» »

pomoč v zvezi z diskom

pomoč v zvezi z diskom

acidek ::

Pozdravljeni vsi skupaj, no stvar je sledeča, imam velik problem in nevem kako ga rešiti, mogoče mi boste tukaj pomagali pri moji težavi, ker sem sam tokrat nemočen. Namreč v računalniku imam tri diske. In sicer glavnega(master) drugega(slave) in pa tretjega zunanji prenosni disk(cable-select). Problem pa je v tem, da mi vedno na konektorju, kjer imam prikloplen drugi disk, ta disk dobesedno odreže in potem ga v win ni več, win ga več ne vidi, kot da ga ni. Disk ni kriv, ker sem nardil test, ko sem menjaval diske in samo na tistem konektorju mi to dela. Pomislil sem tudi, da bi se disk mogoče preveč grel in da bi bilo treba zamenjat napajalnik ali pa da je kaj narobe z IDE konektorjem?

Kakšna ideja?

Preden mi disk odreže iz windowsa, se lučka za disk prižge in nenehno sveti potem pa windows javi tole napako: Zakasnjeno pisanje ni uspelo program Winđ ni mogel shraniti vseh podatkov datoteke F://&Mft. To napako je morda povzročila strojna oprema vašega računalnika.

Prosim za pomoč ker jaz sem brez idej in moči, kaj takega se mi še ni nikoli zgodilo :(
AMD ATHLON 64 3800+ X2, BIOSTAR NF4 AM2,1024 DDR2,
NG 7300GT, WD 250GB+160GB SEEGATE, SAMSUNG SYNCMASTER 710N

acidek ::

Kaj res noben ne ve, al pa svetuje mi kaj? mogoče je IDE kontroler zanič al pa težava z matično je kdo sploh mel že tak problem, da mu je disk odrezalo iz win.
AMD ATHLON 64 3800+ X2, BIOSTAR NF4 AM2,1024 DDR2,
NG 7300GT, WD 250GB+160GB SEEGATE, SAMSUNG SYNCMASTER 710N

miwche ::

kaj pa če je kaj narobe s tistim konektorjem na katerem je priklopljen disk?
~ there are more alpha males than beta testers ~

amigo_no1 ::

Bios ga najde ?

acidek ::

V biosu je noter vse normalno, sej ko znova poženem računalnik se spet normalno pojavi, potem pa spet po cca 1 uri nardi isto :\
AMD ATHLON 64 3800+ X2, BIOSTAR NF4 AM2,1024 DDR2,
NG 7300GT, WD 250GB+160GB SEEGATE, SAMSUNG SYNCMASTER 710N


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows xp se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
92183 (2033) Bostyan007
»

Rabim pomoč.Nujno ("fleša" računalnik)

Oddelek: Pomoč in nasveti
17980 (775) boom
»

Težava s BIOS - om

Oddelek: Pomoč in nasveti
334879 (4543) luka9
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
253044 (2779) Tea Time
»

problemi z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
261789 (1214) OChack

Več podobnih tem