» »

dual channel in STOP error problemi

dual channel in STOP error problemi

ZaphodB ::

V moj Shuttle XPC (ST62K) sem vgradil še eno palčko 512MB RAMa in si tako končno omogočil dual channel, ki ga plošča podpira.

Od takrat naprej mi povsem sporadično povprečno 3x na teden Windowsi zmrznejo: moder zaslon: napis STOP error, dumping physical memory to disk in odštevanje od 1 do 100. ob 100 se Windows resetira.

Je mogoče problem, ker ploščici RAMa nista povsem enaki (različna proizvajalca, kupljeni z 1.5 leta razlike)? No, jasno sta pa obe DDR400, pa tudi CAS imata obe 2.5. Ali je ta CAS sploh pomemben oz. - mora biti enak? Moram še kaj nastaviti v BIOSu (sedaj imam vse na AUTO)?? Nič ne morem menjati slotov, ker imam samo dva slota. Še to: Memtest ne vrže prav nobenih napak!

Kakšna ideja? Vnaprej hvala. Sicer mi je kot programerju že prišlo čisto v kri, da vsake nekaj vrstic kode stisnem ctl+S, pa vendar je zelo nadležno, da se kar takole meni-nič-tebi-nič resetira.

Še to: Obstaja kakšen program s katerim bi obremenil Windowse/računalnik, da bi mi pri slabi konfiguraciji takoj vrgli napako, ne pa da čakam, da se stvar zgodi povsem sporadično?

asus ::

kokr jst vem morjo bit palčki enaki

mtosev ::

Ni res rabijo biti enake velikosti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Volta ::

Za dual channel rabiš samo isto veliki palčki in ničesar drugega. Jaz imam po 2 in 2 isti palčki - proizvajalca, cas, vse isto hitre ( 400Mhz ) in dela dual channel super...Torej, ni važno če sta različni firmi. Moglo bi delovat. Možno je edino, da je tisti slot, v katerega si dal te nove rame - pokvarjen.

LP

ZaphodB ::

Če še enkrat povdarim: Memtest86+ ne vrže NOBENIH napak... ;-)

OK, lahko sta različna proizvajalca (to se itak zdi logično). Kaj pa CAS vrednosti morajo biti čisto enake? Jaz sicer trenutno imam enaki, ampak recimo da ne bi imel enakih, bi lahko uporabil?

Volta ::

Če nimata enakih CAS, potem se ti ponavadi prilagodi na tiste, katere ima počasnejši modul...

LP

Volta ::

Če ti zašteka zarad ramov, pa nimaš nobenih napak, je pa čudno...Jaz sem mel že lep čas nazaj enga EPOX-a in mi enostavno ni htel delat z nekimi rami...Pa mi je tud podobno štekal..Blue screen pa take fore...Sn menjal plato in je blo pol ok..

LP

amigo_no1 ::

Nekatere matične pl. ne marajo določenih ramov.
As simple as that.

Če z eno palčno dela ok, z dvema pa ne , potem je razlog menda jasen ?

Poskusi nadgraditi bios.

In poglej na spletno stran prizvajalca matične, če kaj piše kateri rami so dobri za tvojo matično


http://eu.shuttle.com/en/desktopdefault...
http://global.shuttle.com/Download/Down...

BoLhCa ::

@mtosev

Ni res.. Intel Flex Memory Technology omogoča DC mode z različnimi velikostmi pomnilnika^^

Lp

ZaphodB ::

>> Ni res.. Intel Flex Memory Technology omogoča DC mode z različnimi velikostmi pomnilnika

Predvidevam da ta Intel Flex Memory technology ni vgrajena povsod? Ali pač?

BoLhCa ::

Seveda ni povsod vgrajena... A ni to nekak logično?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4GB ram-a, uporabno le 1.99GB

Oddelek: Strojna oprema
312458 (1940) iNooby
»

Kombinacija RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
101070 (930) Jst
»

Ram 4 vrstice

Oddelek: Pomoč in nasveti
301880 (1573) Aneja
»

8GB Spomina

Oddelek: Pomoč in nasveti
241826 (1185) Lombi
»

Računalnik se ne prižge - huda kriza

Oddelek: Strojna oprema
141520 (1237) jest10

Več podobnih tem