» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
590 / 1166
»»

nekikr ::

Kakšno novo primerjavo? Star, ničvreden dizl za 2000€, ki ga zavaruješ le osnovno, gum ne menjaš, ker si pravi Slovenc, servis narediš pa kar sam, ker si itak bolj sposoben kot vsi ostali skupaj? Ja, v tem primeru pa izračun ne drži. Si to hotel povedati?

jb_j ::

nekikr je izjavil:

Kakšno novo primerjavo? Star, ničvreden dizl za 2000EUR, ki ga zavaruješ le osnovno, gum ne menjaš, ker si pravi Slovenc, servis narediš pa kar sam, ker si itak bolj sposoben kot vsi ostali skupaj? Ja, v tem primeru pa izračun ne drži. Si to hotel povedati?


pa povprečen slovenec ne kupuje novih avtov, to je tut zanimiv.
tisti, ki kupujejo rabljene jih ti označuješ tega, da so manj sposobni. (oz. za prave Slovence)
Si to hotel povedati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

nekikr ::

Si prepričan, da pravemu odgovarjaš? Ker se tvoje bluzenje ne navezuje na nič. Postavljaš slamnatega moža?

jb_j ::

nekikr je izjavil:

Si prepričan, da pravemu odgovarjaš? Ker se tvoje bluzenje ne navezuje na nič. Postavljaš slamnatega moža?


Sem prepričan, da odgovarjam na tvoje teze.
Če označuješ to za bluzenje, ti privoščim, ampak se ne strinjam s tabo.
Jaz v večini spoštujem tvoja mnenja, in podajam le nove predloge za primerjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

nekikr ::

Ja, ok, potem pa primerjajmo še s helikopterjem recimo. Ali pa bučo. Pa drsalkami.

jb_j ::

nekikr je izjavil:

Ja, ok, potem pa primerjajmo še s helikopterjem recimo. Ali pa bučo. Pa drsalkami.


Ma dobr, pa recimo, da zunaj bolje sveti pregorjena žarnica, podnevi,
kot ponoči. (če se že gre ekstremne primerjave) In se strinjam s tabo, mogoče imaš prav.
Govoril sem le, da večina slovencev kupuje rabljena vozila, in sem želel to primerjavo.
To kar si navedel je še bolj redko kot nakup novega avta.

Mislim pa da se taxi, ali rent-a-car. ne splačata.
(razen če imaš šit-load denarja, potem se splačajo vsi načini prevoza)
ker lahko rečeš z raketo v vesolje, je dražji prevoz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

nekikr ::

Seveda se splačata. V primeru o katerem smo govorili. V tvojih hipotetičnih primerih je pa izračun drugačen in se morda tudi ne. Da večina Slovencev kupi rabljen avto je tudi res, ampak marsikdo kupi rabljenega za 20 ali 30k€, kar pri 5000km letno še bolj prevesi tehtnico v smer taksi službe.

jb_j ::

nekikr je izjavil:

Seveda se splačata. V primeru o katerem smo govorili. V tvojih hipotetičnih primerih je pa izračun drugačen in se morda tudi ne. Da večina Slovencev kupi rabljen avto je tudi res, ampak marsikdo kupi rabljenega za 20 ali 30kEUR, kar pri 5000km letno še bolj prevesi tehtnico v smer taksi službe.


Samo povprečen avto v sloveniji nardi 15k km+, brez da se šteje vrtenje števcov nazaj.
Ali imaš dejanske podatke, ki približno potrjujejo tvoje izjave.
Jaz v prometu malokdaj, vidim avte 20-30k+EUR. okoli sebe.

Razen na našem delu barja, kjer vsi vozjo nove mercedeze, in bmw-je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

roCkY ::

Avte, ki delajo 5k letno malokdaj vidiš na cesti. Večinoma čakajo voznika.

jb_j ::

Lahko pa narediš panoramsko silko, na semaforju,
in dokažeš, da imamo slovenci v povprečju vozila vredna 20-30k € +.

nekikr ::

jb_j je izjavil:

nekikr je izjavil:

Seveda se splačata. V primeru o katerem smo govorili. V tvojih hipotetičnih primerih je pa izračun drugačen in se morda tudi ne. Da večina Slovencev kupi rabljen avto je tudi res, ampak marsikdo kupi rabljenega za 20 ali 30kEUR, kar pri 5000km letno še bolj prevesi tehtnico v smer taksi službe.


Samo povprečen avto v sloveniji nardi 15k km+, brez da se šteje vrtenje števcov nazaj.
Ali imaš dejanske podatke, ki približno potrjujejo tvoje izjave.
Jaz v prometu malokdaj, vidim avte 20-30k+EUR. okoli sebe.

Razen na našem delu barja, kjer vsi vozjo nove mercedeze, in bmw-je.

Jaz sem en tak primer. Vozim Audija A6, letno naredim pa nekje 7000km. Zaradi še večje izgube vrednosti in večjih ostalih stroškov me kilometer vožnje pride sigurno bližje dvema evroma. In za tak primer (in tako je bilo tudi izhodišče te debate) je taksi cenejši.

jb_j ::

Priznam na križišču pri bajti, včas čakajo vozila na uvoz na glavno cesto.
In je vrednost skoraj taka kot, vrednost hiše in parcele.

Če pa se pogovarjamo o nekem slovenskem povprečju,
težko verjamem, da vsa vozila v križišču, dosežejo povprečno vrednost 5 jurjev.

Ampak koga zanimajo dejstva.

nekikr je izjavil:

jb_j je izjavil:

nekikr je izjavil:

Seveda se splačata. V primeru o katerem smo govorili. V tvojih hipotetičnih primerih je pa izračun drugačen in se morda tudi ne. Da večina Slovencev kupi rabljen avto je tudi res, ampak marsikdo kupi rabljenega za 20 ali 30kEUR, kar pri 5000km letno še bolj prevesi tehtnico v smer taksi službe.


Samo povprečen avto v sloveniji nardi 15k km+, brez da se šteje vrtenje števcov nazaj.
Ali imaš dejanske podatke, ki približno potrjujejo tvoje izjave.
Jaz v prometu malokdaj, vidim avte 20-30k+EUR. okoli sebe.

Razen na našem delu barja, kjer vsi vozjo nove mercedeze, in bmw-je.

Jaz sem en tak primer. Vozim Audija A6, letno naredim pa nekje 7000km. Zaradi še večje izgube vrednosti in večjih ostalih stroškov me kilometer vožnje pride sigurno bližje dvema evroma. In za tak primer (in tako je bilo tudi izhodišče te debate) je taksi cenejši.


Haha dobra, ampak ti ne verjamem.

Možno pa, da imaš prav, in bi vsak slovenec moral met audija a6, ker so to nižji stroški od prevoza taksija.

Tut audi a6 ima nižje stroške, je pa odvisno, če si kupil novega ali rabljenega.
In se smatraš, da vsak povprečni slovenec vozi vsaj audi a6, da lahko opredeljuje da je to cenejša vožnja.

keč je pa v tem, če imaš povprečno vozilo slovenca, te pride ceneje kot taksi.
dejstvo pa je, da so tvoje izjave usmerjene, da če imaš le audi a6,
je vožnja s taksijem cenejša. (in ja lahko maš neko neznano znamko novega avta, in te pride ceneje kot taksi) in večino novih vozil, izven ranga audi a6. (razen če je star skoraj 15 let)
(edino če maš audi a6, ali si le predstavljaš da ga imaš. ti pa privoščim v obeh primerih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

nekikr ::

Veš v čem je v resnici keč? Da si nepismen, kar sem ti že zgoraj napisal. Debata ni o povprečjih, debata ni o stanju na trgu rabljenih vozil, debata ni o tvojih hipotetičnih primerih. Debata je bila zelo specifična in odgovor namenjen vprašanju. Tvoji slamnati možje so zanimivi pa le zate. Čemu verjameš ali ne je pa tvoja odločitev, ampak vsaj beri pravilno in prebrano probaj razumeti.

jb_j ::

nekikr je izjavil:

Veš v čem je v resnici keč? Da si nepismen, kar sem ti že zgoraj napisal. Debata ni o povprečjih, debata ni o stanju na trgu rabljenih vozil, debata ni o tvojih hipotetičnih primerih. Debata je bila zelo specifična in odgovor namenjen vprašanju. Tvoji slamnati možje so zanimivi pa le zate. Čemu verjameš ali ne je pa tvoja odločitev, ampak vsaj beri pravilno in prebrano probaj razumeti.


Probam razumeti, ker sem nepismen.

Ne razumem, pa da se ne more primerjat rabljenih vozil s ceno vožnje v taksiju.
Ampak le če imaš Audi a6 in podobna vozila, ki jih navajaš. In že tukaj je mogoče v nekaterih primerih dražja vožnja s taksijem.

nekikr je izjavil:

Veš v čem je v resnici keč?


keč je pa v tem, če imaš povprečno vozilo slovenca, te pride ceneje kot taksi.
dejstvo pa je, da so tvoje izjave usmerjene, da če imaš vsaj audi a6,
je vožnja s taksijem cenejša. (in ja lahko maš neko neznano znamko novega avta, in te pride ceneje kot taksi) in večino novih vozil, izven ranga audi a6. (razen če je star skoraj 15 let)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Nikec3 ::

Samo postavljanje nekih nerealističnih ciljev, se mi zdi totalno bedasto.

In tudi razpravljati sedaj, kako bomo v naslednjih 10-20 letih totalno brezogljična družba, ker sedaj nekaj ljudi vozi EV vozilo, se mi zdi pa neumestno, enako kakor so sanje o solarnih elektrarnah, ki so jih uvedli v Nemčiji, potem pa kurijo termoelektrarne, ker solarne elektrarne v določenih pogojih ne delujejo.


EV-ji rastejo hitreje kot so bile projekcije pred recimo petimi leti.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

@jb_j, brez zamere, ampak uničuješ forumsko debato. Nekdo ti je moral to povedat.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jb_j ::

Nikec3 je izjavil:

@jb_j, brez zamere, ampak uničuješ forumsko debato. Nekdo ti je moral to povedat.


razumem, edino jaz sem problem v debati,
ko je nekdo navedel, da je taksi prevoz cenejši od lastnega vozila.

razumem, jaz sem problem slo-tech foruma,
in v debati, najbrž ni bilo nikogar drugega, da lahko le jaz uničujem forumsko debato,
a hočeš to povedat? (vsi moderatorji se najbrž strinjajo s tabo)
ker imajo tudi takšen pristop.
tebi mora pa nekdo to povedat. glede zatiranja in izbrisov izjav

podpiram pa to odprtost slo-tech foruma,
da ko podarim dva mačja mladiča. ne smem tega objavt (ker sem persona non grata), ali so to mogoče vsi moderatorji?
to si pa vsak zase razlaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Nikec3 je izjavil:

@jb_j, brez zamere, ampak uničuješ forumsko debato. Nekdo ti je moral to povedat.

Upam, da ti nekoč država poda izjavo: Uničuješ debato.

In nisi primeren, da lahko podaš pritožbo, ali ugovor. (ker si persona non grata)
In ti iz tega razloga zavrnejo zavarovanje, pokojnino in vse možne socialne prispevke, s strani države.
(ker si pač, persona non grata) Edino pa vlada to določa in ostali v v vladi.

Čak nek je bla fora s primerjavo (fašistično) vlado in moderatorji na tem forumu.
Samo sem pozabu kje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Stari maček ::

jb_j je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Ne vem a ste trapasti ali kaj? Nekomu , ki gre dvakrat letno na morje in parkrat k staršem na deželo predlagate bicikl????


Zagotovo, ker kolo je boljša izbira, če bi vam zaupal.

Zagotovo se pa strinjate z mano, kajneda?

In kolikokrat si šel že na morje z bicikli s celo družino?

gensi ::

Do sedaj vsi "ubijali" Teslo, danes pa:
https://insideevs.com/tesla-is-ford-kil...

BigWhale ::

gensi je izjavil:

Do sedaj vsi "ubijali" Teslo, danes pa:
https://insideevs.com/tesla-is-ford-kil...


En ameriski "Dzirlo", ki ima Teslo pravi, da bo Tesla Ford killer? Okay!

A lahk nehate s taksnimi link? Tko kot nas ne zanimajo kdaj Tesli poci guma, nas ne zanima kdaj nek random CEO pove, da bo Tesla Ford killer. Prvi Ford killer je bla Toyota, takrat k je bil Musk se v plenicah. :>

kow ::

@BigWhale
Ves Fordov dobicek temelji na seriji F. Kdorkoli jim unici to marzo, ga bankrotira. Ce bodo potrosniki sprejeli eletricne pickupe, bo Ford bankrotiral, to je jasno. Ker sami ga niso sposobni narediti.

Nikec3 ::

kow je izjavil:

@BigWhale
Ves Fordov dobicek temelji na seriji F. Kdorkoli jim unici to marzo, ga bankrotira. Ce bodo potrosniki sprejeli eletricne pickupe, bo Ford bankrotiral, to je jasno. Ker sami ga niso sposobni narediti.

Ford bo kar lepo bankrotiral sam sebe.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Spock83 ::

A smo odgovorili na vprasanje te teme? :)

So prava stvar. Cedalje bolj bodo baterije cenejse in "eko" in avto s tem cenejsi vec ljudi ga bo imelo. Bolj bo razvejana polnilna infrastuktura vec cljudi ga bo imelo. Tako preprosto je. Treutno je zadeva se vedno buticna ampak kot vidimo se spreminja tudi to.

feryz ::

Prave stvari se prodajajo kot žemlje. Kakšen zaključek pravzaprav rabiš?
Od vseh, ki se v tej temi derejo, kako je prava stvar, si ga lasti ..., eden ali dva?
Avte imajo pa vsi. Razen bicikliste.

Spock83 ::

Jaz imam hibrida. Sem preprican da bo naslednji moj tesla ali Niro. Kaj prej pride.

BigWhale ::

feryz je izjavil:

Prave stvari se prodajajo kot žemlje. Kakšen zaključek pravzaprav rabiš?
Od vseh, ki se v tej temi derejo, kako je prava stvar, si ga lasti ..., eden ali dva?
Avte imajo pa vsi. Razen bicikliste.


EVji so prakticno vsi takoj razprodani. Men se zdijo cist prava stvar iz tega vidika.

WarpedGone ::

Tesla (TSLA) becomes more valuable than Daimler (Mercedes-Benz)

Čakam na vaše živčne zlome, BW ga je že fasal ...

Air pollution is the world's top killer, according to new research

Glede nivoja pa ... začni pri svojem:
En ameriski "Dzirlo", ki ima Teslo pravi, da bo Tesla Ford killer? Okay! A lahk nehate s taksnimi link? Tko kot nas ne zanimajo kdaj Tesli poci guma, nas ne zanima kdaj nek random CEO pove, da bo Tesla Ford killer. Prvi Ford killer je bla Toyota, takrat k je bil Musk se v plenicah. :>
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Naslednja generacija Volkswagnovih bencinskih in dizelskih motorjev bo zadnja:
VW načrti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

feryz ::

BigWhale je izjavil:

EVji so prakticno vsi takoj razprodani. Men se zdijo cist prava stvar iz tega vidika.
Tebi se zdi marsikaj prav, zato tako veselo, po svoji vesti, poste brišeš.

Katerega točno imaš ti?

Meni, recimo, se zdi avto, ki ga jaz imam, pravi in ga zagovarjam. Pa četudi me košta 3500 evrov mesečno (ob upoštevani petletni amortizaciji).
Zame je vseeno pravi in si ga lastim.
Da bi pa nabijal, da so neki avti pravi, ki ga niti v dolgoročnem planu nimam, je, če drugega ne, vsaj neokusno.

hmm ::

DamijanD je izjavil:

Naslednja generacija Volkswagnovih bencinskih in dizelskih motorjev bo zadnja:
VW načrti


Torej menjava flote v EV se bo zgodila v prihodnjih ~30 letih. Res novica.

Unknown_001 ::

Tečni ste ratal.

Slabš kot katerkul klub navijačev.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Utk ::

Se strinjam, ICE je mrtev, še posebej dizel, zadnji čas, da se s tem sprijaznite.

D3m ::

Daleč daleč od tega, da je mrtev. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Ti se nisi, zakaj bi se torej ostali morali?
ICE bo še dolgo, dolgo na tem svetu, tudi potem ko tebe ali mene ne bo.

dingdong ::

WarpedGone je izjavil:


Air pollution is the world's top killer, according to new research



In zakaj se borci proti onesnaževanju ne spravijo nad največje svinjače?
Le zakaj, morda ker jim gre le za denar in jim te ne rata oskubiti?

BigWhale ::

feryz je izjavil:


Katerega točno imaš ti?
Meni, recimo, se zdi avto, ki ga jaz imam, pravi in ga zagovarjam. Pa četudi me košta 3500 evrov mesečno (ob upoštevani petletni amortizaciji).
Zame je vseeno pravi in si ga lastim.
Da bi pa nabijal, da so neki avti pravi, ki ga niti v dolgoročnem planu nimam, je, če drugega ne, vsaj neokusno.


Jaz sem v tej temi ze veckrat razlozil, da so EVji prava stvar, ampak ne v tem trenutku in za vse hkrati. Povsem jasno sem ze povedal kaksen je moj minimum requirement in do nedavnega tega se noben avto, ki bi ga lahko kupil pri nas, ni izpolnjeval. Sedaj se pa pocasi spreminjajo stvari.

Da bi pa zaradi svojega prepricanja, da so EVji prava stvar in dobra stvar za okolje, sel prodajat svoj se ne amortiziran ICE avto in kupovati elektricnega, je pa precej neekoloska in neekonomicna norost.

imagodei ::

BigWhale je izjavil:

Jaz sem v tej temi ze veckrat razlozil, da so EVji prava stvar, ampak ne v tem trenutku in za vse hkrati. Povsem jasno sem ze povedal kaksen je moj minimum requirement in do nedavnega tega se noben avto, ki bi ga lahko kupil pri nas, ni izpolnjeval. Sedaj se pa pocasi spreminjajo stvari

Torej, objektivno, bianco trditev, da so el. avtomobili prava stvar, ne drži. :)

Lahko drži kot subjektivno mnenje, za vsakega posameznika. Ne pa kot objektivna trditev. ;)
- Hoc est qui sumus -

Gregor P ::

Tudi zaradi tega ne, ker se dejansko niti še ne zavedamo, kakšen vpliv imajo EV (v svojem celotnem življenjskem ciklu) na okolje. Sam sem mnenja, da so tudi EV zgolj neka vmesna hitra rešitev, še prej pa hibridi, dokler res ne iznajdemo kaj inovativno novega (morda celo revolucionarnega).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

J.McLane ::

dingdong je izjavil:

WarpedGone je izjavil:


Air pollution is the world's top killer, according to new research



In zakaj se borci proti onesnaževanju ne spravijo nad največje svinjače?
Le zakaj, morda ker jim gre le za denar in jim te ne rata oskubiti?



Morda zato ker ti borci ne živijo tam? Lahko bi pa vsaj napisal kakšno vrsto onesnaževanja si to prilepil? CO2 tole ziher ni.

Se pa lepo vidi to da Amerika manj svinja kot Evropa, sprašujem se če ima s tem kaj obsedenost z dizli v Evropi?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

jernejl ::

BigWhale je izjavil:

EVji so prakticno vsi takoj razprodani. Men se zdijo cist prava stvar iz tega vidika.

No, niso. e-Up, e-Golf, Twizy, i3, Zoe, Ioniq lahko pri nas dobiš iz zaloge. Število EV-jev na zalogi je pa seveda bistveno manjše od zaloge ostalih vozil, tako kot je tudi povpraševanje po EV-jih bistveno nižje.
Če v ZDA naročiš Teslo S ali X, je rok dobave december ali januar (prav tako imajo cel kup novih v "inventory"-ju); medtem se na nekatere ICE avtomobile po naročilu čaka tudi do enega leta.

WarpedGone je izjavil:

Air pollution is the world's top killer, according to new research

Ko se bodo ljudje tega začeli zavedati in skladno s tem ravnali, bodo proizvajalci dvotonskih gmot (Tesla in podobni) zelo hitro propadli... z vidika onesnaževanja obstajajo bistveno boljše alternative od tega, da ICE zamenjamo z EV.

J.McLane je izjavil:

Se pa lepo vidi to da Amerika manj svinja kot Evropa

Gostota prebivalstva tam je bistveno nižja kot v Evropi.

BigWhale ::

imagodei je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Jaz sem v tej temi ze veckrat razlozil, da so EVji prava stvar, ampak ne v tem trenutku in za vse hkrati. Povsem jasno sem ze povedal kaksen je moj minimum requirement in do nedavnega tega se noben avto, ki bi ga lahko kupil pri nas, ni izpolnjeval. Sedaj se pa pocasi spreminjajo stvari

Torej, objektivno, bianco trditev, da so el. avtomobili prava stvar, ne drži. :)

Lahko drži kot subjektivno mnenje, za vsakega posameznika. Ne pa kot objektivna trditev. ;)


Generalno trditev drzi. So prava stvar, oziroma bodo prava stvar. :)

Absolutno je pa zelo malo trditev, ki drzijo vedno in za vse. :)

imagodei ::

Ja, ja. Seveda. ;) Na ta način gre marsikaj skozi. Musk je tudi vizionar: Do leta 2100 bo večina njegovih idej uresničljivih ali uresničenih.

Tako kot je bil vizionar Jules Verne.
- Hoc est qui sumus -

J.McLane ::

jernejl je izjavil:


J.McLane je izjavil:

Se pa lepo vidi to da Amerika manj svinja kot Evropa

Gostota prebivalstva tam je bistveno nižja kot v Evropi.


Bi se vidlo hot-spote okrog mest, pa se jih ne, imaš cel kup live air polution map, kjer meritve jasno opravljajo v mestih, kjer je gostota prebivalstva primerljiva.

Sicer pa lokalno onesnaženje je lokalni problem, smog iz Los Angelesa iz leta 60, pri nas danes nima nikakršnega vpliva. Tako kot trenutni smog v Afriki in na Kitajskem ni naš problem ampak problem njih in njihove regulacije.

Bo pa zanimivo čez enih 5-10 let pogleda to mapo za Kitajsko, morda se bomo takrat Evropejci malo zamislili.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Spock83 ::

imagodei je izjavil:

Ja, ja. Seveda. ;) Na ta način gre marsikaj skozi. Musk je tudi vizionar: Do leta 2100 bo večina njegovih idej uresničljivih ali uresničenih.

Tako kot je bil vizionar Jules Verne.


Ne razumem. Že leti v vesolje, vozijo se e-avtomobili...

feryz ::

A, ampak to niso njegove vizije. To je obstajalo in laufalo že pred njim.

Truga ::

WarpedGone je izjavil:

Tesla (TSLA) becomes more valuable than Daimler (Mercedes-Benz)

in ti pol zmerjas ljudi da so butasti, sam pa ne razumes razlike med vrednostjo in market capom

Utk ::

Potem nam pa ti razloži razliko.

imagodei ::

Spock83 je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ja, ja. Seveda. ;) Na ta način gre marsikaj skozi. Musk je tudi vizionar: Do leta 2100 bo večina njegovih idej uresničljivih ali uresničenih.

Tako kot je bil vizionar Jules Verne.


Ne razumem. Že leti v vesolje, vozijo se e-avtomobili...

Hyperloop med LA in SF je že zgrajen, BFR že vozi material na Mars... Imaš prav.
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

imagodei je izjavil:

Ja, ja. Seveda. ;) Na ta način gre marsikaj skozi. Musk je tudi vizionar: Do leta 2100 bo večina njegovih idej uresničljivih ali uresničenih.

Tako kot je bil vizionar Jules Verne.


No, jest nisem govoril o Muskovih vizijah, ker vecina jih je mal utopicnih. Govoril sem o tem ali so elektricni avtomobili prava stvar. In ja, so. Mogoce ne zate v tem trenutku ali pa zame cez pol leta, definitivno pa so prava stvar in napredek pri tehnologiji individualnega transporta.
««
590 / 1166
»»