» »

Nizki udarci Sony-ja

Nizki udarci Sony-ja

Kotaku - Včeraj smo poročali o Microsoftovi napovedi, da bomo videli HD-DVD predvajalnik za Xbox360 že novembra, sedaj pa se je na izjavo odzval tudi Sony. Ker jim gre z njihovo prihajajočo IgralnoPostajo 3 že krepko za nohte (ne bom še enkrat omenjal vseh višanj cen ter nižanj performans in količin), so v izjavi za javnost brez prave podlage skritizirali Microsoftov dodatek. Njihovo potezo so označili za prevaro kupcev, saj po njihovo HD-DVD dodatek ne bo prinesel pravih HD iger, kakršne bo njihova prihajajoča konzola podpirala že ob izidu. Izjava je seveda popolnoma neutemeljena, resda bo imel Microsoft najbrž težave s prehodom na nov medij, ampak v končni fazi ne bodo igre na HD-DVD medijih nič manj prave od tistih na Blurayu. O umazani potezi poroča Kotaku.

13 komentarjev

Looooooka ::

tem gre pa res sam se na slabs.Me zanima kok gamerjev bo clo verjel taki propagandi.

Spc ::

Sony bo počasi probado kolko gledam jaz tak malo.
:O

klemen22 ::

Ma fora je v tem da naj Xbox ne bi bil ravno psosoben pravega HD 1080p kar Sony naj bi bil (novi GT bo v tem načinu in še ena je najavljena ...)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Matek ::

Ja, ampak kaj pa je pravi HD? Fora je, da bo Microsoft zaenkrat samo izdal HD patche za stare ne-HD igre (dokler se ne pojavijo prave HD igre), ki bodo vsebovali večje teksture in določene izboljšave, tako da bo stvar nekako izgledala v polni HD ločljivosti. Torej te igre pač niso bile razvite čisto za HD, ampak Xbox bo vsekakor sposoben pravega HD.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

klemen22 ::

Problem v 1080p je v tem da naj bi tudi SOny bi imel precej zmogljivostne težave za poganjanje tega. Vendar naj bi nekako šlo. Medtem ko Xbox torej bi imel seveda še večje težave. Tukaj pa verjetno bi še težje šlo.
Bomo videli. jasno je da bo do takšnih novic prihajalo saj si bosta konkurenta zabadala nože v hrbet še naprej
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

darkolord ::

Sonyu pa letos ne gre ravno dobro.

Še LCD monitorje popolnoma ukinjajo

Spc ::

Še LCD monitorje popolnoma ukinjajo

Kam gre Sony nevem.
Vem pa to, da je včasih imel sony najbolj kvalitetno elektroniko v svojih napravah in ravno iz tega razloga sem jaz dosti sony-a kupoval - zaradi same kvalitete komponent, ki so bili v elektroniki.
Ko so bili še kasetarji je sony posnel najboljši zvok na kaseto z tem mislim na frequency response brez kakšne Dolby B/C NR Headroom Xtention Pro tehnologije.
Imeli so najbolj kvalitetne walkman-e in še kaj bi se našlo.

Danes pa njihovi produkti crkujejo ker uporabljajo poceni komponente samo spomnimo se primera CCDjev pri katerih so uporabli zelo poceni lepilo in pini žačnejo popuščat čez čas.
Druga zgodba so goreče baterije ... itd..

Res škoda sony-a ampak če se bo tako obnašal potem (sej že je) bo še samo cheap drek šit in bo še vsak taiwan made produkt boljši.
;(

Par izjemnih produktov sony-a, ki jih več ni:
Sony ICF-SW100
Sony DHR-1000
Sony ST-SB920 QS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

klemen22 ::

Hehe Spc: si pa najdražje modele linkov semkaj :D
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

opeter ::

Jaz sem ravno zdaj kupil en Sonyjev monitor in knok, knok je sestra popolnoma zadovoljna. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Z-lot ::

To se pa zgodi japonski firmi, ko dobi za predsednika nejaponca :>

Aggressor ::

/grammar nazi mode on

Mimogrede, piše se brez vezajev: "Sonyja" (ne pozabite, da je za "y" obvezen "j"). Uporaba vezajev v takih primerih je grda navada.

/grammar nazi mode off

:D :D
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Jinto ::

Kot jaz vem bo HD dodatek samo za filme, igre pa bojo vedno izhajale na DVD-jih.

Stajerc ::

Ja no meni se pa zdi kritika čisto na mestu če je tako da bo xBox imel neko funkcijo za katero pa nebo iger in je to samo komercialna finta in gre za zavajanje prve vrste.

Pač en primer recimo:

Vaš avto ima servo volan ampak žal ni za njega ustreznega olja in volan zato deluje čisto mehansko. Prodaja pa se seveda kot avto z servo - volanom.

Mi je všeč da opozarjajo (Sony) na komercialni nateg. Saj to je kritika čisto na mestu za moje pojme.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blu-ray FTW: Warner opustil podporo HD DVD formatu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
12515272 (11240) SmeskoSnezak
»

Vse o High Definition + xbox 360 HD DVD review (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
778598 (6173) trdoreh
»

Pocenitev PS3 in HDMI na vseh modelih

Oddelek: Novice / Igre
52876 (2733) klemen22
»

HD DVD v prednosti napram Blu-rayu

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
324709 (3491) Stepni Volk
»

HD-DVD pridobiva?

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436074 (4306) Stepni Volk

Več podobnih tem