» »

ATi Catalyst 6.9

ATi Catalyst 6.9

ATI - Vsi lastniki ATi-jevih grafičnih kartic so včeraj dobili nove gonilnike, ki bi bili veliko bolj privlačni brez decimalne pike. Catalyst-i 6.9 prinašajo podporo za Crossfire na matičnih ploščah z Intel-ovim veznim čipom P965, ki imajo dve 16x reži PCI-E, žal pa je delovanje omejeno zgolj na Direct3D aplikacije, OpenGL igre bo v teksture še vedno oblačila le ena kartica. Gonilniki naj bi prinesli tudi nekaj performančnih izboljšav -- med drugim bo na karticah X1300, X1600 in X1800 3DMark06 tekel do 23,7% hitreje ob vklopljenem glajenju robov, Doom3 pa naj bi v določenih situacijah pridobil tudi do 9,3 odstotka dodatnih sličic na sekundo. Vsi, željni posodobitev, obiščite ATi-jevo domačo stran, kjer boste našli Catalyst-e 6.9 za vse okuse okenskih operacijskih sistemov.

14 komentarjev

BladE_ ::

A v novih driverjih misljo tut na starejse kartice? Mam 9600XT in me zanima ce tut jst kej pridobim s temi driverji?
Akcija - Reakcija

Looooooka ::

verjetn ostali pridobimo vec pokurjenega rama zarad vecjega driverja =)
ampak nova verzija je nova verzija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

desperados ::

No majhni tipkarski škrat; Catalyst 9.6 Catalyst 6.9!
Ali se morda motim?

Klemzz ::

mal se je zatipku ja :)) se zgodi

Spc ::

Ti novi catalysti so hudi podn.
Zelo me moti CCC, ki inštalira svoj meni v vsak meni z desnim klikom kot,da je tako težko priti do CCCja.
Recimo kliknem na eno datoteko in add to archive a prvi mora bit CCC kot, da si ga ne znam dat v quick lunch ali pa v start meni.

Uporabljam stare gonilnike ATi Catalyst 5.12, ki so bili zadnji z Control paneljem.
Nimam nobenih težav in vse deluje normalno brez nadležnega CCCja.

;(

jest10 ::

Spc: Zadnji s CP so bili 6.2
Mogoče tudi še kakšni kasneje, samo jih nisem še iskal

R33D3M33R ::

Kdaj se bodo odločili optimizirati tale CCC? Toliko sredstev kot sedaj požre in tako počasna kot je zadeva je katastrofa. Zakaj so se sploh odločili za to zadevo? Zaradi kič izgleda? Meni je bil navadni CP čisto OK, tale CCC je pa sramota za programerje, ki so tam zaposleni.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

MrStein ::

CP rulz, CC sucks !!!!!

A je kje kaka web stran s pregledom CP verzij ?

Pa upam, a ste se vsi registrirali kot ATI user in jim kot prvo poslali, da naj CP vrnejo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matek ::

Hehe, evo, fantek z Neowina vam je polepšal dan.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

opeter ::

Jaz pa uporabljam kombinacijo ATI-jevih gonilnikov + ATI WDM driver + ATI Tray Tool. Vse se da poštimati s pomočjo Tray Tool-a, ne rabim Catalyst Control Center.
Je pa pohvalno, da je fantek integriral Control Panel v gonilnike. Čestitke!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

jest10: Jaz imam Catalyst 6.5 (8.252) z CP.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SasoS ::

Ati tray tools je zakon :)

T-h-o-r ::

men so omega driverji ljubši :P

Stajerc ::

To je pač cena ko imajo ene gonilnike za vse svoje kartice in po eni strani je prednost ker se vse posodablja (če se dejansko kaj za starejše kartice) po drugi pa slabost ker je univerzalno in megalomansko vse skupaj prav zaradi tega.

Jaz recimo imam vedno nameščen samo device driver in kakšnega CCC (ki zahteva še .net framework) nimam nameščenega in niti ne rabim.

Pa še to je da stare igre igram z starimi driverji novejše če ne grejo pa z novimi. Ker z novejšimi mi pa ponavadi starejše igre ne delajo dobro.

Mogoče samo vprašanje:

A izgubim kaj na performancu če nimam CCC? Jaz mislim da ne kerkvečjemu CCC mi je delal težave v eni novejši igri brez pa je šlo. Kakih naprednih funkcij tud ne uporabljam kot 2 monitorja in nevem kaj in mislim da bi to tudi šlo brez CCC ali se motim? Mislim zakaj sploh je CCC ker osebno ga ne uporabljam koliko mi je znano pa kar neke nastavitve ki jih tak nikoli ne nastavljam?
Have a nice day.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sapphire x1950pro ultimate

Oddelek: Pomoč in nasveti
9876 (772) M-XXXX
»

Problem pri zagonu iger

Oddelek: Pomoč in nasveti
191223 (1030) bumblek
»

theatrix 550 + windows server 2003

Oddelek: Pomoč in nasveti
8885 (824) Alexius Heristalski
»

primerni driverji za ALL IN WONDER 9800 SE

Oddelek: Pomoč in nasveti
141199 (1037) Jakka
»

ATi Catalyst 6.9

Oddelek: Novice / Grafične kartice
144291 (3871) Stajerc

Več podobnih tem