» »

Kako ugotoviti, kaj hočeš počet v življenju?

Kako ugotoviti, kaj hočeš počet v življenju?

Pesjan ::

Že nekaj časa me muči en velik problem; ne vem kaj me zanima?Saj me je zanimalo že veliko stvari, ampak vse so bile očitne malo daljše mrzlice.Ko sem bil majhen me je zeznansko zanimala biologija, torej živali, celica, itd..Po tem se se čez nekaj let ubadal z modelarstvom in v 6. razredu "specializiral" za kemijo, kupoval sem pribore, mikroskope,... dokler nisem prišel v 8. razred.Na to me je kar naenkrat "zasužnjil" audio svet in začel sem se ukvarjat z gradnjo zvočnikov.Seveda pa to pomeni zanimanje za elektrotehniko in znanje mizarstva.Ker je potreba po znanju elektrotehnike bila velika, sem se vpisal v tehniško šolo.Problem je bil v tem, da nobenega dela nisem dokončal. Npr. naredil sem testni audio ojačevalec in ko sem videl da dela, se mi ga ni dalo sestavit.In kaj je bilo z zvočniki?Enega sem naredil, drug mi ša še zdej stoji v kleti...Spet je minilo nekaj časa in odločil sem se da bom modal igrice. Treniral sem na področju kodiranja in v kratkem času preskočil na level design(izdelava levelov v igrah).Čez nekaj časa sem se odselil v svet modeliranja, potem v texture in na koncu še v čist drugo področje - izdelava muske.Sedaj sem nekje tukaj, torej v modeliranju,texturiranju,izdelavi zvoka, level designu...skačem iz področja v področje, vem neke osnove od vsakega, in pri vsakem imam polizdelke, torej nikakršne specializacije.

Sploh se ne morem odločit kaj izbrat oz. za kaj se specializirat..ali me sploh to zanima?Če me ne, zakaj se pol ukvarjam s tem?Morda sem se rodil brez volje?Ko gledam druge ljudi, je vsak majster za nekaj, vsak ima nekaj unikatnega...kaj pa jaz?Samo ferderbane osnove iz različnih podočij...

Če me kdo zastopi, svaka mu čast.

LP

MTm2H37rqt7B ::

Sva si podobna, vendar sem se pocasi ustalil na IT, razne resitve in storitve ipd. zadeve. Pac nekaj kar se spreminja, da ni dolgocasno :) Vsak bo imel enkrat svoj trenutek, ko mu bo nekaj zapasalo....

Thomas ::

Marsikaj že znaš, očitno. Ni potrebno, da bi imel samo enega konja v štali.

Deset oslov tudi ni slabo. Sploh če je par od njih še tazaresnih konj.

Boljš to, kot pa da imaš samo enega kljuseta na štriku, ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MTm2H37rqt7B ::

Tako kot je Thomas rekel, znas ocitno kar nekaj, problem ti ni probavati nove stvari... vse ti lahko pride prav... do takrat pa... uzivaj in se ne sekiraj :)

dolenska ::

te popolnoma zastopm in vem kak je to. jst tut se ne vem kaj bom delal v livu. imam veliko konjičkov, zanima me veliko stvari. pravzaprav ima dan premalo ur da bi imel cas za vse kar me veseli. vem samo to da se bom ukvarjal z glasbo in upam da bom uspešen.
počakaj vse pride s časom. lepo je da se spoznas na veliko področij, tako bos tudi lažje našel sluzbo. mogoče je samo prehodno obdobje. tudi jaz in se mmogi drugi so zmedeni ker ne vemo kaj bomo počel v lajfu se pa ne obremenjujem s tem ker sem še mlad in če mi ne bo nekje všeč bom šel pa drugam. sicer pa lahko hodis v sluzbo, popoldne pa še delas kar te veseli in če s tem še kaj zasluzis je super.

Tody ::

Kot pravijo, si tehnični tip in ti ni teško delat (v nasprotju z tem da bi samo poslušal musko ali nabijal igre). Življenje ma eno tako navado da tiste, ki si skos prizadevajo in iščejo rešitve nagradi in dobijo kar iščejo. Ni ti treba zdaj biti en profesionalec pri izgradnji zvočnikov, ampak grem stavit da če ti kdo reče da jih bo kupil jih boš jutri imel zgrajene, kajne ?

Hodi me ljudi, zanimaj se na pravih forumih uživaj v svojih hobijih in mogoče ti bo tako uspelo kot nekatrim na teh forumih ki so to delali iz hobija ko je stvar dozorela pa so spoznali prave ljudi, ki so jim pomagali zadevo zares prodat in jih prodajajo še naprej

_marko ::

pesjan:
Kaj pa študij te pa ne zanima? Ali že kaj študiraš?

No, za sebe vem, da bi zlahka študiral npr. 10 različnih programov, ker me veliko stvari zanima.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Jaz pa ne razumem takih ljudi. Enostavno se mi še ni zgodilo, da bi mi bilo dolgčas, ker imajo ljudje okoli mene toliko nerešenih problemov, da mi jih zlepa ne bo zmanjkalo.

Thomas ::

> Enostavno se mi še ni zgodilo, da bi mi bilo dolgčas, ker imajo ljudje okoli mene toliko nerešenih problemov, da mi jih zlepa ne bo zmanjkalo.

Sej, če jim jih zmanjka, jim jih pa mau nardiš! Pa spet ni dolgčas! :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldy ::

To, da znaš določene stvari, ki si se jih sam naučil, je lahko zavajujoče. Veliko ljudi misli da so računalniški strokovnjaki, če znajo sestaviti "hišni" računalnik, naložiti sistem in postaviti mrežo... so daleč od tega...

Skoncentriraj se na študij. To da bi rad "igrice delal" in od tega živel si pomoje zamudil (moje osebno mnenje - sanje predpubertetnikov). Srednjo šolo bi moral imeti recimo oblikovno, pa potem naprej it na grafično oblikovanje (ne vem, nekaj takega). Kolegica je šla pred kratkim študirat v tujino (3DMax)...

Torej: študirat, študirat, študirat.

Rapsey ::

Sploh se ne sekiraj. Probaj čim več in nauči se čim več. Sposoben človek se vedno znajde.

R0K ::

Ne misli, da ti bo faks sam po sebi dal odgovore, kaj bi ti zares rad počel v življenju. Enostavno je treba stvari probat, brat, poslušat, kontaktirat.

In en posiljen faks, ker se ti je pač včasih zdejla kemija kul ni dobra izbira. Zajebal si boš life ...

root987 ::

Ker si tehnični tip - kaj pa če bi se podal malo v vode programiranja?

Izivov ti naj zlepa ne bi zmankalo, ko pa boš dovolj znal pa lahko to znanje še unovičiš.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Looney ::

Hehe... veš kaj? Samo to ti rečem. Dokler te zanima samo biologija, kemija in tehnika (se pravi samo naravoslovje), si še dober. Ko pa boš poleg tega enkrat padel še v umetnost, jezike, šport in podobne zadeve... takrat boš ugotovil kako se počutim jaz.;) (Enostavno ni je stvari, ki mene ne bi zanimala.):P
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

bamfy ::

po mojem prav nič ni narobe če te zanima več stvari, a hkrati nič v tej meri da bi lahko rekel to je to kar bi rad počel. sam sem bil do pred nekaj leti ko se je blo treba na fax vpisat na istem.
po mojih izkušnjah se moraš ko pride čas za to za nekaj odločit in potem pri tem vztrajat. razen če ne ugotoviš da si se zelo zmotil v svoji odločitvi(done that), v tem primeru ne meči let stran. pusti tisto in poišči kej druzga. jz sm najdu svoje in sm zaenkrat pomirjen sam z sabo, čeprav bo treba kmalu v službo in spet bo nekej težkih odločitev... Pač del življenja, čimprej se navadi sprejemat odločitve za svoje življenje in seveda tudi posledice svojih odločitev. No sicer pa dokler se še nisi razmnožu je vsaj zame še kar enostavno, odgovornost za malega bamfy-a pa zaenkrat še ne zmorem.

pamet u roke, kondom na svečo, zihr je zihr:D
lp
wtf?

robert512 ::

dokler te zanima vse po malem je ok, problem je ko te nobena stvar ne zanima vec ... potem je huda ... jaz sem dal skozi tocno to kar opisujes, sedaj sem pa ze dobri dve leti v "temi" !

Prakitno me ne zanima vec cisto nic ! Naredim kar je nujno in to je to ... upam da me bo minilo, ker so bili tisti dnevi ko sem poziral knjige, cele noci brskal po netu, programiral in sraufal nadvse lepi, polni strasti ... zdej pa je vse nekam ravno, bluzenje iz dneva v dan ...

gumby ::

hehe... meni je tud neka stvar tako dolgo zanimiva, dokler ne ugotovim, da bi jo dejansko znal narediti do konca.
my brain hurts

Pesjan ::

ampak grem stavit da če ti kdo reče da jih bo kupil jih boš jutri imel zgrajene, kajne ?


tako je.

Drugače pa obiskujem 3. letnik tehniške gimnazije(strokovna predmeta elektrotehnika & elektronika), naprej pa morda grem na elektro faks.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesjan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123387 (16584) jernejl
»

Koliko dejansko pomeni izobrazba informatike? potrebujem nasvet kako naprej...

Oddelek: Pomoč in nasveti
468032 (6363) kuall
»

FMF, FS ali FE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
599392 (7313) A120
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911696 (10117) IceIceBaby
»

Srednja strojna šola ali Gimnazija?

Oddelek: Šola
225744 (5095) Mateja987

Več podobnih tem