» »

kateri dvd film...za prikaz zmogljivosti hišnega kina

kateri dvd film...za prikaz zmogljivosti hišnega kina

gregor ::

Pozdravljeni.

Kateri dvd film, koncert... ima najboljše efekte, glasbo.... torej, da na hišnem kinu res pride do izraza kvaliteta zvoka.

Hvala

LP

T-h-o-r ::

vsak akcijski :)

drugače pa kak vojni, v katerem je veliko streljanja :P

pa tut kak lord of the rings ali pa star warsi ta novi ?

Dejancek ::

Noben.

Za to obstajajo DEMOti...

Že obdelana tema v forumu...

gregor ::

Demo-ti ??

Ce iscem pod "demo" ne najdem nobene teme.
Za kaksen link do teme bi bil zelo hvalezen

LP

EvilDare ::

Kakor jaz vem te demoti niso na voljo kar tako. Mogoče jih dobiš zraven kakšnih močnih dolby thx certifikeranih sistemov, ali pa če maš veze v audio trgovinah, drugače se pa ne da kar tako dol potegniti in testirati.

Lahko si jih potegenš dol preko alternativnih kanalov, samo mislim da kakšen Saving private Ryan, Pearl Harbor in kakšen Terminator pa slišiš kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

bfrenk ::

Imam DVD "The Ulitmate Trailer collection 3" , kjer so kratki demoti v formatih THX, Dolby Digital in DTS. Velikost je pa 2.15 Gb.

EvilDare ::

No vidiš točno tega sem mislil, same mislim da je še vedno bolje da kakšen film z eksplozijami itn. ker tako vidiš da kaj ne hrešči, da bas lepo predstavi zvok.

P.S. bfrenk nekaj sem ti še na ZS napisal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Han ::

Star Wars druga ali tretja epizoda...

il ::

OldSkul ::

Priporočam Star Wars 3, super za preizkus zvoka.

koovac ::

Za preizkus zvoka priporočam DVD od skupine Scorpions: Acoustica. Odlično posnet!

gregor ::

Sposodil sem si star wars 3 pa me zanima ce mogoce veste ce obstaja dts verzija v videotekah, ker ta ki ga imam je dolby digital 5.1

hvala

lp

danix1 ::

Za test je dober DTS Sampler 9 (vsebuje odlomke iz filmov Hero, I Robot, Master and Commander, Kill Bill, Day After tommorow, Lord of the rings in nekaj odličnih glasbenih spotov v DTS-u 5.1.
Drugače pa so načeloma vsi veliki spektakli a-la King Kong, Star Wars, Mission Impossible ipd. super posneti. Od glasbenih DVD-jev pa je najbolši Eagles - Hell freezes over (vendar prva izdaja ki je imela samo DTS 5.1 in PCM stereo, brez Dolby Digital 5.1). Super so tudi Scorpions - Acoustica live, Jean Michel Jarre - Aero, ipd.

Mislim da Star wars sploh ne obstaja v dts-u, saj George Lucas z svojim THX-om zelo tesno sodeluje z Dolby Laboratories.

gregor ::

vceraj sem v big bangu mb gledal odlicen dts nekih samurajev ki mahajo z sabljo , zvok pa se je selil med iz zvocnika na zvocnik, odlicni efekti

ali mogoce kdo ve za kateri film gre ?

hvala

lp

danix1 ::

Ja, to je Hero z Jet Li-jem. Dober film za preizkus je še House of flying daggers (Hiša letečih bodal)-pravtako japonski spektakel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
828898 (4885) Brane22
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455195 (3510) jRk0

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296260 (3781) gregyk
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363058 (2606) ciper
»

Kateri DVD film ima najboljše zvočne učinke

Oddelek: Sedem umetnosti
81005 (942) TheD

Več podobnih tem