» »

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

«
1
2

cirecire ::

Zanima me, če boste šli gledat Star Wars.

Jaz priznam, da obožujem Star Wars in sem vse dele gledal že večkrat. Komaj čakam, da bo premiera.

MAY THE DARK SIDE OF THE FORCE BE WITH US !!!!


...Luke I'm your father... join the dark side of the force.

...Luke... may the dark side of the force be with you...

  • spremenil: cirecire ()

mtosev ::

Že je bla za VIP (povabljenje) v SLO. ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

STASI ::

Sem ga že gledal. V nedeljo je bila slovenska premiera filma.
Je boljši od 2 dela pa nekako enakovreden 1 delu in meni osebno pod nivojem 4,5 in 6 dela.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

nodrim ::

men so tut 4, 5 in 6 še vedno najboljše .. vendar tale 3ka nikakor ni slaba in se dobro poveže s 4ko ..

prehod Anakina v Darth Vaderja je dobro narejen (mogoče rahlo prehiter, čeprav sem malce pozabil 2ko, tak da ne vem) ...

ampak zdaj vem zakaj ima Darth Vader čelado :D :D >:D

Dekinio ::

Tud jaz rad gledam Star Wars samo je že dolgo tega ko sem gledal pa še hitro pozabim.Naj mi en prosim pove kak potekajo ti deli, ker se mi zdi vse pomešano.

Pa nekaj mi ni jasno al sem že tak pozabil.Darth Vader reče Luku, da je njegov oče...pol pa če se ne motim bi naj on sam postal Darth Vader al kak že?

]Fusion[ ::

Dekinio poglej še enkrat filme...

Sem zdaj pogledal 3. del in moram rečt da je dosegel moja pričakovanja. Edino kaj me je motlo, je malo prehiter konec. Drugače pa je dober film.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Xplicit ::

sm glihkar prisel iz kina in morm rect da je film fantasticen, posebi prow sama vizualizacija in amimacija (kar je bilo sicer za pricakovati), ki je na nivoju ciste realnosti

***MOZEN SPOILER***

mogoce me mal moti tak 'hitr' prehod skywalkerja na dark side, sam kaj cmo...
vsekakor vredno ogleda

BigWhale ::

Hm, Linearna zgodba brez kakih vecjih preobratov, polno predolgih romanticnih vlozkov in predolgih 'i will kill you with my lightsabre' scen.

Tehnicno gledano, izvedba je bila odlicna. Zgodba je pa crap.

cirecire ::

Gledal včeraj Star Wars in lahko samo rečem, George Lucas je genij.

Jaz sem vse dele Star Wars gledal že večkrat in lahko rečem, da je mi je ta najboljši. Na koncu, ko so Anakinu nataknili tisto masko od Darth Waderja sem se kar naježil.

Zgodba je izredno dobra in se dobro nanaša na 4. del.

Po netu krožijo govorice, da bo Lucas posnel še tri dele. Upam, da je to res in da se bo to tudi zgodilo.

MAY THE DARK SIDE OF THE FORCE BE WITH US !!!!!

...Luke I'm your father... join the dark side of the force.

...Luke... may the dark side of the force be with you...

Stepni Volk ::

Lucasove Vojne zvezd, že skoraj 30 let obstajajo v knjižni obliki. Vseh 9 delov. Ne bo vam žal :)

Zgodovina sprememb…

STASI ::

In naslovi so? Prebral sem samo Star Wars (IV. del).
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Stepni Volk ::

Od takrat, ko sem jih bral je minilo že vsaj 20 let, vmes so spisali nove: KLIK

Star wars ppizode od 1 do 6 poznate, zato še ostale::
Episode 7 - The Fallen Hero
Episode 8 - The Republic in Crisis
Episode 9 - Victory of the Force

Zgodovina sprememb…

Dr Evil ::

Ravnokar sem ga pogledal in se mi film zdi še kar posrečen,sploh ob dejstvu,da je rezultat vnaprej znan.

Motil me je samo tako hiter Anakinov preobrat k temni strani.Mal več stanovitnosti sem od njega le pričakoval.>:D

Efekti so ql.

STASI ::

Efekti so ql.

Mene pa moti pri klonski vojski da se takoj vidi da so kopirani in obdelani z računalnikom. To ni to. V episodah IV, V, VI je ta vojska igrana in meni bolj všečna, čeprav naj bi bili kloni in niso enaki.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

STASI ::

Volk: O čem pa govorijo te tri knjige? Tko zelo zelo v grobem. Pa v kakem timeline-u?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

c00L3r ::

Sem navudšen nad Episode III. Definitivno najboljši film od novih delov. Tako glede akcije, efektov kot tudi same ugodbe. S starimi filma pa ga je težko direktno primerjat. V glavnem: The saga is complete. Komaj čakam da pride ven DVD, da si ga lahko še 1x doma v miru pogledam.

]Fusion[ ::

Zgodba je pa crap.

Kaj pa si pričakoval če je vnaprej znana :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Bug ::

ellow

Zadnjic sem na HRT gledal prvic en film Star Wars in me je tak navdusil, da bi rad pogledal vse. Kar bom tudi storil. Vendar ne vem tocno kje zaceti. Baje, da sta to kao 2 triologiji, ali? Tako sem nekje cul. Zdaj pa ce mi lahko poveste tocno kako si sledijo epizode (poznam rimske crke :D vendar niso epizode izhajale po stevilkah) ?

lp,
bug

Pithlit ::

Bug: *drumroll* sledijo si: 1, 2, 3, 4, 5 in 6. Težko verjet kajne? :D
Posneti so bli pa 4 (1977), 5 (1980), 6 (1983), 1 (1999), 2 (2002) in 3 (2005). V bistvu je pa ummm... devetologija :P 7, 8, 9 še niso posneti in je vprašanje če sploh kdaj bodo (ampak verjetno bodo... money talks pravijo). V kakem zaporedju jih boš gledal je pa čisto tvoja stvar, mi starci smo pač gledal 4, 5, 6 ter potem šele 1 (pa skor bruhal zraven). Mladina pa najprej 1, pol 4, 5 in 6, in naprej z 2 ter zdaj 3.
Life is as complicated as we make it...

PersonaRudis ::

***spoiler***

Mene tud malo zmotil njegov 'direkten preskok' na nasprotno stran. Anakinovi podočnjaki so vedno bolj temni bili, pa oko se tud spremenilo... >:D Na koncu pa je res dežavujevski občutek bil... :D Sicer pa me zanima kako si vi razlage njegov prestop, kje vidite razloge za to? Osebne interpretacije bi prosil.0:)

BigWhale ::

Padme je bila razlog. :P

Meni je bil najbolj hecen kostum od Vaderja. Vsa ta silna tehnologija gor ima pa dva taka velika knofa. Rdec in zelen. Off/On? Pa respiratorni sistem bi mu lahko malo boljsi naredili, da ne bi tako hropel revez.

;>

2tiLen ::

Padme je bila razlog... hehe spet ženska kriva...? :D

Kriv je bil sam.. z videnjem prihodnosti je le to sam povzročil.

Drugače pa... boj ladja ob ladji pa topovi streljajo ena na drugo... je še koga spominjalo na 16. stoletje?

Pa ob vsej tej tehnologiji bi si mislili, da imajo kakega plastičnega kirurga za Vaderja. hehe

2tiLen ::

Pa čelada tko spolirana, da je Vader sam lahko mali Deathstar, če sonce lepo vanj posije.... :D

Stepni Volk ::

STASI - tole sem našel: Vsebina filmsko manjkajočih treh delov

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Se pridruzujem mnenju.

Cool zadevscina, ampak prehod sem pricakoval malce bolj podrobno prikazan. Nekako so vse najbolj pomembne dogodke natrpali v zadnjih 30 minut.

Phil ::

Zelo vredu film! Defenitivno najboljsi izmed prvih treh delov. Sploh mi je vsec kako so ga povezali s naslednjo triologijo (ob koncu filma so ladje enake tistim iz 4,5,6 dela, ...).

SPOILER: boj z dooku-jem bi bil lahko malo daljsi
LP

Thomas ::

SPOILER:

Mene je impresioniralo recimo to, kako se je Anakin bal, da mu bo na porodu umrla žena, zaradi tega je prešel na temno stran da ne bi, pa vendarle je, potem pa dark side nič. Ne izpolni svoje obljube, pa kljub temu to niti ni kakšen velik problem. Neverjetno lahkotno se Dart Sidius iznebi očitka.

(To je zelo krščanski motiv. Hudič obljublja Kristusu vse živo, ta "ga pa ne šljivi 5%, ker itak ve da hudič samo laže". Anakin tega očitno ni vedel.)

Zanima me pa, zakaj v Canesu to ni bil tekmovalni film? Hehehe ... niti me ne zanima.

TylerDurden ::

star wars nerds...

welcome to the annual banging of plastic toys (aka lightsabers) convention
Let\'s make some soap ...

BigWhale ::

> Sploh mi je vsec kako so ga povezali s naslednjo triologijo

Saj ga ni bilo treba povezovati, je ze bil povezan. Preden so posneli 4,5 in 6.

Ce na celo stvar gledas kot na film, neodvisno od zgodbe, ni bil nic posebnega. Ja, fancy grafika in zanimivi efekti ampak to zna ze vsak v holivudu.

urbnzy ::

kaj mogoče kdo ve koliko keša so že dobili v tem tednu???? Vem, da so v prvih 3 dneh dobili 170 milijonov dolarjev.

Matev ::

gledal film
bedarija
sami piski mečev in šviganje čez doooool film

aja... zakaj je bilo takšno zanimanje, če je bila zgodba že vnaprej znana?

in pa a se še komu zdi da so bili deli 4, 5 in 6 prava mojstrovina v primerjavi z novimi pisk-pisk stvaritvami

Dr Evil ::

Ma vsi so isti,samo da so ta prvi bili predvajani v času,ko je bilo to olalala.:D

Matek ::

Jah zgodba je bila znana, znano je bilo, da je anakin prešel na temno stran in postal darth vader, ni pa bilo točno znano ozadje, imeli smo prej in potem, manjkalo je tisto vmes.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Stepni Volk ::

Pri filmih je tako, da se moraš sprostiti, ko jih gledaš. Zato je vedno prvi del "najboljši", drugi slabši, tretji spet dober.
Prvega namreč gledaš neobremenjeno in si posledično navdušen.
Drugi del gledaš že z določenimi pričakovanji in si posledično razočaran.
Tretji del gledaš spet z manjšimi pričakovanji (posledica razočaranj drugega dela) in je zato spet dober :)

Bi bilo fino imeti gumb za lokalno amnezijo... vsi filmi bi bili naenkrat dobri :)

Upam, da to tega gumbka ne pridejo v Hollywoodu.

cirecire ::

kaj mogoče kdo ve koliko keša so že dobili v tem tednu???? Vem, da so v prvih 3 dneh dobili 170 milijonov dolarjev.


Do vključno 27.5. je film zaslužil $215.913.000. Tukaj je mišljena samo ZDA.

Sicer pa lahko vsakodnevne podatke o zaslužkih filmov spremljaš na boxofficemojo.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

Paramedic ::

Mene moti samo to, da ni pojasnjeno kako sta C3PO in R2-D2 prispela na ono transportno ladjo, kjer se New Hope začne? Namreč na koncu zanju gospodar ukaže memory wiping :). Iz tiste republiške ladje z Lejlo v sta v 4. delu prispela na Tattoine v "escape podih"... No, ja sej ne rečem, da je usoda teh dveh pločevink pomembna za razumevanje sage, ampak vseeno :D. Je pa res, da v 4. delu verjetno nista imela spomina iz prejšnjih delov.

Prehod na Dark side je bil pa mogoče hiter, ker se mu je mudilo izvežbat, da bo lahko rešil Padme, sej vete, manj kot devet mesecev je imel časa :)).
End transmission.

Zgodovina sprememb…

urbnzy ::

Sej v bistvu se je prehod že od začetka počasi začel kazati od začetka filma, nato pa je rabil tisti dokončni razlog in vse se je zgodilo zelo hitro.

PersonaRudis ::



Ena izmed najboljših scen v filmu>:D .

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

"Vse sem vedel", že preden sem prvi film iz serije sploh videl, kakšnih 30 let nazaj. Nisem ga odobraval, dokler ga nisem videl. Močno, ga nisem odobraval.

Potem, po ogledu, se mi je pa zdel precej neškodljiva pravljica s presenetljivo globoko štorijo.

Vedel sem, da si bodo sicer ljudje Vesolje zaradi tega predstavljali še bolj narobe, toda to si itak.

Paramedic ::

Ali naj ne bi Luke dobil svoj prvi lightsaber od Obi-Wana, ki naj bi ga hranil, ker mu ga je Lukeov oče dal? Nič mu ga ni Vader dal, saj ni vedel, da obstaja Luke. Čudno.
End transmission.

maro ::

če se prav spomnim je [spoiler] Obi-Wan vzel Anakinov lightsaber takrat, ko mu je noge skrajšal [/spoiler]

Mavrik ::

Spoiler..

Točno tako... Obi-Wan vzame lightsaber Anakinu potem, ko ga prikrajša za roko in Anakin pristane v lavi ter ostane brez nog.
The truth is rarely pure and never simple.

nodrim ::

Anakin pristane v lavi? A mu ne noge Obi-Wan odseka??

Tarzan ::

HUD SPOILER:

Kolkor vem, mu v enem šusu odseka roko, obe nogi in Anakin pristane lepo na bregu, zaradi vročine se šele kasneje vname.

Mavrik ::

Mah, potem sem pa narobe vido (bilo vse prehitro :D )
The truth is rarely pure and never simple.

Paramedic ::

Aha, pol je v redu. Upam, da se ni sklanjal po lightsaber :D.
End transmission.

urbnzy ::

Sreča, da sem že gledu, ker bi vas zdle vse pretepu, ker ste nekako tud povedal konec.

Thomas ::

A s svetlečim mečem bi nas tepu?

BigWhale ::

Ne, s silo.

Thomas ::

S temno platjo?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rogue One (Star Wars) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14333759 (16562) jype
»

Star wars: Han Solo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
24847265 (31438) zk_eu
»

Star Wars: Episode VII (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
664151045 (107778) D3m

Več podobnih tem