» »

Wirelles

Wirelles

skodars ::

Živjo!
Evo mojga problema k je mogoče že kje znan.
Kupil sem brezžični router in en računalnik nanj povezal s kablom. Vse lepo in prav internet dela. Zdej sm se pa hotu z laptopom povezat prek brezžičnega pa mi noče strani odperat skonekta pa se na router. Ponudnik je od teleamcha in sm tut že klicu tja da so mi prvi računalnik osposobl. A bi mogu še za laptop klicat? ne a ne. Kje tiči napaka? Router je pa smc.
LP!

BlaY0 ::

A si ti prebral navodila od ruterja al si ga samo iz škatle izkopal, priključil in pričakoval da bo vse delalo? Če sta LAN in WLAN v "bridged" načinu, bi ti laptop moral delat glede na to da ti oni drugi računalnik dela... če pa nistav bridged načinu je pa možno da WLAN ne vidi ven - to je pa potem stvar konfiguracije WLAN omrežja na tem ruterju.

Malo več povej kaj si nastavil, česa ne predvsem pa če si prebral navodila...

'FireSTORM' ::

jaz sem mel telemach kablski net
in sicer problemi tukaj so bli taki
mel sem prvo stacionarni računalnik, sem mu moral povedat MAC addresso stacionarnega računalnika oz. mrežne
potem sem to prodal, nabavil laptop in net ni delal8-O
ker mi je moral spremenit MAC address
in potem sem še ta laptop prodal in kupil spet novega, pa sem moral postopek ponovit
telemach dela preko MAC addresse
torej boš moral sporočit naj še ti dodajo MAC addresso za laptopa
sicer pa, probaj ga najprej povezat preko LANa in ne WLANa in boš videl če dela na LAN ali ne
ampak mislim da boš jim moral javit da maš dva računalnika gor
Those penguins.... They sure aint normal....

BlaY0 ::

Ja, ampak ti imaš (po opisanem sodeč) računalnik priklopljen direktno na kabelski modem, skodars ima pa vmes router. Zdaj, če so mu vzeli MAC od routerja, potem mu bi zadeva definitivno morala delat, če ima router nastavljen na NAT. V kolikor je pa router nastavljen na bridge, se pa zna zgodit kaj podobnega kot tebi.

'FireSTORM' ::

pa naj proba poklicat, škodit ne more, pa naj mu dodajo še drug MAC, saj nič ne stane
Those penguins.... They sure aint normal....

skodars ::

Živjo!
Evo včeraj zvečer sem po navodilih naštimal router. izklopil sem wan, firewalll vse kar se da.... in še vedno ne odpira strani. Skonektan je in ko pošljem zahtevo da odpre strane pošilja neke podatke ampak se mi zdi tko kot da jih ne dobi nazaj...
Uglavnom dons kličem na Telemach, ker nevem več kaj nardit...

'FireSTORM' ::

izključil si WAN?
pa to je wide area connection ali po domače povezava z netom...
Those penguins.... They sure aint normal....

skodars ::

Živjo!
Evo stvari mi je uspelo zrihtat z novo inpštalacijo winsow. verjetno je blo preveč programov oz. driverjov za wirelles pa so se mal tepl med sabo :D

mirkuma ::

Klik, da razjasnis pojme.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951958 (23708) simone
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
233061 (2446) NeMeTko
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488445 (7471) Miha_T
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384855 (4374) SasoS
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202896 (2652) boych

Več podobnih tem