» »

Gentoo in dual boot

Gentoo in dual boot

Realist ::

Zivjo!

razmisljam o namestitvi Gentooja za WS masino, kjer mi ze laufajao XPji.
V tistih zacetnih navodilih nisem nasel nic na to temo. Bojim se, da bi si povozil Windows particijo.

Poldi112 ::

9. Configuring the bootloader.
Pa pri delanju particij pac ne smes povozit win.

Matek ::

Nimas kaj povozit, ja. Pac ko delas med instalacijo z fdiskom, se ne dotikaj NTFS particij, potem pa bos pri delu, ko konfiguriras grub/lilo dobil tudi navodila za multi-OS sisteme.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

moj_nick ::

Predno greš inštalirat resize-aj tvojo Windows particijo in pusti unpartitioned space za Linux.
110111001001010001010000

Poldi112 ::

Pa nujno zmoli par ocenasev predno se tega lotis, ce nimas backup-a. :D

BigWhale ::

Ne, zmoli oce nas, ce bos navodila samo na pol prebral in brezglavo klikal next in yes...

karafeka ::

in brezglavo klikal next in yes


Kje pa pri inštalaciji Gentoo-ja klikaš Yes in next? >:D A slučajn v konzoli? ;)

Drugače pa lahko "zajebeš" samo pri delanju particij, zato je mogoče bolje da jih narediš v prej v oknih (sicer tudi z fdiskom ni težko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

BigWhale ::

To je bilo zgolj figurativno receno... ;>

Realist ::

Zivjo!

Hvala za odgovore. Ce pripravim particije v Winsih, naj bo primary partition al naj bo extendet in logical drive?

karafeka ::

Si prepričan da hočeš imeti ravno Gentoo? Ne bi raje poskusil s kakšno bolj "poljudno" distribucijo?
Čeprav je res, da se pri Gentooju naučiš največ....

Na primarni particiji pusti Okna,
Na podaljšano si pa daj 2 logični particiji oz. 3
1. /
2. /boot (opcijsko)
3. swap

Jaz sicer za /boot nimam posebne particije, vendar se bo sigurno našel kdo, ki ne bo preveč vesel zarad tega ;). Lahko bi pa nareil še posebno particijo za /tmp, /var itd., samo tega verjetno nočeš.

MasterMind ::

Um. Zakaj bi delal extended particije? Mej 4 - 3 primarne particije! Tko bo najbl preprost ;).

Realist ::

Okej. Sej pol sm naredu 3 primarne particije, tko kot pise v handbook-u. No izbral sem si stage 2 instalacijo. Zatakne se mi pri emerge --fetchonly,
saj ne zmore prenesti vseh podatkov z neta. Nekje datoteke ne obstajajo, na drugih so serverji nedosegljivi, tako da mi manjka kakih 5 file=ov. Sicer sem dal skozi mirror test, vendar se v fetch-u povezuje na ene x streznike, ki niso v make.conf file-u. Prav tako mi tisti ukaz - mirrorselect idt v make.conf namece html kodo (eno ali dve A4 strani)... Tisto pocitsim sice in na dnu so nasteti stirje mirrorji..

hmm kak naj se izognem temu? Naj na novo zacnem? Ceprav sem si izbral stage 2 in hocem iti skozi.. me ful jezi to >:D

MasterMind ::

mirrorselect bi ti mogu delat... A si pravilno napisal ukaz za mirrorselect?

Realist ::

mirrorselect -a -s4 -o | grep -ve '^Netselect' >> /mnt/gentoo/etc/make.conf

to je tole.

Mimogrede kateri FS priporocate za root particijo? (imel bom boot (ext2) , root in swap). V prvem poskusu sem dal ext3? Ali je ta ReiserFS?

MasterMind ::

RaiserFS je RaiserFS. Jaz uporablam ext3 in sm čist zadovoln...

Realist ::

Uh medpisanjem sem na nekaj mislil in pozabil napisati do konca. Ali je ta ReiserFS boljsi od ext3? :)

MasterMind ::

Ne vem. Piše kukr, d je hitrejši... To se sam odločiš...

Realist ::

Aja se to..

v make.conf lahko specificiram MAKEOPTS="-j2" kar naj bi bilo za 1CPU sistem. Pise da je formula za x (jx) st. cpujev +1. Glede na to da imamP4 HT ki se obnasa kot dual CPU ali naj tam potem uporabim j3?

borchi ::

odvisno s katerim kernelom si bootnal livecd. ne verjamem, da ma default 2.4. kernel podporo za HT (probaj z smp). lahko pa se tudi motim.

drgač pa za /boot uporab ext2/3 (sicer je za ReiserFS treba dat en flag v fstab, ampak za /boot je čist ok tut ext3 - itak ga v normalnem delu ne rabiš), reiserfs pa dej za / particijo.
l'jga

moj_nick ::

Če te zaje* mirrorselect, lahk ročno odpreš make.conf in vpišeš tole:

GENTOO_MIRRORS="ftp://gentoo.inode.at/source"

Tale bo dost ;)
110111001001010001010000

Realist ::

Zivjo!

no z mojo instalacijo sem prisel do lilo config-a, ki sem ga naredil po navodilih.... le da mi je ob ukazu /sbin/lilo vrgel error, da nekaj ne stima s particijo.

imam pa
/dev/sda1 winxp
/dev/sda2 boot
/dev/sda3 swap
/dev/sda4 root

v lilotu sem na zacetku dal /dev/sda (to naj bi pomenild da ga vpise v mbr

za gentooja sem dal root=/dev/sda4
za winxp pa other=/dev/sda1

plus ostalo kar je tam v config file-u ze od prej.

Pac sem rebootal.. in lilo-ta ni bilo. Kaj naj naredim sedaj? kak root disk da bom prisel do gentooja? Ali bo potrebno vse znova?

moj_nick ::

Bootneš liveCD

mount /dev/root /mnt/gentoo
mount /dev/boot /mnt/gentoo/boot
mount -t proc none /mnt/gentoo/proc
chroot /mnt/gentoo /bin/bash

inštaliraš grub in ga konfiguriraš

umount-aš vse, kar si prej mount-al

reboot
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gentoo - problemi z framebuffer in ifconfig (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674623 (3947) Zaibatsu
»

Linux filesystem in particije

Oddelek: Operacijski sistemi
181900 (1627) BigWhale
»

Inštalacija linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
291543 (1191) pblaz
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524837 (4257) HerrBaron
»

Gentoo - Install from Stage1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
683128 (2640) noraguta

Več podobnih tem