» »

Slovo BTX-a?

Slovo BTX-a?

Hexus - Intel je na novinarski konferenci na Tajvanu najavil slovo standarda BTX, saj ga prihodnje leto več ne bo ponujal kupcem. Kot je znano je bil BTX plod Intelovih težav z vročimi procesorji in je predstavljal rešitev za efektivnejše odvajanje toplote. Ker pa je Intel letos predstavil Core 2 Duo procesorje, ki so relativno hladnejši od nekdanjih Pentiumov, je potreba po BTX standardu izginila, vendar dajejo napovedi o porabi prihajajočih štirijedrnikov slutiti, da morda slovo BTX-a le ni tako blizu, oziroma da je v pripravi že njegov naslednik.

Več na Hexus.net.

14 komentarjev

Good Guy ::

k so jih ful zdilal ...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Jaka83 ::

In v čem je problem da BTX-a ne bi naprej uporabljal? Če pomaga pri odvajanju toplote je vedno dobrodošel, tudi če je procesor hladnejši. Mislm so pa tud tumpeki. Dobr sej razumem da ni ravno zastonj, sam vseen no ... ATX je že tolk star da glava peče.

falotXP ::

Pa sploh ni redno zaživel, pa je že umrl....hjaooo!

BoLhCa ::

@jaka83 ti bi nov standart, samo zato ker je prejsnji star8-O 8-O :\ To razmisljanje pa je hudo! Jst sm skoz upal da BTX res neb prisel v rabo..

Z-lot ::

The Beatles so tudi tolk stari da glava peče...

Poldi112 ::

Jaz sem tudi vesel da so pokopali btx. Sem dal preveč za svojega atx-a, da bi hotem menjati.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FireSnake ::

Najprej JakaStevilka: silit nekoga, da menja ohisje zaradi tega, ker si je intel zmislil nekaj novega je res ... ne bom rekel kaj. Zelo primitivno razmisljanje....
FalotX: idi gledat, kak si interrupti sledijo, pa ti bo tzakoj jasno, da intel ni tak "gigant" (kar se tice vsiljevanja standardov) kot misli, da je.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Loksorr ::

Ma ne vem, kj mate proti BTX-om?
razumem izdelovalce plat, sam končnega uporabnika?
Živi in pusti umreti

Saladin ::

Good ridance.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ender ::

Loksorr: nekateri imamo po meri narejena ohišja...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mHook ::

Loksorr: ravno proizvajalcem je to voda na mlin, saj ti bodo tako spet prodali že kupljeno zadevo (ista zgodba je s podnožji za procesor, ram, ...)

krucymucy ::

nisem proti BTX-u, nisem proti nobeni drugi postavitvi, ampak naj bo ena in ne dve ali vec, ker potem nastane zmeda se pri izbiri komponent. kot da jih ni ze dovolj.

Jaka83 ::

Vsi zgoraj ki se neki bunite da hvala k**** da je BTX šel pod rušo in ste me neki šimfal. A tist kar sem pa na začetku napisal ste pa vsi spregledal?
Jaz recimo že tri leta obračam ohišja od računalnika na glavo (delam inverted mod-e iz ohišij) in moram rečt da zadeva se še kako dobro obnese. Sploh kar se tiče grafičnih kartic, ki tako karnaenkrat dobijo prostor za dihat. BTX standard pa je zelo podoben in resno ne vidim zakaj se ga tako otepate.
No ja, bom imel vsaj jaz kaj za delat na ohišjih.

Poldi112 ::

Večina nas ni gamerjev in čeprav se strinjam da je btx boljši se mi ne zdi dovolj boljši za menjavo. Sploh, ker moraš zamenjati tudi napajalnik (vsaj če se prav spomnim).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10518048 (7175) filip007
»

Sunbeamtech Zorro

Oddelek: Novice / Modifikacije
102950 (2647) Matwic

BTX

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121092 (783) kuglvinkl
»

BTX Form Factor

Oddelek: Strojna oprema
101226 (1098) MilkyWay
»

Po AT in ATX še BTX

Oddelek: Novice / Modifikacije
362506 (2506) norvalk

Več podobnih tem