» »

Polnjenje Canon CLI-8x kartuš - s čim zapreti luknje v kartušah?

Polnjenje Canon CLI-8x kartuš - s čim zapreti luknje v kartušah?

itak37 ::

Najprej pohvale za lepo napisan članek Polnjenje Canon CLI-8x kartuš.
Pri 6. točki imam eno vprašanje,

6. Luknjo, skozi katero ste polnili kartušo je treba neprodušno zapreti. Za to se uporabljajo različni pripomočki. V mojem primeru sem luknje zamašil z gumijastimi čepki in čez čepke prelepil izolirni trak. Lahko pa uporabite tudi vroče lepilo itd.

in sicer, kje dobiti tiste gumijaste čepke za zaprtje lukenj.

BTW, na Ebay.de se dobijo barve posebej namenjene Canonu 4200, kjer je zraven tudi črno pigmentno črnilo. Tudi cena je neprimerno nižja od slovenske ponudbe.

Jackal ::

Me veseli, da ti je članek všeč.

Čepke sem pobral z enega starega refill seta (če se ne motim je bil JR refill) - so pa valjasti čepki, na vrhu pa razširjeni, zato da ne padejo v kartušo. Je pa podobnih načinov za zatesnitev kartuše kar nekaj. Ena od njih je tudi kniping vijak (vijak za les), ki ga priviješ v izvrtano luknjico - seveda ustrezne debeline, da zatesni in nato prelepiš z izolirnim trakom.

Uporabi malo McGyverja v sebi ;)

Če res nimaš drugih idej, bi bil za silo tudi kos prežvečenega žvečilnega gumija (samo toliko, da pokrije luknjo), čez zalepiš pa izolirni trak.

Lahko pa poskusiš tudi samo z izolirnim trakom - če je kvaliteten, bi moral zatesnit.

itak37 ::

Thx za odgovor, bom probal dobit kaksne samorezne vijake z gumijasto podložko in probal.
Bom najprej malo treniral na kaksni plastiki, ker itak dobim črnilo konec tedna.:D Sem mislil, da se da kupit kaksno reč, ki ima primerne čepke. No ja, bom šel malo preverit v 200SIT shop, mogoče bom našel kaj primernega.
Sem pa zasledil, da priporočajo imet 2 kompleta kartuš, ker ni dobro da je tiskalnik med polnjenjem brez kartuše, naj bi se barva zasušila al nekaj takga. Vseh pet novih kartuš pa stane okrog 15K Sit, tako da razmišljam da bi kar še en nov printer nabavil za 24.000 SIT.

Jackal ::

Glede sušenja glave do zdaj še nisem imel problemov. Uporabljam pa še vedno kartuše priložene tiskalniku, s tem da sem jih že polnil najmanj 5x. Je pa res, da sem že dokaj zverziran v polnjenju in imam v slabih 10 minutah napolnjenih vseh 5 kartuš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Brane2 ::

Če so luknje zgoraj in je na razpolago nekaj površine, bi izolir trak moral lepo delati. Izolir trak, ne navaden lepilni trak.
On the journey of life, I chose the psycho path.

alkoo ::

S katerimi črnili pa se lahko kartuše napolnijo? Lahko z barvami katerega drugega modela ali proizvajalca (npr. z hp-jevimi)?

Bojan xxxx ::

Mah, luknjo zamašiš s čimerkoli:
- vijak
- vijak + čez daš malo vodovodnega kita
- vijak + vosek od sveče
- vijak + teflonski vodovodarski trak

Če je zgoraj, kot je rekel že Brane2, bo delal tud izolir trak, še boljši je pa fix-o-moll trak. Ta zadeva res drži. ... Skratka, en sprehod čez kkašen Bauhaus, Baumax, itd. ti da ene 100.000 idej.

Kupovat novo kartušo samo za tisti čas, ko polniš zadevo pa se mi zdi 100% brezveze. Pri mojemu Epsonu za čas polnjenja na tisto zadevo, ki gre notr v kartušo dam eno 5mm silikonsko cevko, v katero dam par kapljic barve. Silikonsko cevko pa na vrhu zamašim z malo vodovodnega kita, da barva ne odteka. Deluje. Namesto silikonske cevke lahko uporabiš tudi tisto cevko iz katere je narejen ročaj pri vrečkah, ki jih dobiš v Emporiumu :))

Upam, da je tole dost izčrpno.

Bojan xxxx ::

@alkoo
Z Branetovimi barvami. Delajo naravnost super.
Prej sem uporabljal berve od Inkteca (httop://www.inktec.com), ker sem v neki recenziji na webu prebral, da so to super barve. No ja, izkaže se, da Inktecove barve niso tako zelo super.

itak37 ::

Na koncu sem uporabil tisti siv močen lepilni trak ("duct tape" po ameriško), zaenkrat je še vse v redu, tok tok:D .
Luknje v kartuso sem pa naredil tako, da sem segrel konico injekcije in z njo naredil luknjo v plastiko. Skozi to luknjo sem nato vbrizgal črnilo, vendar zaradi tega, ker se pritisk v kartuši ni mogel izenačiti, mi je priteklo črnilo spodaj ven. Zato sem v vsaki kartuši naredil pe eno dodatno luknjo.

Skoraj zmeraj pa se mi je nekaj črnila polilo, predvsem skozi odprtino za tiskalno glavo, zato vsem priporocam da si pripravite primerno podlago, vroco vodo in vato. Gumijaste rokavice tudi ne škodijo, ker gre barva zelo težko proč. Vsekakor pa se s polnjenjem lahko zelo dosti prihrani, tako da ga priporočam vsem ki dosti tiskajo.
Še eno vprašanje, a mogoče kdo pozna kakšen kvazi fotografski papir, primeren za printanje fotografij? Tisti paketi s pravim foto papirjem (50 listov za 3000 SIT) se mi zdijo predragi. A pozna kdo kakšno cenejšo alternativo (ne potrebujem 100% kvalitete izpisa fotografij)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek: Polnjenje Canon CLI-8x kartuš

Oddelek: Novice / Nova vsebina
405015 (3649) TESKAn
»

EPSON - hotel nafilat kartušo in poplava po mizi

Oddelek: Pomoč in nasveti
152065 (1706) billy
»

polnila za kartuše - Inekcije: kje dobiti ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
143215 (3074) M-man
»

Epson 915 Photo? and my story:)

Oddelek: Kaj kupiti
171698 (1538) Brane2
»

Urejanje napajalnih kablov (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
536809 (5294) Keyser Soze

Več podobnih tem