» »

DVD Avtoradio z zvočniki

DVD Avtoradio z zvočniki

Klemenn ::

torej...

nameravam kupiti DVD Avtoradio , 2 zvočnika za zadej pa 2 za spredaj u vrata

dvd avtoradio :

ne rabi imeti izhoda za LCD, rabi pa imeti kvalitetne izhode za zvočnike, ker ne mislim kupovati ojačevalca. glede DVD-ja se mi gre zato, da zna brati mp3-je z dvd plloščka

zvočnike pa bi rabiu kakšne predloge -> kaj kupiti za najboljše razmerje cena/zmogljivost
ušeč mi je tudi, da so basi pri nizkih glasnostih

še kakšni nasveti pri kupovanju le-tega?

za use skupaj...kakšnih 70k? mogoče malo več

Vikking ::

Preveč pobožne želje za 70k, aja pa ojačevalec obvezno, zadaj woofer, spredaj dva dvosistemca in viskotonca, pa boš imel dober sound.

Če ne želiš wooferja zadaj, potem naj bosta dvosistemca vsaj 16 velikosti, kar pomeni da jih bo treba dat v vrate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Ajvan ::

če češ imet wufer boš skorej sigurno rabu ojačevalc, ker aktiven wufer te več pride kot če kupiš ojačevalc + pasiven woofer
kar se zvočnikov tiče pa najprej poglej kakšen premer odprtin imaš spredej in zadej- da boš sploh vedu kaj ti gre not
za 10 in 13 cm poglej naslednje: Sony XS-F1334, majo pri mimovrste za večje pa nism nč gledu ker ne grejo v moj avto
lp

Brainstorm ::

Tako naret kot ti je Vikking svetoval, pa bo najbolš.
Itak nimaš kaj študirat, da boš prklopu sub-woofer kar na avtoradio, za to obvezno rabiš ojačevalec.
Js mam tegale, Mex-r1,ki odlično bere dvd-je, samo me malo moti ker na žačetku, ko ga vklopim skoraj pol minute bere dvd, mislim da nalaga v predpomnilnik, vendar pa potem lahko mp3-je previjaš naprej in nazaj, medtem ko sem pa testiral JVC-ja se pa to ni dalo.
Zadaj v prtljažniku pa buta 30 cm Mtx woofer v doma narejenem boxu, katerga mam prikloplenga na ojačevalec in sem čisto zadovoljen z zvokom.
Res pa da se je že woofer kar polenil, ker se je že dost našvical v svojem življenskem obdobju.
Drugače pa je za hitre base, skoraj bolje montirat v box 2 X 25 cm wooferja, ker 30ka je že sama po sebi bolj lena, vendar ima pač globji bass.

Zgodovina sprememb…

Jackal ::

Blaupunkt Las Vegas
Spredaj Blaupunkt GTc 172 - komponentni sistem z ločenim visokotoncem
Zadaj Blaupunkt GTx 172

Če ne misliš uporabljat dodatnih ojačevalcev, bodo ti zvočniki še najbolje izkoristili avtoradio.

Klemenn ::

zaernkat velikosti zvočnikov še ne vem ker nwem ker avto bo...

spreedaj pa itaq da bodo zvočniki v vratih...

ojačevalc pa woofer pa 100% odpadeta...
sj sm avdiofil sm ne tuk velik :D

Klemenn ::

hm, glede na to da bom z dvd avtoradiem težko prišel čez z 70k...

ker cd mp3 player?

pirlo ::

Glede na to, da nočeš feršterkerja pa wooferja imaš takšne želje kot sem jih jaz imel. Jaz sem nabavil to:
Avtoradio z usb: JVC KD-G722
Zvočniki spredaj: JBL GTO 6506
Zvočniki zadaj: JBL CS3196

Vse skupaj je bilo kupljeno v BigBangu in BOF-u, prišlo pa je 85k.

Ker sem še precej novi v tem je to moj 3 avtoradio in ti povem, da se splača kupiti kvaliteten avtoradio, če ne misliš uporabljati feršterkerja, tak da jaz ne bi šparal na tvojem mestu na kvaliteti avtoradia. Sedaj, če res rabiš dvd ti priporočam nekaj od JVC-ja (je kvaliteten pa še 3x lepši od pioneera, alpine je predragi), če ti je dovolj usb (in 1 ali 2 giga ključ) pa izberi tega kaj imam jaz (je kvaliteten in relativno poceni). Zvočnike pa ti priporočam JBL, ker imajo takšen mehek ton, primeren za "pravo glasbo" (tu ni mišljena "traktor dj" šopanca --> za to rabiš vsaj 1000 watt-ni feršterker, konkreten woofer, počene bobniče pa vakum v glavi :)) ). Keki rock, metal, blues bo neverjetno dobro zvenel (boš presenečen).

Klemenn ::

ve kdo...kaki zvočniki pa pridejo serijsko v afto?

konkretno opel astra classic, 1997?

v sprednjih in zadnjih vratih ima zvočnike spodaj
pa dva mala ''zvočnika'' ma nasproti špreglov..

13cm? al kuk?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto Akustika Hyundai Atos

Oddelek: Loža
111957 (1621) Lincolin
»

Kakšno akustiko v avto?

Oddelek: Kaj kupiti
362759 (2029) Sisho
»

avtozvočniki kateri?

Oddelek: Zvok in slika
51555 (1500) bamfy
»

Kateri avtoradio?

Oddelek: Na cesti
476119 (4299) Vikking
»

woofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565418 (4938) cojss

Več podobnih tem