» »

zafleshal sem bios

zafleshal sem bios

jeszt1 ::

matična: gigabyte gak8ns
z @biosom sem nadgradil bios na zadnjo različico, po ponovnem zagonu se ne pokaže niti zagonski zaslon - vse črno, monitor ne dobi nobenega signala, ventilatorji in diski se vrtijo.
Matična ima jumper za reset cmosa,kar sem uporabil, vzel sem tudi baterijo ven za pol ure (napajanje seveda izključeno) pa še zmarom nič. poskusil sem z ponovnim flashanjem biosa iz cd, ker nimam disketneha pogona pa tudi nič, samo tema. Poskusil sem z drugo grafično in napajalnikom pa še zmarom tema in niti piska.
Sem totalno zajabal??

bluefish ::

možno da res. Ali si poskusil že poskusil z originalnim biosom? V primeru, da stvari ne moreš povrniti, lahko zamenjaš CMOS čip na matični. Ali pa pojdi na servis.

jeszt1 ::

poskusil sem tudi s originalnim vendar s cdja. poskusil bom nekje najti še disketni pogon vendar sem skeptičen ker je čista tema. Se CMOS čipi kje kupijo ali je potrebno koga poznat:). Matična je iz garancije nova (enaka) pa je na mimo vrste 11k sit vprašanje če bi na servisu prišel pod to cifro. Je možno da je šel proc?

Spajky ::

Lahko googlaš za hotFlash metodo, še prej pa si sposodi FDdrive in poglej, če ti čisto na začetku "zarošta"-išče disketo. Če ja pa pol pripravi mojo " slepi Flash disketo", naredi vse sama, instrukcije notri preberi prej ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

bluefish ::

na servis se ti v tem primeru res ne splača hodit, ker so urne postavke res zasoljene. Poskusi to, kar je napisal Spajky, pa potem poročaj.

amigo_no1 ::

Obstaja 6 verzij tvoje matične:

GA-K8NS(Rev 2.x)
GA-K8NS(Rev.1.x)
GA-K8NS Pro
GA-K8NS Pro-939
GA-K8NS Ultra-939
GA-K8NS-939

http://www.gigabyte.com.tw/Search/Searc...

Product Select : Motherboard
Select a Download : BIOS
Model Select : Izberi tvoj model in klikna na SEND

Najbrž si izbral napačen model, zato ni slike.

http://www.rojakpot.com/showarticle.asp...
http://www.biosman.com/biosrecovery.html

jeszt1 ::

brez uspeha,kupujem novo

hvala vsem

Jakka ::

Ne kupuj nove! Na vsakem servisu ti to porihtajo za nekaj tisočakov. Bios je treba samo nanovo flashat, to je vse. Če je res samo problem z zaflashanim biosom...

Gambino ::

To te bo stal ene 2000 SIT, ker sem imel enake izkušnje.

Martin Krpan ::

Večina Gigabyte matičnih plošč ima dva BIOS-a (DualBIOS) ,če ga ima tudi tvoja samo preklopi na rezervnega in osnovnega ponovno flashaj. Malo preberi priročnik za svojo plato. Če pa nimaš DualBIOS,pa verjetno sam ne boš nič napravil -nesi jo na servis. Če bi ti bilo popravilo predrago lahko še zmeraj kupiš novo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z BIOS-on na matični plošči Gigabyte

Oddelek: Pomoč in nasveti
13928 (756) Mitch
»

Zamenjal 2 plati, pa se nobena ne odviza. je mogoče kaj drugega krivo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161518 (1193) DominusSLO
»

GA-K8NS Pro BIOS problem.

Oddelek: Strojna oprema
91222 (1068) Highlag
»

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Oddelek: Strojna oprema
171464 (1317) Morph3us
»

upgrade plata+proc+ram

Oddelek: Kaj kupiti
191341 (1163) mtosev

Več podobnih tem