» »

GA-K8NS Pro BIOS problem.

GA-K8NS Pro BIOS problem.

PapaDOc ::

Imam naslednjo matično GA-K8NS Pro staro približo kakšno leto oz. ravnokar je potekla garancija. In pač sem se odločil da je cajt da posobbim mal BIOS meu sm F4 verzijo tazadnja verzija je bila pa F12.

Ni in po uspešenm posodabljanju bios-a z programčkom @BIOS (gigabyte) sem resetiral in nato je plošča mrknla, vse kar se pokaže na zaslonu črna slika oz. No Signal! in se ne odziiva niti tipkovnica ne miš :( pa čeprav dioda na matični kaže na to da deluje in venti se vrtijo.
Porbal sem tudi že "Clear CMOS jumper" , odstraniti Baterijo , popolni odklop od elektrike za skoraj cel dan amapk še vedno nič.
Kar me pa najbolj čudi je pa to da naj bi ta plošča imela "DUAL BIOS" kar pomni da ko main bios ne dela ga nadomesti back up bios.. amapk pri meni se to ni zgodilo.
Sem tudi pomislil na to da bi bilo narobe tudi kaj drugega zato sem kupil nov Napajalnik porbal rame na drugem računalniku in vse deluje.

Zdej me zanima če se da to nekako "popravit" ali je nujno potreben servis.. ker plošča je delovala 100% do updajta..

LP

pDOC
Spoštuj druge in tega ne pričakuj nazaj!!! :)

Duke Nukem ::

ali si flashal z nepravilnim biosem ,da se hotflashat ,vprašaj kakega k ima isto plato, da ti posodi bios, ga vštekaš ,da prideš notr, bootaš z diskete ,nato zamenjaš bios z tvojem ,kateri ne dela in ponovno flashas z pravim :)

PapaDOc ::

Ja vse lepo in prav samo problem je v tem ko je bios zalotan na ploščo :D in edino zlomimg ga lahko z plošče amapk mislim da to ne bo pomagalo :D
Amapk problem je tudi v tem ko nobnen ki ga poznam nima iste plošče... :(

lp

pDOC
Spoštuj druge in tega ne pričakuj nazaj!!! :)

Highlag ::

Glede na to, da imam isto ploščo ti lahko povem da ima ta plošča dual bios. Če en ne deluje lahko zbutaš z drugega. Če ti sploh ne pokaže slike je mogoče kaj drugega narobe.

Ti LED poleg rama sveti?, cpu fan deluje?

Si mogoče prejšnji bios shranil v backup bios?
Never trust a computer you can't throw out a window

PapaDOc ::

Nisem ker niti dostopati ne morem ne do biosa oz. do ničesar .. Ker vse kar kaže na zaslonu je no signal ali črni zaslon..(

Da led polega rama sveti diski se zaganjajo celo CPU ventilaotr se vrti tako da vse deluje razen plošče same :(

LP

pDOC
Spoštuj druge in tega ne pričakuj nazaj!!! :)

Silvo ::

Gigabyte ima garancijo za matične plošče 2 leti.
Tvoja ima celo dva bios čipa,tako da ne rabiš nikogar z isto ploščo.
Če sam ne zmoreš popraviti,se obrni na servis.

lp.
Silvo

PapaDOc ::

Nažalost nima ker mi priznajo samo 12 mesecev (Gambit Trade), sem dal kar na servis hvala vsem za odgovore.
Pri meni DUAL bios nažalost ni deloval zakaj :D bomo vidli. Hala šenkrat.

LP

pDOC
Spoštuj druge in tega ne pričakuj nazaj!!! :)

KTr1sk ::

A ti je mogoče uspelo spravit v pogon matično? Mene en kolega sprašuje ima enak problem ima dual bios (prilotan) in računalnik se ne prižge več odkar so ga nadgradili in zdaj mene zanima, kakšna je možnost da bi se zbudu nazaj računlanik?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

A noben ne ve kako bi usposobili drugi bios ki je na plati (ali ni namen tega da je drugi rezerva če eden gre po gobe? )
Ime matične je pa tole
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Highlag ::

V navodilih piše, da plošča sama če se z prvim biosem ne uspe zbuditi, uporabi backup bios, če je ta seveda uporaben.

Seveda je možno to tudi izklopiti... Pred flashanjem novega biosa je vsekakor dobro preveriti, če drugi bios deluje. Sam sem naložil novo verzijo na tej plošči ene 4x. Vedno brez težav.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napaka pri nadgradnji BIOSa - plošča Gigabyte

Oddelek: Strojna oprema
251715 (1081) Ahim
»

Težava z BIOS-on na matični plošči Gigabyte

Oddelek: Pomoč in nasveti
13933 (761) Mitch
»

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Oddelek: Pomoč in nasveti
262265 (1957) Domini tm
»

Scanning BIOS image in hard drive?

Oddelek: Strojna oprema
242304 (1874) misek
»

flash-al napačen BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211340 (1028) Pisk

Več podobnih tem