» »

katero boljšo miško

katero boljšo miško

tris ::

Sem pred nakupom miške.Kaj priporočate glede na trenutne cene....

Razer cooperhead 13759SIT
Razer diamaondback 9800-11868(odvisnood barve)
Logitech MX518 11590
Logitech G5 15810

kake hude podlage pa verjetno ne bom kupoval.
vse cene so s ceneje.si

iMark ::

Razer cooperhead al pa Logitech G5.
Če gledamo po ceni je maybe Logitech G5 bolj kvalitetna :\

GrimReaper ::

MX518 ali Diamondback, G5 je vsekakor predraga.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

iMark ::

Hmm... Razer Copperhead ma 2000DPI

Grimlord ::

Glas za Copperheada :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

tris ::

...kar berem o omenjenih miškaH naj bi bilo tistih 2000dpi(G5 in Cooperhead) zanemarljivih napram 1600dpi(..ostali dVE).....oz bolj marketinška fora kot karkoli drugega in v praksi uporabnega.

Pa še to: nisem HC gamer...tako da mi je tista G5 ...že "rahlo" draga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()

M-XXXX ::

Glede G% in Coperheada se ne splača kregat. Specifikacije so zelo podobne oblika pa dugačna. POJDI V ŠTACUNO IN PROBAJ katera ti bolj paše in tisto kupi:D

tris ::

Dodal bi samo še to:
...od miške pričakujem tudi, da bo tudi pri ostalem delu (internet, pisarniško delo,...) čim bolj "enostavna" in "sporščujoča" za roke ter vsakodenvno delo.
Glede tega naj bi bil po nekaterih testih Razer boljši od Logitecha.
Bom pa jih šel vsekakor probat kako "sedejo" v roko...

Pouh ::

glas za razer copperhead...
meni g5 lepo sede v roko, vendar pa z njo ne morem delati tako tekoce kot z copperheadom...

iMark ::

Kira je pa od teh dveh boljša: Razer Copperhead ali Razer Krait?
Ok, Copperhead je seveda boljša

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

tris ::

Krait je kao optimirana za ....1200 APM* Optimized for Real-Time Strategy (RTS) / Massively Multiplayer Online Gaming(MMOG)................

Copperhead je boljša.

Grimlord ::

Krait sicer nima takega drobovja kot Copperhead, ampak tudi ni tako slab.

Razlike med njim in Copperheadom kar se oblike tiče je velika. Krait je mnogo bolj "spuščen", tako da maš roko čez celo miš. Medtem ko pri Copperheadu ne, ker ima posebno grbo, na katero nasloniš dlan.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Gamez0r ::

Razer ima probleme z različnimi tipi podlog zato ga ne priporočam

Uzemi karkoli od Logitecha. MX518 ima accel 15G-jev Copperhead ima pa 20G-jev dej mi ti povej kdaj boš ti v lajfu premaknu miš za 20G-jev če jo premakneš za 1G si že nadpovprečen človek. To ni logično uzemi eno ki ti najbolje sede v roko in to je to samo od Rszerja ne vzemat.
WTF!

Grimlord ::

Najprej praviš naj vzame eno ki mu sede v roko, ampak ne Razerja - To ni logično. Če mu bo Razer sedel v roko bolje kot katerakoli ostala miš, ga naj vzame. Enako velja za katerokoli drugo miš.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Gamez0r ::

http://www.microsoft.com/hardware/gamin...
To je čisto logično, Razer je u kur** ker ni kompatibilen z večino podlog

Evo naj poćaka na to miško ki najbolj sede v roko in to je to
WTF!

Grimlord ::

Aha, in habu nima nič z Razerjem ne? :\
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

frudi ::

to s podlagami je BS...
probleme z določenimi podlagami (predvsem steklenimi) imajo vse 2000 dpi laserske miške - copperhead in g5/g7; kar je logično, saj uporabljajo identičen senzor.
starejše miške, ki uporabljajo LED diode, imajo manj problemov s podlagami - kar spet velja tako za logitechove kot za razerjeve miške (mx 518, diamondback), ki spet uporabljajo identičen senzor.
in če že kupuješ miš za 15k, se boš pred tem ja toliko pozanimal, da boš vedel, katero podlogo kupit zraven...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

iMark ::

Gamez0r točno to, to je miš ta prava :)

tris ::

Sem kupil Copperhead-a.

Prvi vtis(sem jih sprobal) pred nakupom je bil da, je delo/upravljanje z njim lahkotnejše kot z G5 oz. "ga lahko držiš na več načinov kot G5" pač kakor ti paše,... pri G5 to odpade.
Je pa z navadne miške kar velik preskok tako, da sem na začetku mislil, da sem totalno zgrešil z nakupom, po 2 dneh dela je bistveno bolje.....miška je OK, rabi pa kljub vsemu nekaj privajanja.
Trenutno se igram z nastavitvami(software=OK), da bom dobil najoptimalnejše.

Glede konstrukcije in materijalov daje miš zelo dober vtis.
Malce slabše je pri dizajnu/ergonomiji: glavna dva gumba sta super, stranski gumbi bi lahko bili boljši, pritiskanje s palcem še kar gre, pritiskanje z mezincem pa je vprašljivo oz. je vsaj za mene v mejah uporabnega(pogojno uporabno)-vse skupaj je pač cena simetrije.

Dosti je govora o problemih na črni podlagi.Moja trenutna podlaga je rdeče-črna(reklamna podloga - črna na sredini) --> problemov/motenj zaenkrat nisem opazil.

Glede na vse že prej prebrano(testi, nagrade,lastna uporaba...) je verjetno res, da je to ena izmed najboljših miši tenutno v prodaji, ji pa še kar nekaj manjka do perfektnosti(vsaj zame).
Moja ocena:7/10 (s tem da pomeni 10 perfektno/najboljšo možno miš za mene).

PS:
Tudi G5 bi dal 7/10 - je pa res da sem jo zapeljal naokrog samo ene parkrat v štacuni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538093 (30165) ShowDown
»

Razer Copperhead

Oddelek: Strojna oprema
302738 (1349) Lawler_
»

Microsoft ali razer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
585992 (5108) mihajlo carr
»

Je Habu že na voljo?

Oddelek: Strojna oprema
81398 (1213) Roadkill
»

miš

Oddelek: Kaj kupiti
311917 (1361) Snare

Več podobnih tem