» »

Microsoft ali razer?

Microsoft ali razer?

«
1
2

bmandl ::

Odločam se o nakupu gamerske miške in me zanima vaše mnenje, da se bom lahko odločil, katero miško naj vzamem. Po strojni zmogljivosti, obliki, designu itd, sta mi obe dobri, sicer enaki po zahtevah. Edino nikjer ne piše, če sta združjivi z windows visto, ker v nasprotnem primeru mi ne koristi nobena. Odločam pa se med tema dvema:
Microsoft
Razer

PS.: prosim brez predlogov, naj vzamem boljšo dražjo miško s 4000 dpi, ker imam na razpolago samo ti dve, sem se tako odločil.
Lp

tilinho20 ::

Jaz bi raje vzel MX518, pa še boljša je.

mihajlo carr ::

ma sej to je itak isto sranje by razer. da bi ugotovu kera je bolša oz. zate bolša, bi pa moral stestirat.
po moje je škoda dnarja za to. moj predlog je rezer krait(imam sam) al pa ena iz merkatorja 3000dpi za 30€, če pa ne dela pa reklamiraš.
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

bluefish ::

ne deli no neumnosti. Senzor je res morebiti enak (ne verjamem sicer), vendar je občutek držanja v roki čisto drugačen. Imam MX518, za občasno igranje strategij :D , in je rokovanje fantastično, vsekakor nekaj drugega kot Razer in podobna plastika.

@ljudsko: tudi sam ti svetujem MX518 in podobne, med izbranima pa se pač odloči po občutku rokovanja. Vsaj jaz ne bi kupoval miši, če je ne bi imel predhodno možnosti preizkusiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mihajlo carr ::

ma kake neumnosti ti misliš? tale mx518 je po obliki čist odobna tisti iz merkatorja, ki je podobna geniusovi z 2000dpi za 25€.
genius 200dpi link
mx518
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

od kdaj je solo podružnica merkatorja? In ne govorim le o obliki, ki je mimogrede drugačna. Stavim, da bi z zavezanimi očmi prepoznal razliko, ker sem ob nakupu Logitecha preizkusil tudi druge miši in mi je ravno ta najbolj sedla v roko.
Sicer pa te ne bom prepričeval, vsak ima drugačno dlan in občutek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mihajlo carr ::

nisem reku da je solo podružnica merkatorja.
solo ima genius miško 2000dpi
merkator ima noname miško 3000dpi
miški sta si podobni, cena 25€.
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

bluefish ::

aha, razjasnjeno.

mihajlo carr ::

sem malo brskal in našel še eno možnost. link
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

bluefish ::

je pa zanimivo, koliko proizvajalcev kopira obliko in celo design večjih podjetij. Torej, odločitev o nakupu "firme" ali firme, je v rokah avtorja teme.

bmandl ::

Oh my god, kam potem pride tema.
Prvo kar je, sem napisal:
PS.: prosim brez predlogov, naj vzamem boljšo dražjo miško s 4000 dpi, ker imam na razpolago samo ti dve, sem se tako odločil.

Torej, možnosti sta samo dve.
Drugo kar je, tale logitech ali genius karkoli že je mi je prav svinska miška, bog ve, kakšen je občutek, poleg tega, ne bom miške kupoval v merkatorju nisem baba, ki gleda samo na ceno.
In tretje kar je, sem postavil tudi vprašanje, če katera od zgoraj navedenih mišk (moj prvi post) podpira windows visto in na to vprašanje sploh nisem dobil odgovora.
Drugače pa hvala, sem hitro dobil kar lepo število odgovorov:) Človek ve, kam in kako je treba odpret ustrezno temo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bmandl ()

bluefish ::

vrnitev na prvotno vprašanje torej :D , zaradi občutka v roki vzemi MS, Vista pa pri stvari nima veze. Znano je sicer, da ima Razer določene težave z gonilniki. MS pa menda ja poskrbi za podporo svojih lastnih produktov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

bmandl ::

Ok torej microsoft zaradi bojšega občutka in združljivosti z windows visto, razer pa ima težave z visto in občutek je slabši. Torej bom še malo povprašal in se verjetno odločil za microsoft.
Hvala in Lp

bluefish ::

da me ne boš razumel narobe, dalj časa nisem preizkušal nobenega, Razer mi je ob preizkusu v trgovini deloval plastično, MS pa se niti nisem dotikal, glede na videz pa se mi zdi boljša. Tako vsekakor preizkusi obe pred nakupom.

bmandl ::

Kako pa naj obe preiskusim, če bom naročeval prek interneta. Če mi res ne bo všeč, jo lahko naprej prodam, ampak dvomim.
Lp

bluefish ::

menda imaš naokoli kakšen BigBang in podobno.
Me pa mimogrede samo zanima, zakaj si se zapičil ravno v ti dve miši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

djordjevic ::

Ta micro-razer sicer ne zgleda loše, ampak osebno sem enkrat kupil microsoftovo miš in nikoli več. Nikad. Če mi groziš s pištolo, ne. Logitech, po drugi strani, me ni nikoli razočaral, najsi je bil to prvi pilot ali zadnji mx revolution. Je pa res, da sem voljan logitechu za odličen performance tud kako napako odpustit (recimo 3 tedne delujoči hyperscroll).

lp

bmandl ::

blueFish: zato, ker je odlično razmerje cena-perfomance
djordjevic, kaj fali microsoftovi miški da mal vem.

tilinho20 ::

Sej so tudi druge miške zelo odlične in celo bolše od tvoje, pa še cenejše!

djordjevic ::

ljudsko: Ne ljubi se mi pisati, sem se v eni prejšnji temi razpisal, a je žal ne najdem več. Imam miš wireless laser 8000, pa je slabo ama vse: oblika, izdelava in delovanje. In ta miš naj bi bila kao med boljšimi od microsofta. Japajade, logitech optical oem jo poseka ko svinja. :D

biokill ::

Ni vse v dpiju...

bmandl ::

Glede predlogov na logitech in genius kar pozabite, ker so mi svinske miške.
Ni vse v ceni ;)

tilinho20 ::

Evo potem se odloč....
link

bmandl ::

Odločil sem se za razer, sedaj se samo še odločam za model, ki bo najbolj ustrezal mojim potrebam...
Hvala in Lp

CSSSS ::

Uzam Diamondback 3G al pa DeathAdder. Samo da ne bos vzel kake z laserjem ker je sranje. Se posebaj kak copperhead.
erman

t3hn0 ::

ja...deathadder in diamondback sta oba ql...uporabljam diamondback ze par let - dela bp, deathadderja mam pa tud dostkrat pod roko in je tud vredu...sej edina razlika med diamonback 3g in deathadderjem je oblika...ostalo je pa ze tko zlo podobn
^.^

Bohorc.si ::

najprej lep pozdrav vsem!
Uporabljam copperhead že približno 2 mesca in mi je carska miška!ne wem ka mte vsi tak proti copperheadu?? njabrž ste fauš ko ga ne morte met>:D

CSSSS ::

Lej model, ko bos sprobal 15 razlicnih high end misk bos govoru kaj je dober kaj ni. In to ne mislm da jo bos pac mal dal v roko pa mal potegnu. Ko jih bos dejansko uporabljal, se vmesno sreceval z problemi itd itd, takrat bos povedu katere miske so dobre. Men osebno do zdej najboljsa miska Microsoft Intelli mouse 3.0. Zdej uporabljam ze par let Diamondbacka in sem kr zadovoljen.(umes sem imel Krait, Habu, MX510, MX518,MX310,microsoft laser mouse 6000)
erman

Sagec ::

Kaki Microsoft to ni miška za gamerje..

Primerjata se lahko logitech in razer

Imel (Razer: diamonblacka,coperheada, logitech g5) Sedaj lastnik Razera lechies-a z 4000dpi !

Kupi razera ne boš razočaran , coperhead za to ceno najboljš !
Lp

mihajlo carr ::

ma sej tist microsoft habu je razer miška, sam da gor piše microsoft
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Bethrezen ::

copperhead je miška za pičke...
oblika je podn :\ bi blo bol če bi lasr fuknu u škatlco za čike pa z unmu po miz drgnu :\
big-ass mouses ftw! >:D
www.urbanterror.net

mihajlo carr ::

če bi js mev copperheah j..js bi ga nabov...
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Bohorc.si ::

ja v rit bi si ga porino :\ lepo res lepo

matjash ::

Na daimondbacku 2 leti in pol pa sem zelo zadovoljen čeprav ne igram več dosti iger na PCju. Prej mel Logitech optical oem skoraj 3 leta in ni bla nič posebnega, bom pa naslednje dal šanso logitechu zarad ergonomije - ker sem se za brskanje po netu navadu hodit strani nazaj s stranskim gumbom na razorju, ki pa ni na najbolj posrečenem mestu in ob daljši uporabi malenkostno palec trpi. Pa od od vseh 4ih stranskih gumbov je le en uporaben zaradi čudne postavitve ter simetrične sestave. Mi je pa od vseh miši najboljši sredinski kolešček od razerja.

Torej če iščeš miš izključno za igranje ti vsekakor priporočam razerja (še posebno za fps-je),
če misliš PC/uporabljat 50/50 za delo/igranje se bi jaz že nagibal h Logitechu (pač probat bi moral obe),
če pa iščeš udobno miš za delo, ki pa se bo solidno odnesla tudi v igrah definitivno Logitech.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

rdecaluc ::

Lej sej je skor vseeno kero vzameš , povsod je razer zraven dal nekaj. Drugače pa primi v roke preden kupiš!
Est modus in rebus. ,typos

Tilen ::

Če že imaš kakšno spodobno podlogo preveri kompatibilnost!

Jaz bom moral nest nazaj v BB novo G5, ker na Icemat 2nd enostavno ne dela.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

CSSSS ::

Kaj ni miska za gamerje? Top CS playerji so/uporabljajo Microsoft intelli mouse 3.0

Zdej normalno, ker je microsoft to ni miska za gaming, cista slovenska logika supr.

review

To je spet tist ko padate na marketniske fore.. vec je bols je. DPI mislm, kar sploh ni res.
erman

DominusSLO ::

Moje izkušnje kažejo, da mora miška bit Logitech in to ne glede na cenovni razred.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

pivo ::

se en glas za Logitech
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

bmandl ::

Malo sem še premišljeval, pa se še vedno ne morem odločit med razer krait, razer deathadder in razer diamondback. Deathadder se mi zdi, da v primerjavi s ceno ostalima dvema ni nevem kaj posebnega. Če pa primerjam krait in diamondback, pa je razlika samo to, da ima krait manj gumbov in je za 15€ cenej. Torej se mi po moje najbolj splača vzet krait, saj ne rabim nekih dodatnih gumbov.
Lp

Sc0ut ::

In se je spet zacelo, da je miška najboljša, če ima 25000 dpi in mega vesoljski laser.

Marketing očitno še vedno deluje super.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

bmandl ::

Sem morda omenil dpi ali laser?
Nobena od teh treh mišk nima niti 1600 dpi niti laserja. Očitno nekateri po forumih iščete samo prepir. Še dobro, da slovenci kar naprej delamo portale, da za vas uboge revčke ne bo zmanjkalo prepirov.
Lp

Sc0ut ::

Aja, oprosti. Ni bil moj post namenjen tebi, čeprav je takoj pod tvojim zapisom.

Namenjen je bil tistim, ki so začeli z raznimi ultra dpi miškami spet posiljevat.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

tilinho20 ::

Katera podloga je dobra za Logitech MX518?

Zgodovina sprememb…

Bohorc.si ::

Mah kupi eno od razerja in z nobeno ne boš razočaran samo še eno podlago si vmisl (exactmat) mam jst in je zlo dobra!:)

bmandl ::

Fora je v tem, da se razer deathadder ne da nikjer dobit, ker niso dobavljive ali pa jih sploh nimajo v ponudbi. Tako da se lahko odločam še le med diamoncback in krait.
Lp

Mentor73 ::

Že dve leti uporabljam Diamondbacka in sem z njim vsekakor zadovoljen.

Pred tem sem uporabljal Logitech MX510 (isti dizajn kot MX518).

Razer je bil nepričakovano darilo. Nekje teden dni sem potreboval, da sem se navadil iz višjega profila MX510 miške na nizek profil Diamondbacka. Pol je šlo kot podmazano. Razera uproabljam na visoki ločljivosti, nekje 1400 dpi. To pomeni da z enim centimetrom premika na podlagi naredim cel obrat v igri ali premik kurzorja po celem zaslonu; oziroma nekje približno tako.

Ko sem po nekaj mesecih uporabe skušal vrniti nazaj na MX510, se mi je profil Logitecha zdel enostavno previsok. Zdaj, če se mi je kaj spremenila drža roke, ker sem začel čutiti bolečine v zapestju na Logitechu, ne vem. Od takrat naprej samo še Diamondback.

Od Logitecha se še mi vedno zdi najboljši dizajn miške, ki je imela dva senzorja (se ne spomnim imena). Je imela odlično postavljen tretji gumb, na dnu, kjer je palec počival in je bil dovolj samo pritisk, pri kasnejših modelih pa so gumbe potavili nekako visoko. Sicer je stvar navade, pa vendar. Mi je žal, da sem jo pred leti predal.

Sem pa razmišljal o BlackAdderju zaradi dizajna in postavitve stranskih gumbov. Če kaj lahko očitamo Diamondbacku, so to stranski gumbi.

Upam, da sem ti s tem pomagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mentor73 ()

tilinho20 ::

Tukaj je.
klik

Tilen ::

Katera podloga je dobra za Logitech MX518?

Icemat 2nd

Podloga je po 4 letih takšna kot je bila prvi dan. Same pohvale. Pade na tla se nič ne zgodi... Se umaže, jo daš pod vodo. "Ice mat" poskrbi da se ti roka ne poti ;)
ps: Če boš razmišljal o nakupu kupi rabljeno, če je le možno, ker je podloga praktičlno neuničljiva.

Pred tem sem uporabljal Logitech MX510 (isti dizajn kot MX518).
Sploh ni res. MX518 se ne more niti primerjat z MX510, ko jo držiš v roki. 518 je na hrbtu preveč izbočena, 510 se pa vsede kot treba. Podoben filing, kot ga opisuješ v prehodu Razer--> Logitech.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Sc0ut ::

Levi stranski gumbi so na razerju kar uporabni. Desni ne, ampak desni pridejo v poštev, če si levičar. Jaz imam leve gumbe nastavljene za naprej in nazaj, da ne rabim levo zgoraj puščic stiskat, ko prehajam naprej in nazaj med stranmi.

Za podlogo pa kupi QcK ali pa QcK+ podlogo. Včasih je bila najcenejša "cloth" podloga.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16537918 (29990) ShowDown
»

Miška za gaming ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10311195 (7506) Sc0ut
»

Katero Gaming miško do 30€ (+/- 5€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
736176 (5366) TOP
»

Nova gamerska miška. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595988 (4796) strictom
»

Miši mx518 vs. G5 vs. Genius ergo 525

Oddelek: Kaj kupiti
201866 (1526) PINki

Več podobnih tem