» »

miš

miš

Snare ::

pozdravljeni.
nameravam kupiti miš, uporaba predvsem za delo z grafiko (adobe...)
Ali naj izberem optično ali lasersko miš, brezžično ali žično, huge ali normalno velikost?
Budget za miš se vrti okoli 10k +- par
gremo neki spit; spit je car!

XaNti ::

Glas za MX1000:\ malove če kot 10k a je vredna denarja.
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Vesoljc ::

> huge ali normalno velikost?

je uporabnik troll, orc, elf ali dwarf? :\
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Snare ::

đizs, 50% draži je mičkin tumač.8-O
uporabnik- homosapiens; zaenkrat ;)

kako je s baterijami (v primeru brezvrvične); nekje piše, da zdrži več kot en teden, nekje pa, da najmanj 8 mesecev?!
gremo neki spit; spit je car!

XaNti ::

Kolega mi je govoril ki ima MX1000 da mu drži okoli 2-3 teden brez polnenja:\ In igra dosti znjo in dela 8ur na dan 100%
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

MyName ::

Kod nekdo ki tud kr dost cajta preživi za grafičnimi programi lohka rečem samo da ne kupovat brezžične miške IMHO, ker so še vse ki sem jih probal imele preveč zakasnitve ko jo "na novo" začneš premikati + pretežke so bile.

Toplo priporočam da prvo probaš preden kupiš (po možnosti na isti podlogi in obvezno v tistem programu v katerem boš delal). Če bi jaz kupoval sedaj se bi obračal predvsem za Razer miškami in kako XL plastično/stekleno podlogo (IMHO pri tkanenih ne moreš lepo "štartati" s miško (res pa da še nisem probal kakega Everglida).

iNN ::

Torej, vsekakor ne brezicne. Vzemi MX518 ali pa G5. Razerja prav tako ne priporocam. Sam uporabljam MX518 in je super. Imel sem razer viper vendar nisem bil zadovoljen z njo. Ker ob hitrih pospeskih preprosto zaspi. Prav tako nima always on in tako recimo ce je nekaj trenutkov pri miru in jo potem premaknes prav tako zaspi. Nekaj casa sem testiral MX1000 vendar se mi je zdela pretezka. Ob vec urni uporabi mi je zacela boleti roka. Glede razer copperhead sem slisal veliko kritik, da ne deluje na nekaterih podlogah. (icemat 2nd)
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()

igor0203 ::

Sej nobena laserska miška ne dela na steklenih podlogah. ;)

Snare ::

zahvaljujem se za vaša mnenja! :)

podlaga je pisarniška miza (mat hrapava površina) do zdej sta obe miši (optična in "na kuglico) delali vredu.
zanima me še, ali se splača dati nekaj K več za lasersko?

edit; podlaga za miško- potrebna? koliko?

hvala.
gremo neki spit; spit je car!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snare ()

iNN ::

Hm, jest ze dve leti uporabljam Icemata, prej v kombinaciji z Razer viper, zadnje pol leta pa z MX518. Pa morm rect da je 100% razlika med mizo in podlogo. Ce se bos odlocal za podlogo, preberi clanek na tej strani.
==

YaPpX ::

no jst ti tud priporocam razer, ga mam pa use naj naj v njem :D
Lp;YaPpX

XaNti ::

Copperhead je meni 1000x bolši od Mx518 mel sem miško 4 mesce in sem menjal. Podlogo imam steel S&S in je super morem rečt. G7 je tudi vredu miška testiru samo spet draga je in brezična je kar meni ni všeč maš pa 2 bateriji če ti ena crkne uprabljaš ta čas drugo zakasnitev pa ni nekih:\
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

klemen22 ::

Poglej če ma Big bang (in Bof) še vedno akcijo za miško MX500 --> za 6.990 sit pomoje ne dobiš boljšega mišaka. Pa še ergonomska oblika seka, sploh če nimaš "pičkastih" rok.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

tec ::

Jest imam G7 za graficno risanje, direkt na mizi in dela zelo dobro. Dosti bolje kot mx1000, ki je povrh vsega se slabo narejena. Nima odvecnih gumbov (kot mx1000) in meni zelo lepo sede v roko. Je pa zal baterija cisti podn. Ponavadi delam po 14 ur v kosu in mi pozre celo. Dobro, da se rezervna nafila v 10ih urah. Na zacetku me je mal motilo, ker sem jo moral vsak dan menjavat, ampak se navadis.
Pa zelo prav prideta tudi gumba za upocasnitev/pohitritev kurzorja. Ko na kaksnem velikem zoomu kaksno stvar premikam, zlo prav pride, da ga na hitro upocasnim in tko dosti bolj natancno naredim kar hocem. Res, jest sem cakal takega misa ze od zacetka mx serije.
Cene pa ne bom komentiral

Snare ::

še enkrat hvala za mnenja ;)
po tehtnem premisleku sem naročil Logitech MX518 na mimovrste=)

LP; Jure
gremo neki spit; spit je car!

Shybby ::

@igor2003 : laserska miška deluje na stekleni podlogi ala Icemat.

Razer + Steelpad pa owna!

iskra ::

Jst mam Microsoftov Trackball Explorer 1.0 in je super za natančno izbiranje. Stal pa je ene 12k u neki akciji kakih 6 mesecev nazaj... Klik
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Dead_Eye ::

hmm, kaj pa logitech G5 laser? Je razlika med to in copperhead?
The one and only

klemen22 ::

hmm, kaj pa logitech G5 laser? Je razlika med to in copperhead?

Verjetno je največja razlika v ergonomiji. Pač logitechova je prilagojena oz. je samo za desničarje. Sej razer je verjetno tut ultra dobra samo kaj ko pa na videz deluje ko ena OEM miš za 2k sit
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Dead_Eye ::

na videz deluje ko ena OEM miš za 2k sit


hehe, lih to sem mislu....
The one and only

frudi ::

@igor2003 : laserska miška deluje na stekleni podlogi ala Icemat.

sodeč po hordi nezadovoljnih uporabnikov... ne, laserske miške ne delajo dobro na steklenih podlagah.

lahko pa da so v zadnjih par tednih tako pri logitechu kot pri razerju posodobili firmware in odpravili težave... :\
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Shybby ::

@ frudi : govorim o lastnih izkušnjah, saj imam icemata in stellpada, na obeh dela mx 1000 vredu, le da je icemat glasnejši!

lebang1 ::

Logitech MX610 se mi zdi uredu

XaNti ::

Tisto za razer videz zelo vara! Sam sem bil istega mnenja in reku nikoli razer logitech n1 in sedaj imam razer:D in res odlična miška bolša mi je kot MX518 ter G5 In G7 vse miške sem pa sam testiru in odločitev je razer najbolši.


P.s Stvar okusa, samo videz vara:\
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

Grimlord ::

Dam glas za Razer Copperheada. Miška od miške. Praktično vse ji lahko nastavljaš. Da pa o izgledu ne govorim :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

klemen22 ::

Da ne bo pomote Razerji so odlične miške in popolnoma primerljive z najboljšimi logitechi. Samo na videz so res precej podbni OEM misški z 2k sit.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

XaNti ::

@klemen22 vemo kaj si hotel povedat :D meni so se prvo tut tako zdele.
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

frudi ::

Shybby, MX1000 je druga pesem. novejše laserske miške (2000DPI) pa imajo po poročanjih nezadovoljnih uporabnikov precej problemov s sledenjem na steklenih podlagah. glede na to, da oba (Razer in Logitech) uporabljata identični senzor, niti ni presenetljivo, da imata enake probleme.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

jest10 ::

Ima kdo mogoče Logitech B85?

strictom ::

Nekdo je trdil da MX1000 ob redni uporabi (8 ur na dan zdrži dva do tri tedne). Ne. Sem mel MX1000 tudi sam. Imel sem jo predvsem za igranje igric in občasno delo v photoshopu. Prednost laserja se nikjer ne pozna edino da lahko z njo delaš po kakeršni koli podlagi kot se ti zapaše. Sem pa zamenjal za MX518, ker je, kot piše, gaming grade miška. No sicer, baterija zdrži slab teden. 5 dni recimo. 2-3 tedne nikol ob 8 urah uporabe na dan. Zamenjal sem jo zaradi zaostanka (lag) ki je majhen, ampak pri Quake nezanemarljiv.

Sam ti bi jo priporočal (zdaj se pojavi kak über leet hax0r ki bo trdil da je diamond in copperhead bolša - ni, senzor je približno isti le oblika je drugačna - odvisno kira oblika komu bolj paše).

PS.: Če te zanima, jo sam prodajam zaradi nakupa MP3 playerja. Cena je 10k :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

reptilia ::

snare kupi si eno navadno miš za okol 3k če jo reš rabiš samo za programe.
če si pa slučajno še kak über hardcore gamer kot naš striček ferki pol si pa nabav ala copperheada diamondbacka al pa mx518 (kakšn G5-G7 odpadejo kr so predragi razlike bistvene pa ni)
Forgive your enemies, but never forget their names.

Snare ::

evo; nabavu mx518, zjutri sem jo sprobavu ene 3 ure, pa morm rečt, da je bistvena razlika med to in prejšnjo mišjo. huda k svina (y)

LP!:D :D
gremo neki spit; spit je car!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MX518 ali Deathadder

Oddelek: Kaj kupiti
442461 (1829) Volta
»

Razer Copperhead

Oddelek: Strojna oprema
302739 (1350) Lawler_
»

Microsoft ali razer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
585998 (5114) mihajlo carr
»

katero boljšo miško

Oddelek: Kaj kupiti
181626 (1357) tris
»

Katero miško?

Oddelek: Kaj kupiti
362624 (1980) DominusSLO

Več podobnih tem