» »

hladilnik ne deluje dobro

hladilnik ne deluje dobro

burek18 ::

Kupil sem hladilnik Sonic Tower in ga namestil na plato (socket A).
Vse sem naredil po navodilih, vendar je temperatura dokaj visoka (47-50°C), celo višja kot s stock hladilnikom. Glede na teste pa bi morala biti dosti nižja......
Kaj narediti??!!

AMD athlon 2800, plata Asrock K7S8X

burek18 ::

Se opravičujem ker sem odprl novo temo, ampak stvar je resna
Starejše teme pa gleda malokdo...

strumf666 ::

Pa poglejmo:
A si prav obrnil hladilnik?
Koliko si vešč v nanašanju termalne paste? Previsoke temperature povzroča premalo in preveč paste med hladilnikom in procesorjem. Kaj za eno pasto si uporabil?
Imaš gor kakšen ventilator ali vsaj sistemski ventilator? Sicer naj bi bil hladilnik za pasivno hlajenje ampak ponavadi vsaj minimalno pihljanje zelo izboljša hlajenje.
LP, Peter
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

burek18 ::

Hladilnik je obrnjen tako kot mora biti (lahko ga edino zasukam za 180°) ker je pritrjen z vijaki in gre čez hladilnik nosilec ki ima narejena vodila.
Pasto pa sem uporabil tisto, ki je bila priložena zraven, nanesel pa sem jo toliko da je bila površina pokrita (cela bele barve).
Kaj pa je narobe če jo naneseš preveč? Ali jo ne izpodrine ko namestiš hladilnik?

denisxt ::

jst bi reku da imaš preveč termalne paste.odstran hladilnik odstran ostanke termalne paste.ko pa ponovno nameščač hladilnik daj za riževo zrno termalne paste in nič več.:D

strumf666 ::

Ponavadi je ne izpodrine zadosti, tako da je lahko to razlog. Če pa uporabljaš srebrno pasto je pa to sploh nezaželjeno, ker imaš pri procesorju nekaj kontaktov in če bi res zelo pretiraval s pasto bi lahko naredil kakšen stik.
Poskusi ga obrnit, pa boš videl, če bodo temperature drugačne, ko ga boš pa snel, boš pa tudi videl kako je s pasto. Če uporabiš "priporočeno" količino paste, potem je ne bi smel hladilnik skoraj nič iztisniti ven, torej namazat je potrebno zelo na tanko pa po celi površini jedra.

Imaš kak ventilator v ohišju?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

dejansan ::

a imaš kaj prevetreno kišto, ker drugače ti ne bo nič pomagalo?
dejansan

sirotka ::

Sonic tower na žgočih athlonih xp, brez ventilatorja ne bo mel ne vem kako nižjih temp....Dj kak vent vmes, pa bo dost bolš, kup enga tihega.

burek18 ::

Res je bila kriva termalna pasta ;(
Sem še 1x razdrl in namazal čisto malo paste gor

Rezultat: Temp. CPUja v kombinaciji s TT Silent Cat 34°C, če je obremenjen pa skoraj nikoli ne pride čez 45°C :))

Hvala vam!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736528 (4644) care20
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352900 (1925) MrStein
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997260 (3665) kuglvinkl
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579720 (7855) Jst
»

Članek: Kištica utišaj se (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13613155 (8150) Glicerin

Več podobnih tem