» »

Star(i) Trek v HD preobleki

Star(i) Trek v HD preobleki

Slo-Tech - Osmega septembra letos bo serija Star Trek upihnila 40 svečk na rojstnodnevni torti. To bo nedvomno velik dogodek za vse zveste privržence, zato so se pri CBS Paramount-u odločili, da ga obeležijo s ponovno obdelavo ( remasteringom) starih serij, ki bodo izšle v HD ločljivosti. Format slike bo ostal klasičen - 4:3, vsako leto načrtujejo izid 40 predelanih epizod, obljubjajo pa tudi, da vsebinsko ne bodo spremenili ničesar bistvenega. Prva tako predelana serija z naslovom Balance of Terror bo pripravljena 16. septembra, ni pa znano, kdaj jo bodo televizijske hiše dejansko vrtele. Trenutno namreč mnogim probleme povzroča oprema, potrebna za ravnanje s HD posnetki, zaradi njihove velikosti jih enostavno nimajo kam shraniti nekaj dni pred predvajanjem. Za več podrobnosti obiščite HD Beat.


Pravi Trekiji pa v jok in na drevo ob tem kozmetičnem face-liftu. Kako zgroženi bi bili šele, če bi vedeli, da je bila serija ob svojem nastanku pravzaprav neuspešna in so jo umaknili s programa.

33 komentarjev

sinko999 ::

Kak bodo šele čudno gledali kakšne barve so pa zdaj obleke pa vse ostalo da se spomnijo da so bili drugačene. V današnji dobi nimajo kam shraniti posnetkov errrm a kaj jim pošljejo posnetke v RAW obliki.
Drugače pa 4x500G disk v raid-u pa bi moralo biti dovolj prostora ali pa blue -ray enote .
Ni? ni ve?no !

Nagi Bator ::

Pravi Trekiji pa v jok in na drevo ob tem kozmetičnem face-liftu. Kako zgroženi bi bili šele, če bi vedeli, da je bila serija ob svojem nastanku pravzaprav neuspešna in so jo umaknili s programa.

Pravi Trekiji to ziher vemo, da fanaticnih Trekkerjev sploh ne omenjam:D
Sicer se mi pa zdi fajn kar nameravajo in malo cudno, ker bodo zaceli s 14. epizodo prve sezone. Res bi se bilo bolje spravit posnet konkretno serijo in popravit blamazo, ki je nastala z Enterprise ;( Govorim o zadnji seriji ne o ladji. Ampak kot kaze se pri 'Paramount-u' niso naucili kaj prevec, vsaj ne glede na napovedan (2008) Star Trek XI. Ampak se bom pustil presenetit...morda :\

Zgodovina sprememb…

Alec999 ::

Live long and prosper.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Nagi Bator ::

@alec999
verjetno si mislil:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

3p ::

Če vsebinsko ne bojo spremenili "nič bistvenega", a to pomeni, da kaj manj bistvenega pa bodo? Je to potem res še remastering?

Nove serije pa zgleda še nekaj časa ne bo. Zaenkrat še največ obeta nova igra.

Okej, sem že našel. zgleda, da ne bojo nič spremenili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Jernej L ::

no, upajmo da vseeno zdaj ne bo enterprise vedno v orbiti "tistega zelenega planeta", čakam na "the doomsday machine" epizodo ;)

Nagi Bator: tvoja slika je tripod anti-image-link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jernej L ()

Alec999 ::

Nagi Bator >> nene sem kr tapravo slikco dal, meni najljubša serija je Voyager :D (NCC-74656)

Stepni Volk ::

Ne, ne, ne... razlika bo bolj drastična, kot pri vojni zvezd:
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

fiore ::

starih serij, ki bodo izšle v HD ločljivosti. Format slike bo ostal klasičen - 4:3

wtf? a obstaja kaka 4:3 hd televizija? al bomo spet gledali popacene face, oz crne robe?

BluPhenix ::

Ja glede na to, da je bila prvotna serija posneta za 3:4 ... kako bi ti dodal materijala, da bi zapolnilo widescreen? Al bi porezal zgoraj in spodaj?

Sploh ne vem kje je problem v črnem robu ..
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Z-lot ::

Heh, kozmetični face-lifti... največji face-lift (dobesedno) iz TOS je najbrž upgrade mask, predvsem klingonskih :D

keber ::

Heh, klingonov pa v originalu res ni bilo kaj dosti videti (epizodo ali dve samo).

Mi pa ni jasno, kako eni tako protivijo proti zadnji seriji ST:Enterprise. Končno ena malo manj high fantasy serija in malo bolj zabavno narejena (ne pa kot Voyager, da je bilo že res dolgočasno)

fiore ::

Sploh ne vem kje je problem v črnem robu ..

bluphenix: v crnem robu ni problema, problem je v tem da vecino folka ne bo imelo crnega roba vklopjenega in bo gledalo raztegnjeno sliko :D

Spock83 ::

Voyager sploh ni dolgočasen, btw tudi moja najljubša serija je.

Bakunin ::

nagi bator:

nah..




vir: www.scifiuniverse.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Stepni Volk ::

Voyager tudi hočemo v Hi-Res... Sedem razlogov od devetih:


Vir: magazin.startrek.cz
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

opeter ::

Deep Space Nine mi je bil od vseh ST-jev še najbolj "dolgočasen".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jernej L ::

Heh, kozmetični face-lifti... največji face-lift (dobesedno) iz TOS je najbrž upgrade mask, predvsem klingonskih :D


zakaj? dejansko so v enterprise in DS9 (trouble with tribbles) naredili backstory zakaj so v TOS obdobju klingoni drugače zgledali.. brezveze kakšen digitalni face-lift delati...

edit:
opeter, če ti je DS9 dolgočasen, potem pa moraš priznati da nisi gledal vseh sezon. 6, 7, 8 sezona imajo vse, od bojnih scen z stotine ladij do spektakularnih zgodb. dejansko so mi vsi star trek TNG najboljši, voyager je pa še posebej. DS9 sem pa ravnokar celega pogledal in je svetovni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jernej L ()

Saladin ::

najbrž upgrade mask, predvsem klingonskih :D

Tisti "albino" klingoni so bili posebna vrsta in ne le pomanjklive maske ;)

edit: lol
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

sirotka ::

Men se pa ds9 kr dopade...zadnja serija je pa polom;( Star trek ni zabavna serija, ni bla in neb jo smel tako delat. Voyager je legenda, jean luc se mi je pa najbol dopou k kapetan:)

Če dobimo vse to v HD, bo treba mnogo, mnogo diskou kupit...to rad gledam, večkrat vsako serijo in bi blu snemat na ploščke bz.

opeter ::

Voyager in Jean Luc Picard ne gresta skupaj :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

l0g1t3ch ::

Sisko nadvse 8-)

Sploh pozneje ko se prelevi v bad-ass mamojebača :D DS 9 je bi men rahlo dolgočasen prvi 2 sezoni potem pa začne zanimivost naraščat in je v 5,6,7 sezoni serija nadmočna.

BluPhenix ::

Ja pa tudi Star trek TNG in face lift ne ... vsaj zaenkrat :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Jernej L ::

voyager in DS9 sta bila po večini itaq v CGI tehniki, TNG je še imel več modelov in zelo malo cgi efektov, ladje pa so bile vse modeli. enterprise pa je bil cel CGI.

roli ::

In kaj je to CGI?
http://www.r00li.com

BluPhenix ::

Tako težko je malo poiskati...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

sirotka ::

Nism reku, da gre skup...sam kaj se mi najbul dopade...

[D]emon ::


Pravi Trekiji pa v jok in na drevo ob tem kozmetičnem face-liftu. Kako zgroženi bi bili šele, če bi vedeli, da je bila serija ob svojem nastanku pravzaprav neuspešna in so jo umaknili s programa.


S programa je niso umaknili, ampak so to nameravali. Zadevo je resil Bjo Trimble, ki je zacel s t.i. "letter campaign" imenovano "Save Star Trek"


zakaj? dejansko so v enterprise in DS9 (trouble with tribbles) naredili backstory zakaj so v TOS obdobju klingoni drugače zgledali.. brezveze kakšen digitalni face-lift delati...


Naslov epizode je bil "Trials and tribble-ations", elementi iz TOS serije pa so obsegali epizodi "Mirror, mirror" in "Trouble with tribbles"
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BigWhale ::

Izmed vseh serij je bila DS9 po tretji sezoni dalec najboljsa. Voyager je trpel za 'particle-of-the-day' sindromom, TNG pa nad prekomerno diplomacijo Picarda in cudodelstvi wunder-kida Wesleya.

TOS pa nad pozrtvovalnostjo Kirka in njegovimi nesojenimi ljubicami. ;>

V DS9 je bil plus tudi Sisko. On je bil edini, ki si je floti klingonov upal rect: "I have 5000 photon torpedoes ready to fire."

;)

Saladin ::

Dax in Kira (slednja še v usnju)
need I say more :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Jernej L ::

V DS9 je bil plus tudi Sisko. On je bil edini, ki si je floti klingonov upal rect: "I have 5000 photon torpedoes ready to fire."


sej jih je res imel...

Tr0n ::

Jup, DS9 je tudi moj favorite.

[D]emon ::


Dax in Kira (slednja še v usnju)
need I say more :)


... in zaradi tega ker se je tudi Bermanu enako sfuzlalo, je Enterprise bil taksen kot je.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529689 (7749) simnov
»

Kaj se nej gledam od TVserij?

Oddelek: Sedem umetnosti
393841 (2472) C4rtm4n
»

Iščem igre

Oddelek: Igre
51449 (1227) Tilk
»

Star(i) Trek v HD preobleki

Oddelek: Novice / Ostale najave
334045 (2964) [D]emon
»

StarTrek fan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810699 (9260) nicjasno

Več podobnih tem