» »

Novosti iz Appla

Novosti iz Appla

MacRumors.com - Mnogi navdušenci nad pečkato strojno opremo že nestrpno čakajo naslednji torek, ko naj bi Apple v San Franciscu novinarjem predstavil nekaj novih izdelkov. Zaenkrat je največ govora o napravi za video streaming, šušlja pa se tudi o osvežitvi iPod-ov, razširitvi spletne trgovine iTunes (uvedba prodaje filmov) in posodobitvi linije procesorjev (uvedba Core 2 Duo). Mobilni telefon iPhone, ki ga vsi že dolgo pričakujejo, naj bi bil v zaključni fazi izdelave, a ga 12. septembra skoraj gotovo ne bomo videli (The Register poroča, da bo na voljo v začetku prihodnjega leta)

Na veliko presenečenje vseh pa se je ena od posodobitev zgodila že danes, prišlo je namreč do posodobitve iMac-ov. Ti bodo po novem opremljeni z Intelovimi čipi Core 2 Duo, izboljšav bodo deležni tudi vgrajeni LCD-ji, največja novost pa je model s 24-palčno diagonalo. Med drugim so bili nadgradenj deležni tudi najmanjši modeli - Mac Mini - v katerih bodo od danes naprej tiktakali samo še dvojedrni procesorji. Kot vedno so vsi izdelki na voljo v Apple Store-u.

17 komentarjev

opeter ::

Samo pa ima ta 24"-než kar lepo zasoljeno ceno... no, ja, saj tudi "normalni" 24" LCD-ji niso pod 200k...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Fatboyslim ::

Kaj je ta "naparava za streaming"?

Mogoče webcam ? :D

Sba ::

Jaz čakam na novi iPod. :D Nekaj se je govorilo o 8 GB nanotu, nekaj pa o pravem iPod video. Me zanima kaj od tega bo res in kdaj.

Za Applove računalnike pa še ni €. :\ Mikal me bo predvsem tale 24" iMac. :)
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

christooss ::

Bolj gledam cene bolj ugotavljam da maci kr lepo konkurirajo PCjem
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

klemen22 ::

ekaj se je govorilo o 8 GB nanotu, nekaj pa o pravem iPod video

Tosepravi to kar konkurenca ponuja že precej časa ne? In Stevie bo verjetno to reklamiral kot najboljši in najnovejši feature v prenosnih predvajalnikih. Eh Stev staraš se.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Stepni Volk ::

Fatboyslim - Tretja generacija "stisnjenke" - Squeezboxa

In kot se za Apple spodobi so zunaj tri nove reklame, ki jih zaenkrat vrtijo le v Apple Store-ih.
V eni nastopa Apple guy v poslovni obleki, v drugi še Gisele Bundchen in v tretji gresta PC in Apple guy k psihiatru.
KLIK
neobjavljeno.blogspot.com

IceIceBaby ::

Tosepravi to kar konkurenca ponuja že precej časa ne?


Kaj, konkurenca ponuja iPod nano z 8gb ?

Stepni Volk ::

SanDIsc 8Gb flash MP3 player - KLIK

Ne bodite ovca, uprite se iKtaturi...
neobjavljeno.blogspot.com

TribesMan ::

24" iMac baje uporablja grafične kartice na MXM modulih, torej se jih bo verjetno dalo nadgraditi...

http://www.mxm-upgrade.com/

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

borchi ::

> Tosepravi to kar konkurenca ponuja že precej časa ne?

dva tedna?! pol apple niti ni tak podn.

medtem ko microsoft .... :))
l'jga

njok ::

A je že kaj znano glede nove revizije MacBookov? Kdaj _približno_ se jo lahko pričakuje?

Matek ::

Jaz se sprašujem isto :| -- če bo sreča, se bova pojutrišnjem veselila ;) .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

TribesMan ::

Jest pravim da bo Core 2 Duo samo MacBook Pro... Macbooki bodo sli po stopinjah Mac Minija...

Zdej ima Apple priložnost da naredi "razliko" v performansah mašin, in verjemite da bodo to poizkušali izkoristit. No mogoče pa lahko pričakujete kakšno manjšo nadgradnjo Macbookov... recimo večji disk, ali črno ohišje brez doplačila. Mogoče selo spet prenosnik pod 1000USD... nikoli ne veš :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

njok ::

Se mi niti ne gre toliko za Core 2, če bi že izbiral bi hotel več avtonomije. Zanimajo me bolj kaki bugfixi proti luščenju ohišja, mogoče kako stopinjo hladnejša škatla (če omenim še boljši zaslon bo to verjetno že preveč).

TribesMan ::

Škatla bo hladnejša ko bodo hladnejši intelovi CPUji, luščenje barve je fenomen ki je doletel le nekaj posameznikov... zaslon pa, lahko verjameš, se ne bo spreminjal.

Kar se pa pregrevanja tiče, zadeva se na "mobilnem" profilu ne segreva skoraj nič, ko je pa priklopljen na štrom pa je opaziti segrevanje v zgornjem levem kotu tipkovnice. (sem ravno v petek nastavljal macbooka eni sodelavki)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

borchi ::

kot je že TribesMan povedal, macbook se je ZELO "zagrizu" v macbook pro prodajo. zdej bodo naredili performančno razliko (čeprav Merom ni nekaj kar bi moral nujno met v prenosniku (testirali so iMac-a in so ugotovili povp. 10% (max. pa 20%) boljše performance)). večji disk (recimo 100Gb) in vsaj 1Gb rama bi bilo že dovolj za macbook-a.

sicer pa ga bodo pc notesniki počasi začeli v ceni (pre)močno rezat in bi se mu pocenitev prilegla, samo ne verjamem, da bodo kaj dosti nižali ceno.
l'jga

Stepni Volk ::

Še nekaj ur in stvari si boste lahko ogledali :)
neobjavljeno.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti z MacWorlda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13615173 (11274) trnvpeti
»

Varnostne luknje v MacOSu

Oddelek: Novice / Varnost
383696 (2309) kronik
»

Apple iPhone in zavzetje Hollywooda?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
214247 (3273) Stepni Volk
»

Prvi preizkus novega OS X 10.5 Leopard

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
254197 (3324) Gandalfar
»

Apple Boot Camp - ali kako legalno poganjati Windows na Mac-u

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
195380 (4157) barracuda

Več podobnih tem