» »

Hlajenje Northbridga

Hlajenje Northbridga

kuglvinkl ::

Se bi splačalo pri KT7E (verjetno isto kot pri KT7A) namesto serijskega ubogega ventilatorčka gor zadegat kakšen pošten 40×40×20 Sunon (1k SIT)? Trenutno imam temp. pri full loadu okrog 29C (nenavita).

Varianta bi bila še Alfin vent., ki je zraven Tiger 1 (TT) (4k SIT, če se ne motim).

Ali pa naj rečem bobu bob in gor zadegam Christal Orb? Hudič je, ker ne vem: a. ali se splača, b. ali bi ga sploh lahko namestil gor?

Na Anand techu sem našel: Finally, if the cooling on the VIA 8363A North Bridge is not good enough, the heat generated by the chip can act as the limiting factor as well. ...

Torej, kaj naj umontiram?
Your focus determines your reallity

ChiefThunder ::

aja, ti to rabiš za boljše navitje... lahko daš gor ena rebra + sunona, sam jz bi vseen rajši vzel crystal oz. blue orba (slednjega dobiš pri jae za 2.300 sit), sam da paše gor...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tec ::

Pomoje je dost, ce sam rebra zamenas. Jest sem imel na KT7A ena ogromna, ki so bla od Athlona, gor pa en navaden 5x5 na 5V vent in se je full poznalo. Pa se tih je bil.

burekar ::

Na moji Abitki VH6-II, se ni dal navijat prek 105fsb, zdej ko sem pa dal gor stock hladilnik od celerona, gre pa tud na 115fsb, več pa procesor noče. Kr dost megahertzev se da dobit. Brez venta se mi je zadeva še vedn pregrevala, pa sem ga dal vseen gor, sam na 5V, in se ga ne sliši.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

kuglvinkl ::

Ja, hudič je v tem, ker ne vem, če bo Crystal Orb pasal gor (po testih sodeč je veliko boljši od Blue Orba).

Kako si namontiral gor "ogromna rebra" od reber za socketA? PRostor je zelo omejen.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

tec ::

Jest sem imel en cooler za Athlona, ki je imel ena velika rebra in gor 2 venta. Tista rebra sem samo na pol dal in malo na vsaki strani odbrusil, tako, da so lepo pasala gor, ter jih potem se prestrihal. Je pa res, da so bla rebra dost bolj visoka, kakor siroka, tko, da je lepo pasalo.

kuglvinkl ::

Nice, sem dej mi povej, kako si jih pritrdil na čip oz. pritrdilni mehanizem.
Your focus determines your reallity

Binji ::

Mne tud zanima ku sm za razmislal o cem takem
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

tec ::

Podobno kot je bilo originalno. odrezal sem 5mm sirok bakreni pas, oz. kolikor je prostora med rebri. Na vsaki strani prevrtal luknje in jih zataknil s tistimi plasticnimi zatici, ki so ze prej drzala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje NB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211265 (1156) C_maniak
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754747 (3964) c3R4R
»

Pomoč pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
191388 (1254) Area_51
»

Dajte to nardit

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241656 (1247) element
»

Namestitev Blueorba na 3D Prophet II MX

Oddelek: Pomoč in nasveti
101403 (1260) megane

Več podobnih tem