» »

T-2 in Clarkconnect-ov router kako in kaj nastavit ?

T-2 in Clarkconnect-ov router kako in kaj nastavit ?

#000000 ::

Danes so mi preklopili linijo iz siola na T2 seveda nimam pojma kako in kaj naj nastavim/instaliram da se bo moj router lahko povezal na internet ?

OmegaBlue ::

Odvisno ali imaš statični IP naslov ali dinamični?

Pojdi na webconfig https://router:81/admin/network.php in najdi kartico za zunanji promet, torej "External" in klikni na edit zraven nje. Role pusti na External, Type spremeni v Ethernet, če imaš dinamični ip nastavi Boot protocol na DHCP drugače static in vpiši podatke. To je to.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

#000000 ::

Imam dinamični IP, DHCP sploh nimam nastavljen (ne znam) zdej mi je reku na helpudesku da rabim nek DH client nastavit al istalirat al nekaj takega. Ja kaj pa z uporabniškim imenom in geslom od siola nardim ? al je najbolj da na novo instaliram ?

Spet bo jeba že vidm :(

Gwanaroth ::

Z up. geslom od Siola prav nič. Stran ga vrži. Siol uporablja PPPoE, T-2 pa Ethernet.

Naredi tako kot ti je Omega rekel. Boot protocol daj na DHCP, kar pomeni, da ti bo avtomatsko dodelilo (dinamični) IP.
Lights often keep secret hypnosis..

OmegaBlue ::

NE DHCP za lokalno mrežo v meniju kjer nastavljaš kartico madona.

Tam kjer ti zdaj takole piše: ppp0 External DSL/PPPoE DSL/PPPoE [Tvoj SiOL IP] Yes N/A


Kaj ko bi ti prebral kaj sem ti napisal v postu zgoraj?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

#000000 ::

Hm. Lejte prej sem mel siol in ta router je delal BP do danes, zdej pa če ga uštekam v T2 modem seveda ne dela. 2. noben rač na mreži se ne more konektat na router (ne vem zakaj) tko da preko web vmesnika ne morem nič.

Fantje jebiga vam je to vse jasno, men pač tale linux in mreže ne ležijo da me ubiješ.

OmegaBlue ::

Če ne moreš preko web vmesnika gor kako pa lahko potem dostopaš do njega? Drugače pa priklopi nanj monitor in naredi to v CC konzoli. Postopek je popolnoma enak. Vse kar je zahtevano od tebe je, da PREBEREŠ kaj piše na ekranu PREBEREŠ kaj piše v mojem postu in narediš potrebno, ja?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Irmscher ::

Men je na FreeBSDju lepo deloval dhclient.

Pač ./dhclient rl0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405111 (3517) seba-beba
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175887 (5577) dreamtheater
»

optika Telekom vs. VDSL T-2

Oddelek: Omrežja in internet
444811 (3609) BlueRunner
»

kater Linux ruter/firewall izbrat ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
704260 (3206) sverde21
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254522 (4072) BBB

Več podobnih tem