» »

Rad bi odprl cvetličarno - predpisi ?

Rad bi odprl cvetličarno - predpisi ?

IceIceBaby ::

Jo, eno vprašanje za vse, ki se spoznate na zakonodajo.

dobil sem priložnost, da bi v najem vzel cvetličarno. Zadeva se mi zdi na prvi pogled zanimiva ampak problem je v tem, da je je cvetličarstvo in vrtnarstvo obrtna dejavnost za katero naj bi potreboval strokovno izobrazbo ali mojsterski izpit. Jaz imam dokončano gimnazijo tako, da verjetno že v osnovi odpadem.

Zanima me če obstaja kakšna možnost ali kakšen "hack", da bi lahko vseeno vodil cvetličarno, čeprav nimam ustrezne izobrazbe. Lahko mogoče zaposlim cvetličarja za 1 mesec pa potem obdržim dejavnost ? Mogoče zadošča že to, da imam zaposlenega kakšnega študenta, ki ima ustrezno srednjo šolo ?

Lahko mogoče registriram kakšno drugo dejavnost, recimo maloprodajo, posredništvo, svetovanje...

Če ima kdo kaj več pojma o tem se priporočam.

opeter ::

Haha, uporabnik sadja bo odprl cvetličarno? :) A za vodenje cvetličarne potrebuješ strokovni izpit oz. mojsterski izpit? To pa je novo...
meni je najbolj smešno to, da če se želiš ukvarjati z grafičnim oblikovanjem in želiš odpreti firmo - ne rabiš v glavnem nič (celo še srednjo šolo ne). No ja, denar rabiš za osnovni kapital (v primeru d.o.o.), to pa je tudi vse.

Upam, da ti bo lahko kdo pomagal pri tej zadevi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OZZY ::

msilim, da bi zadostovalo, da zaposliš nekoga, ki to izobrazbo ima.
Go with the flow.

IceIceBaby ::

vem da obstaja ta možnost, samo ne vem, če bi si lahko že od začetka privoščil zaposliti še nekoga zraven.

Mogoče veš, če more bit ta oseba zaposlena za polni delovni čas, ali je lahko le za 4 ure recimo.

Tilen ::

/sarkazem

Od zacetka delas na crno. Ko se ti odpre, ce se ti, pa zaposlis.

/sarkazem off
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912190 (10611) IceIceBaby
»

Volonterstvo v OŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7614244 (12334) Tear_DR0P
»

Šolanje za sistemskega administratorja

Oddelek: Šola
176371 (5794) Infinity
»

Slovenija-izkoriščanje..... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1008044 (6090) opeter
»

Produciranje nečega in 5-10mio sit

Oddelek: Loža
382536 (1401) #000000

Več podobnih tem