» »

Celeron 1.2

Celeron 1.2

boko34 ::

Pozdravljeni.
Kupil sem nov procesor Celeron Tualatin 1.2Mhz.
Problem se je pojavil takoj ob priklopu PC-ja.Temperatura zelo hitro narasca in sicer tudi do 60 stopinj.
Imam plosco ASUS TUSL2-C in GoldenOrba.Hladilnik se lepo vleze,termalna pasta je gor,vendar se kar greje.
Racunalnik se bojim drzat prizgan,ker je temperatura tako visoka da se voha SMRAD.Kaj naj napravim?????
Ali je mogoce,da je procesor defekt???
Kupil pri JAE.

Hvala.

VASkO ::

hladilnik se ne vleze lepo gor ali pa ti ventilator ne dela

znano je tudi, da so golden orbi spodaj konkavni (vboceni) in jih je treba malo pobrusit na kakem steklu, da postane sticna povrsina karseda ravna.

boko34 ::

Ventilator dela.Prej sem imel PIII 700mhz na katerem je bil isti hladilnik in je lepo hladilo,tako da mislim,da nebi smel biti to vzrok,morda pa se tudi motim.
Kaksna moznost pa obstaja,da je procesor defekt?

Marjan ::

Ne, štos je v temu, da so Tualatini procesorji VIŠJI, kot CeleroniII.
Zato ti Golden Orb ne sede gor tako kot bi moral.

Vsaj tako je meni povedal Spajky™

:)

BroTheR ::

Jaz mam celerona 1ghz in ce dam kakega orba gor, se racunalnik sploh ne zbudi oz. zasteka ob zagonu. Ko pa dam Volcano II dela vse lepo. Ne vem kak je to mozno. :) boko34: probaj kakega volcanota.

boko34 ::

Sem dal gor en TITAN hladilnik.Stvar deluje,vendar temeratura je se vedno visoka.Ce se dotaknem reber sploh niso tako topla,da bi se lahko govorilo o 50 stopinjah ali vec.Morda senzor ne dela pravilno.Sem pa dal se termalni senzorcek kar gor na rebra,ki sem ga dobil s plosco in mi kaze okoli 38-43 stopinje.Nevem kaj naj napravim.Ali naj si procesor drzim ali naj ga zavrnem.
Kaj pravite?

SLOWWWeb.net ::

Če ti lepo dela ga obdrži. Če ga bodo probal tam in bo delal, boš plačal 6k sit uro serviserja :\ .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudna temperatura CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242282 (1857) Sssaga
»

Hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91187 (998) Spiderman
»

Stik procesorja in hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181519 (1222) AntiC
»

Kaj na celerona?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311435 (1095) Dexxx
»

Orb? Sux...Sem danes ugotovil...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161339 (1078) Huey P

Več podobnih tem