» »

kateri rabljeni avto za miljon SIT?

kateri rabljeni avto za miljon SIT?

miranpozar ::

OK, saj vem, da mogoče to ne spada v ta forum, ampak kaj ko je tukaj tak fajn folk... OK, dovolj ritolizništva...

Imam cca miljon za nakup rabljenega avta. Ne pridejo v poštev mala jajca tipa Clio (to že imam), raje malo starejši, močnejši in večji. Nekako sem si ogledoval Renault Safrane 2.2Si in Audi 100, oba letnik 1994, cca 140 konjev, klima in ostali "kao luksuz" je seveda zraven.

Je kje kakšen cool slovenski forum v stilu tegale?

Nasvet? Hvala.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

TESKAn ::

Še zmeraj sem za ta staro laguno - po moje kje dobiš za 1M SIT.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Red_Mamba ::

s tolk danara bi jst definitivno audija 80 al pa sto nabavu. Če velik km nardiš pa razmisli o kakem dizelašu.

drugač maš pa še forume na
www.electro-n.com
www.slo-comp.com
pa še kak bi se najdu

Thrivial ::

Poglej tukaj

Ce ignoriras dokaj neestetski izgled foruma zna biti kar prava zadeva za to kar iscec 8-)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

chucki ::

vzami BMW 318i,super avto pa še majhni stroški! Ga imamp doma pa dela SUPER!!! + imam GT turbo! to je pa avto ki trga gate!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

dex ::

Poskusi še na www.mobisux.com. Pojdi na tablo/avtomobilizem. Po mojih izkušnjah je zadeva veliko boljša od avto-netove+imajo velikanski arhiv starih tem

Drugače pa so pri meni zaenkrat favorizirane udobne zadeve (ponavadi to pomeni francoske:)). Definitivno preveri še Xantio, za take denarje pa dobiš tudi najcenejše primerke volva 850, vendar mi tukaj definitivno nekaj smrdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dex ()

Spajky ::

Miran glede, da si bolj droben bi bil dober Volvo460gle...svedski tank; pijejo mal vec in pa tudi drzijo ceno!..

Milko ::

Jst bi si omisli kako Laguno, kjer dobis zelo veliko za ceno. Skoda, da nisi prej povedu, sem vedel za eno Laguno od poznanga cloveka, ki jo je prodajal za 950.000 SIT (pravzaprav je bila od firme), dobro ohranjena, vsa oprema, l95, usnjeni sedezi, klima, vsa elektrika, motor pa V6 (200KM)...sam pije pa okol 14 litrov, kar pa ni malo...

OrlyTM ::

Miran, samo to vedi, da so ti veliki in poceni in dobri avti ... zloooooooo dragi za vzdrževanje ... od servisov, do gum, do bencina ... divje.

Drugač pa v tem cenovnem rangu Hyundai Lantra ponuja izredno veliko .... 1.8 GLS TOP-K (130km, klima, radio, vse na strom, dalinc ... v glavnem ni da ni).

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

||_^_|| ::

če lahko dodaš še kakšnih 200-300Ksit je ena varjatna audi 100 2,5 tdi. (vse govorim iz prve roke)
avto pokuri max. 7-7,5 litra (z avtomatskim menjalnikom, z ročnim manj), 116Km...Avto je zelo vzdržljiv(naš ma že 600.000 km pa še kar tiktaka k urca)
Samo je pa res da je vzdrževanje drago kot prasica(gume,jermen,bremze, itd..)

Lp

chucki ::

hyundai+daewoo je slabše kot yugo!!! če pa kej sovražim je pa hyundai + daewoo! kič da ni večjega! jajca! drek!;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

miranpozar ::

Hvala za nasvete dosedaj!

dex: francozi so mi definitivno zelo cool, se posebno Renault (Safrane je super udoben in poln gumbkov in elektronike, kar mi je vsec). Svaba pa je malo bolj temeljito izdelan. Tako da mi je pravzaprav vseeno.

chucki: kaksen je ta BMW 318? Upam, da ne starejsi od 1993?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

chucki ::

poglej na www.avto.net! tam obš našel vse kar hočeš!!! poglej ne bo ti žal!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Cosmo ::

Jaz bi ti priporocal kako Alfo 155, od letnika 95 naprej.
Super masina, vsa mozna oprema, deli pa so poceni (Italija). Aja pa ce bos kupoval Alfo vedno vzami kakega alfista zraven, da te nebojo nategnili.:D

Lp

P.S. Od cen na Avto.net odbij kakih 20% in dobil bos realno ceno.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

TESKAn ::

Aja, pa še to:
nebivedu je enkrat pravu, da ima policijskega poocha, se mi zdi. Da ga je kupu, ko je ratau za policaje prestar...da pa je zadeva orenk.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Heisenberg ::

jaz ti iskreno predlagam TOLE masino>:D

Matty ::

miran... bmw318 je super avto, samo zal za 1 mio ne dobis ravno najboljse variante, sploh pa bo bmw 318 ki stane 1 mio sit star vsaj 10,11 let ce ne celo vec... Ce ne... je avto skoraj sigurno uvozen iz Nemcije (kar v vecini km pomeni nazaj prevrteni km, brez servisne knjizce), z OGROMNO km, slabo vzdrzevan ali pa celo karamboliran...

No... za 1 mio sit si raje nabavi kaj drugega...

Heisenberg ::

za pod 1 mil bi si jaz vedno nabavil puntota,
za ta denar sedaj dobis se sportnega z precej konji

ne vem zakaj bi kupoval jahto ?

en miljon bi ti dal za avto, pa imas potem se vsaj ene 200-400.000sit na zalogi ??? ker jih bos moral imeti za razne okvare, servisiranje,gume, ipd...

blank3_ ::

ooops.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3_ ()

chucki ::

poglej mal cene BMW 316i dobiš za 1.000.000sit ! pa je letnik 1992! pa imaABS,klima! je 100000000000bolj kakovosten kot punto! pa še bolj varen!!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

dex ::

chucki: ti mu pa servis plačaš>:D? Takle BMW+široke feltne=mlad voznik oz. trenirkaš. Ne hvala!

OrlyTM ::

hyundai+daewoo je slabše kot yugo!!! če pa kej sovražim je pa hyundai + daewoo! kič da ni večjega! jajca! drek!

Ja, ja, sej si hud :) Za ta denar je hyundai daleč največ kar lahko dobiš. Sem primerjal veliko kombinacij. Pa tut vzdrževanje pol je dost normaln strošek.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

chucki ::

z našim bmw jem nimamo stroškov!druga kot bencin+redni servis!!!
prej smo imel pa renault pa so bili servisi tak dragi!!!! francoz je drag!!! Bmw ne crkuje!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

dex ::

Ja itaq...dej ti očija praši če BMW-ja proda za 1M SIT...
Vsak avto, ki ni redno vzdrževan crkuje. Pa pika. Kar se servisov tiče je pa zlo velik odvisn od tega kolk se znajdeš. Če za vsako bedarijo na servis letaš, vidjo da nimaš blage in te oberejo do kosti. Moj stari je že parkrat nasankov>:D...Drugač pride pa ura servisa za BMW čez 8k SIT če se ne motim. Za mercedese pa vem, da jih na avtocommercu šraufajo za 10k SIT na uro. Sicer je zdej res ena dvoletna garancija sam vseen...

ahac ::

hyundai+daewoo je slabše kot yugo!!! če pa kej sovražim je pa hyundai + daewoo! kič da ni večjega! jajca! drek!
Itaq, Hyundai so jajca.
Zato smo pa nekajkrat prevozili celo Evropo brez kakšnih večjih napak ali problemov. (spustila guma v Angliji, neki z sklopko na Švedskem - 5min popravilo) 8-)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

MadMax ::

dex (in ostali, ki ste proti BMWju): imam BMW serije 5 l. `91in pa Lado Samaro l. `94.
Kakorkoli obrnes, je BMW najcenejsi (tudi v primerjavi z Renaulti, Citroeni, Opeli...).
Seveda pod pogojem, da ga ne sraufajo na Tehnounionu.
Sicer pa: kdo servisira 10 let star avto na poobl. servisu??? (razen morda jaz...) Do recimo 6 ali 7 let se razumem (pa se to samo za boljse avte, da se susmarji ne ucijo na njih), vec pa ne...

Za primerjavo: vecji servis moje petice (na cca 50000-60000 km) pred pol leta:
-3x klinasti jermen
-zobati jermen
-menjava olja (5l Castrol TXT) ter oljnega filtra
-menjava sveck (vsak 3. redni servis)
-menjava bremz-olja (na 3 leta)
-menjava vodne crpalke (preventivno pri 172000km)
-1l antifriza (zaradi menjave crpalke)
-ciscenje sob vbrizgavanja goriva
-kompletna kontrola
-4 ure dela
-test zavor
-...morda se kaj pozabil...
---------------------------------------------
vsota: slabih 72000 SIT
Tu naj se omenim, da je samo ciscenje sob stalo 12000 SIT, delo pa je bilo manj kot 20000 SIT.
Vse skupaj na pooblascenem servisu z racunom (pa ne na Tehnounionu...) V MOJI PRISOTNOSTI, tako da vem, kaj pisem!

Zdaj pa primerjajte cene s servisi svojih jeklenih konjickov drugih proizvajalcev.

Kar se pa drugih stvari tice:
-akumulator ve vsak, koliko stane
-auspuh sem menjal pred 2. leti (Walker-od katalizatorja nazaj-300DEM) - saj ne rabis originalnega...
-zavore: vzames Textar (ki je tudi prva vgradnja)- diski+ploscice 220 DEM pri SLO uvozniku za Textar
-koncniki- ima 183000km, pa ne vem, da da so na avtu.... (stane pa orig. cel bumerang manj kot 200 DEM)
-lezaji koles- jih se nisem menjal, pride pa ene 6-7kSIT
-in tako naprej...

PS:Preberite si moj podpis
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Mercier ::

MadMax: Dej, dej, maš ti vraga bemfla pa lado, misliš da nismo filma gledal?

MadMax ::

A mi zavidas, kaj?:D

Lado sem kupil pred 4. leti, BMWja mam pa 2.5 let. Kupil sem ga pa zato, ker sem imel Lado skoraj 3 mesece na popravilu, brez avta sem pa kot brez ene noge...
In ni mi zal.

Ce pa res ne verjames, pa pridi kaj v Belo krajino, pa bos lahko videl oba vozila (pa tut prometna dovoljenja, pa racun za zgornji servis-vse na moje ime).
Al pa vprasaj, ce te se kaj zanima.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mercier ::

Đast a đouk. MadMax je vozu hujše zadeve.

MadMax ::

Ja, un tapravi je res...
Ampak nisem pristas jeklenk pod sedezem pa dinamita pri rezervarju;) (vsaj dokler sem jaz v blizini...)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Thrivial ::

MadMax: tvoje obnasanje je pa nekako cisto skregano s potrostnisko logiko.

Vecina pac kupi eno lado, zato ker imajo prvi avto stalno na popravilu, ti si sel pa za drugi avto kupit bmw-ja...zanimivo :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

promocija ::

Glede vaše pametnosti glede hyundai in daewoo-ja! Hyundai je zakon avto! mi smo mel še pred enim mescom hyundai ponya, pa je avto zakon! okna pa ogledala, šibedah vse je na elektriko, mašina super, udobje je prava milina. Pa je avto bil star 11 let! Pa poraba je majhna, edino kar je problem s korejci je, da so deli dragi!
Moja mama ima pa Puntoja 75 SX, pa vam sam neki povem: avto je čist u kur**! menjalnik še prestavlja tak ko na traktorju, zdele pozim so amortizerji zmrznal, je avto skakal tak ko nek star senen voz!
Pa sam neki vam povem! ne kupit Italijanskih avtov! (no razn kakega ferrari-ja,sam tistga neboš dobu za miljon:D)

Če boš kupu kup al nemca al pa francoza. na prvem mestu so volksvagen pa renault!

Pa da ne bo mislo kdo da pač neki serem, kr pač hvalim tist kar imamo mi. Ni res! ampah ti povem iz lastnih izkušenj, kr smo že mel ful velik avtov!>:D

MadMax ::

Thrivial: ko sem rekel, da bo stara dobra stoenka po 24 letih sla v pokoj, sem imel financno omejitev 5000 DEM, in sem namesto golfa l.`88 kupil Lado l.`94.

Tisto popravilo pa je bilo kleparske sorte, drugace ni vecjih problemov z Lado (ne priporocam pa jo tistim, ki niso "sam-svoj-mojster" vsaj za manjse stvari8-)).

No, v casu popravila, ko nisem zdrzal brez avta (res je nerodno nekoga fehtat, da te vozi naokrog ali pa si sposojat avto...) tudi nisem bil preprican, ce bom Lado sploh obdrzal, sem zacel pikirat na BMWja.
Sicer sem imel v mislih serijo 3 do l.`90 do 10 kDEM, pa sem na sejmih in prek oglasov videl le tisto, kar ni bilo za kupit.

Potem pa sem prakticno doma kupil to petico, le da sem "proracun" dvignil za 60%.

Sicer je bil avto nekaj drazji, kot so bile takrat cene, ampak stanje vozila in oprema je odtehtalo. Pa se poznal sem avto dobri 2 leti preden je pristal pri meni (sem ga pac kupil od kolega).

Sicer pa sva jaz in logika itak trije pojmi:D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

totimato ::

Miran: do sedaj je od vsega kaj se je tukaj slišalo, najboljša tvoja ideja za Safrana (vsaj po mojem mnenju). Zadnjič sem na sejmu videl 2.2 Safrana za 1.190.000 s popolnoma vsem luksuzom. Letnika in kilometrov se ne spomnim. Spomnim pa se, da se mi je zdel zelo dober nakup - videlo se je da spredaj ni bil karamboliran. Človek ga je poceni prodajal, ker avta nihče ni hotel kupiti zaradi velikih stroškov vzdrževanja. To je sicer dejstvo, je pa res, da ima Renault svojo mrežo v vsaki vasi - pa tudi po kvaliteti storitev so znani.
In kaj se tiče kvalitete - Renaulti ne crkujejo kar tako - tudi stari.

V moji širši družini je katra, petka (bratranec jo šravfa doma), twingo in Clio, tako da vsaj približno vem kaj se tega tiče.

Miran, poje mnenje, če si lahko privoščiš, poišči dobro ohranjenega Safrana.

lp

totimato

chucki ::

AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

krneki0001 ::

Za miljon tolarjev ti predlagam da si kupiš Subaru Legacy
2.2 16V 4X4 in imel ga boš za dolgo časa - sam imam Subaru Leone(mal bol škatlasta zadeva kot Legacy) pa mi dela brez problemov že par let.(glede vožnje z njim pa prašaj Sergiota kako zgleda vožnja po blatu pa po dežju).
Glede parih postov višje(glede pucha) nisem kupil pucha ampak starega Land Roverja - bil je 100k sit - pa moj letnik(1974) - ga mamo zdej za noret po poljih in po brezpotjih - je neregistriran ampak še vedno vozen.

Lahko ti pa zrihtam avto predelan za cestno hitrostne dirke - Alfa 164 3.0 V6 TURBO 305KM. cena za 91letnik je 7000 DEM - samo je kar dobro zgonen.

LP
Nebivedu

krneki0001 ::

Aja pozabil sem za 1 milion tolarjev dobiš letnik 94 ali 95 ali višji ( če kdo hoče več se ne pusti prenesti naokoli) Subaru Legacy z vso opremo razen usnjenih sedežev.
LP
Nebivedu

tomaz255 ::

Glede daewoojev pa bi tudi jaz povedal, da so čist vredu stvarce za tak dnar. Mi mamo lanosa že tri leta, pa dela super. pa tudi pospeški so glede na moč dokaj dobri.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za pol leta - do 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516701 (13595) jalovec09
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828068 (17361) MrBrdo
»

Kako je z vozili Hyundai (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8517413 (15262) Azrael
»

Kateri avto do 200k?

Oddelek: Loža
492435 (1826) krneki0001
»

avti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5038058 (2169) --Switch--

Več podobnih tem