» »

nadlezna "pametna" elektronika

nadlezna "pametna" elektronika

robert512 ::

kaj menite o nadvse nadlezni kao pametni elektroniki, ki jo je moc najti na vsakem koraku ?

se vsedes v avto in ti piska da nisi vrat zapru, nisi luci prizgal, se nisi pripel ...

mikrovalovka piska ko odstekana ko ti segreje cajcek (za koji k.... !!!).

zdej smo kupili popolnoma nov pomivalni/pralni stroj, stedilnik in steklokeramicno pec pa je ratal v bajti v trenutku cel orkester.

pomivalni stroj se zacne po koncanem programu dret ko odstekan in se tega ne da izklopit. razmisljal sem ze da bi ga razsraufal in vzel ven tisi piezo zvocnik. isto je z ostalimi napravami vse piska.

da bi melo to sploh kako funkcijo ! pomil posodo, se ustavi in konec, zakaj mora 5 minut piskat !!!! itak ne mors tkoj vzet vn posode ker pece pa se para ti udari v obraz ...

Tear_DR0P ::

omisli si vrata, ki jih omenja štoparski vodič po galaksiji - te bodo vsaj malce bodrila :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Sba ::

Vsako piskanje naj bi imelo svoj namen.

V avtu je dobro imeti take "pripomočke", ki te opozarjajo, da nečesa nisi storil prav.

Mikrovalovka piska, da te opozori, da je tvoj čajček že pogret.

Pri našem pomivalnem stroju se da to piskanje izklopit, je pa naš popolnoma vgraden, tako da se ne vidi nobene plošče in pride tisto piskanje prav. Je pa zoprno ponoči. Steklokeramična plošča piska, ko se kaj polije čez tipke, ali pa ko se plošča na timer ugasne (zopet te opozori, da je nekaj že kuhano).

Torej ta "nadležna" piskanja naj bi nam bila predvsem v pomoč, in če nimaš slabega dneva je to piskanje kar dobrodošlo.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Sandoval ::

tudi če imaš dober dan in počneš več od naštetih opravil hkrati te stalno piskanje začne motiti.
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

Thomas ::

Rešitev je samo ena. Namreč mašina te s piskanjem opozarja na neko delo, ki ga moraš nujno opraviti, da ne bo kakšnih posledic.

Naj ga opravi sama, ne pa da piska! To je edina rešitev.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SkIDiver ::

Če imaš namesto "pametne" steklokeramične plošče dva plinska gorilnika in dve električni plošči te na to, da je nekaj kuhano ali gre kaj narobe opozori vonj po zažganem ali zvok, ko voda kipi iz lonca na štedilnik.

Kaj je dobrega pri tem? Vonj ni vedno isti pa tudi zvok ne:D

robert512 ::

tocno tako kot je thomas reku !!!

to piskanje je samo neka kvazi inteligenca, ki je v vecini primerov izredno moteca in ne opravlja svojega namena.

konkretno v avtomobilu kjer ti piska za pas ... jaz se vedno najprej vsedem v avto, dam kontakt, pogledam ce imam vse s sabo, si nastimam radio speljem z dvorisca in se sele nato pripnem ... ves ta cas pa mi mora to sranje piskat. itak se VEDNO pripnem !!!

piskanje luci, naj zadevo resijo tko da se izklopijo tkoj ko ugasnes avto in je zadeva resena, ne pa da piska u tri dni !!!

najbolj motec pa je pomivalni stroj, vedno dam prat posodo ponoc preden grem spat. in ko konca program mu sledijo trije 6-sekundni piski ki dobesedno razbivajo kozarce ;((

koncal program, hvala ti lepa ... ampak za koji k..... se mi moras dret !!!

suma sumarum ali naj naredijo pametno elektroniko ki bo cloveku olajsala zivljenje ali pa naj pustijo tko kot je, samo ne mi delat neke zatezene aparature ki neprestano piskajo

AngelOfDeath ::

saj zato pa taki eksperti zavijejo na cesto z 10km/h in vijugajo po cesti ker prej niso meli 5s časa za pripetje.
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

Včasih gre tole piskanje preko vseh meja spet drugič pa je fajn da se začne dret

kaj hočeš vsega nemreš met...
edit: Slovnica

sverde21 ::

Odcvikaš kable do nadležnega "piskarja" in ne piska več >:D
<?php echo `w`; ?>

R33D3M33R ::

se vsedes v avto in ti piska da nisi vrat zapru, nisi luci prizgal, se nisi pripel


Hvalabogu da piska. Včasih se zgodi, da pozabim ugasniti luči pa me na to opozori piskanje ko odprem vrata. Bolje to kot pa prazen akumulator.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

para! ::

A pa ne bi blo bolje, da se avtomatsko ugasnejo, ko ugasneš avto ? :D

lp
Death before dishonor!

Opkow ::

Verjetno bi bilo boljse, ce bi takoj ko ugasnes avto, s tem ugasnil tudi luci? Se ti ne zdi? Le zakaj bi se mogu ukvarjat se s tem, kaj imas se prizgano in kaj ne. Jaz imam vse preko kontakta, z radijem vred.

gzibret ::

Tale pametna elektronika je mene enkrat že spravila v zelo nerodno situacijo.

V službi imamo kangoo 4X4. Ali bo avto šel na dva ali na 4 pogone seveda regulira elektronika. Vse lepo in prav, samo pri štirih pogonih, ne vem zakaj, avtu požre malo moči. Ko sem enkrat speljeval v en hud klanec rikverc zaradi elektronike nisem mogel ven. Ko sem dal na gas, je preklopilo na 4 kolesni pogon, avto izgubil moč in crknil. Zadevo sem seveda rešil s pospešenim kurjenjem kuplonge, kar seveda ni najbolje, sam kurc, če ne gre drugač.

Pa ta isti kangoo tuli ko zmešan, če prestaviš avto za 20 metrov in se ne pripašeš. Mi je zadeva v Cliu dosti boljša - lepo tiho utripa rdeča lučka na armaturki.

Ima pa Clio neko drugo frko. Ko imaš dolge luči in pol še vklopiš brisalce, ti ugasne VSE luči. Šlus, tema, infarkt..... Torej se ne smeš voziti z dolgimi lučmi in brisalci hkrati :D Verjetno je tukaj zraven kaka pametna elektronika, ker brisalce sigurno regulira pametna elektronika, ker ko se ustaviš, ti hitrost brisanja avtomatsko zmanjša za 1 stopnjo.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

R33D3M33R ::

A pa ne bi blo bolje, da se avtomatsko ugasnejo, ko ugasneš avto ? :D


To je pač odvisno od situacije. V nekateri bi blo OK v drugi spet ne. Zato je težko narediti nekaj uporabnega, ki bi to delalo samo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ivanuscha ::

Hahah lol še posebi je dobra ta z cliotom :D Ja če mene prašaš je to definitivno napaka, pel avto na servis! Valda da ti ne sme ugasn vse luči lol, kaj pa če furaš po trdi temi z dolgimi, pa se ulije? Morš najprej na kratke šaltat? :D To je še smrtno nevarno... :\

para! ::

Torej mora pametna elektronika pogruntat, kdaj je situacija prava in kdaj ne.

Če ne, ni pametna.

lp
Death before dishonor!

hamax ::

pels avto ksnmu prijaznemu serviserju in ga prosis, da ti luci, radio in podobno elektronko zveze prek kontakta.
ce mas mal elektrotehniske zilice, pa lahk to storis tud sam.

nš stilo nč ne piska, sam rdeca lucka gori, ce nisi prpet.

Ch4N93 ::

Torej mora pametna elektronika pogruntat, kdaj je situacija prava in kdaj ne.

točno.
samo kaj ko pametno elektroniko delajo "pametni" elektroniki (:D ), ki pa niso pomislili recimo pri pomivalnem stroju, da ponoči ne bi piskal.
je pa pisk v redu zadeva, če pozabiš oz. imaš predolgo odprta vrata zamrzovalne omare.

ko smo že pri R Clio: če se ne motim, novejši modeli vklopijo zadnji brisalec, ko preklopiš v vzratno :D
Ni nam lahko...

TribesMan ::

To funkcijo imajo Clioti že vsaj 9 let... Naš je tok star in jo ima. Je pa po mojem mnenju ql imeti ene par takih bonbončkov ki olajšajo delo. Ali pa recimo podnevi avtomatsko vžgane luči in to. Jest sem za :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

poweroff ::

Rešitev je samo ena. Namreč mašina te s piskanjem opozarja na neko delo, ki ga moraš nujno opraviti, da ne bo kakšnih posledic.

Naj ga opravi sama, ne pa da piska! To je edina rešitev.


Recimo popije šaj, ki ti ga je skuhala. :P
sudo poweroff

BigWhale ::

Matthai,

Pozabil si omeniti se, da namesto tebe oblece gate, ki so se ti pravkar posusile v susilcu... Potem gre pa na caj... Jap, taka masina bi bila koristna. :p

glinik ::

Ko smo že pri pametni elektroniki.

Npr. danes pridem, v pisarno in glej ga h... - monitor Samsung 173P+ mi ne dela, kaj je zdaj to ?? Restartiram PC, monitor, nič ... hmmmm ???!! Priklopim en drugi monitor na svoj PC, zadeva dela. Še prejšnji teden je bilo vse OK, sedaj pa tole ... ?? Vedno ko sem vklopil monitor mi je napisalo kako išče vhode RGB/DVI in nato GO TO SLEEP ! Si mislim, ti bom dal jaz sleep - eno po piksni ... !!!??? In kaj naj sedaj, si mislim? Menjal sem kabel, z DVI na analognega - in dela BP. Če nebi imel neke glupe funkcije, po moje ne bi delal problemov.

Dober primer pametne elektronike ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Tear_DR0P ::

pametna elektronika v avtu je super - kolega si je kupil avdija a6 in mu je sred križišča počakal, potem pa mu je elektronski glas razložil kater čip na nekecircuit boardu je crknil in da naj pokliče avtovleko pooblaščenega servisa, ker brez tega čipa ne bo mogel peljat :))

luči hočem da gorijo, tudi če ugasnem avto - je pa res, da če ga zaklenem lahko sam na parkirne preklopi, to bi še dovolil
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična mi piska =S

Oddelek: Strojna oprema
452459 (2070) jest10
»

Samsung 2232BW

Oddelek: Strojna oprema
222337 (1715) domen-
»

Problem z elektriko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201930 (1486) Azrael
»

Piskanje monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171600 (1431) Izi
»

Piskajoč monitor

Oddelek: Strojna oprema
201782 (1491) ali3n

Več podobnih tem