» »

Nakup prenosnega diska

Nakup prenosnega diska

M-XXXX ::

Kopujem prenosni disk. Ne vem ali naj kupim ohišje in disk posebaj ali ne. Nekaj sem gledal WD 80 GB IDE 7200rpm in Power EH-35S USB 2.0 Ali kar vzamem komplet v comshopu Disk Zunanji 200GB USB2.0 7200rpm, 8MB
Če kupim v comshopu dobim za 4k več 120gb večji disk!

MarkV ::

Jaz imam tega in moram reči da sem zelo zadovoljen. Disk je super, tih, hiter, z njim še nisem imel problemov!

edit: tale je samo 2 jurja dražji od tistega v comshopu, za ta dva jurja pa dobiš 1 leto več garancije (24 mesecev)... zagotovo vredno tistih 2 jurjev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkV ()

M-XXXX ::

A gdo ve kako se tak disk obnese če je priklopljen 24/7?

MarkV ::

Saj to je čisto navaden disk, samo da je v zunanjem ohišju, ki ima tudi svoje hlajenje. Lahko je 24/7 in mu škodi ravno toliko kot notranjemu.

M-XXXX ::

No samo da sem se prepričal.

Kato ::

No jaz imam tega notri je pa 120 gb Seagate, in zadeva je kr glasna (sliši se disk in škatla) po kakšni uri uporabe pa postane škatla zelo topla. To ni ravno zadeva ,ki bi jo uporabljal non stop je samo za prenos podatkov in kar se tega tiče je pa kr vredu ker ima zadeva poleg USB 2.0 tudi Firewire.

A tega si vidu.

Fizikalko ::

MarkV, disk je že navaden, za haljenje pa nikoli ni dobro poskrbljeno. Je tudi težko, da bi bilo - ker je pač disk zaprt. Greje se precej bolj kot notranji... Mam zunanje ohišje z ventilatorjem, pa se disk neprimerno bolj greje kot notranji brez venta. Za disk je IMHO zelo škodljivo, če je zaprt v zunanjem ohišju in laufa 24/7. Naj ti služi bolj za prenos podatkov. Moj nasvet - veliko diska v mašini, malo diska v prenosnem ohišju.

Gwanaroth ::

Kako so pa sestavljena ta ohišja? Recimo, če disk leži -- a je nujno met pokrito zgornjo stranico? Ker namreč, če bi se dalo gornjo stranico odstranit, bi blo precej bolje, glede gretja (toplota se dviga). Tako imajo npr. 5.25" racki za diske (vsaj moj).
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Razmišljam, bi potem kupil kar tistega 200gb zunanji disk. Zanima me če se da prekopirati čisto vse datoteke iz enega diska na drugega. (80gb, ki imam zdaj notri bi dal v ohišje, 200gb pa v komp) A se da prekopirati vse datoteke, tudi windowse ali bi moral nanovo nasneti? (razmišljal sem, da bi 80 priklopil na glavni rač., prek usbja bi priklopil tudi prenosnega in prekopiral? A bi delalo?)

Fizikalko ::

Z golim kopiranjem Winsev ne preneseš. Rabiš npr. Norton Ghost.

zaejec ::

heh, odvisno za kaj bos rabil disk..
sam si lastim tocno takega: klik in sem super zadovoljen . res da je drazji kot ce bi kupil kaksno drugo zunanjo varianto, ampak je lahek,majhen in nimam problemov z dvemi kabli - usb kabel pa je. sicer pa razmisljam o prodaji in to samo zaradi velikosti. kupil bi 120GB, ki je nekaj cez 40k. pravim, ne vem zakaj rabis zunanji disk.. za arhiv, ga bos priklapljal na prenosnik, na box.. skratka, zame je tale moj wd "edini in pravi" prenosni disk ker je res prenosen (lahek,majhen,ni problemov s kabli).

edit: popravu link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zaejec ()

M-XXXX ::

Sm tudi sam že gledal 2.5" sm so dost dražji, manjši, je pa res da se napajajo preko usbja.
Potem bi nortonom ghoost prekopiral tudi win. in bi delalo?

jackorsen88 ::

jaz tudi kupujem zunanji disk in sem zasledil akcijo ki jo ponuja telekom . rad bi vaše mnenje. Kaj pravite na tale disk?

M-XXXX ::

Podoben kot iz drugega posta ki sem ga kupil tudi sam!

Brainstorm ::

In kakšne vrste disk naj bi bil not v tem telekomovemu?
Koliko predpomnilnika in katere firme?

Aja eh brezveze, ne pride v poštev pri men, šele zdej sem vidu da je navadn 3.5. Če bi bil 2.5 za tak dnar ga kupim takoj, razdrem in ga dam v prenosnik.

Zgodovina sprememb…

Brainstorm ::

Drugače pa ma Chip Žalec zunanji trdi disk 250GB za 22.000 sit, če koga zanima.

tris ::

Tud jaz že nekaj časa (očitno ga zlo ne rabim ker ga še vedno nimam)"kupujem " EXt HD.

Glede na ponudbo zunanjih HD se v SLO splača kupit kak TEAC-ov HD, al pa kakšna varianta za sestavit(HD+ohišje)....ostalo:WD niso ne vem kaj , SEagateov pa ne dobiš...

Nekako kao The Best je kao Maxtorjeva seija OneTouch (I-III), vendar imajo v SLO nenormalno zasoljene cene, je pa res da so tudi v tujini dražji od ostalih vendar ne toliko(npr.v SLO čez 50KSIT v zujini okoli 36 KSIT)....

pirlo ::

Jaz imam tega in sem zelo zadovoljen z njim.
WD My Book Essential 250GB

Moj nasvet - veliko diska v mašini, malo diska v prenosnem ohišju.

Če kupuješ zunanji disk ga kupiš zato, da ti nadomesti cd-je in dvd-je. Tako, da ne vidim smisla v tem, da bi imel disk male kapacitete.

Moje mišljenje je tako. V računalniku imaš kakšnih 80 - 120 gb disk. Za 1 ali 2 OS-a, nekaj inštaliranih igric in programov je to čisto dovolj. Zraven si pa kupiš zunanji disk malo večje kapacitete na katerem imaš shranjene slike, filme, igre, programe, ... To je na tem mediju tudi bolj koristno glede prenosljivosti. Diski niso počasni in usb 2.0 je tudi zelo hiter za prenos podatkov. Če kupiš disk skupaj z ohišjem (primer link zgoraj) je pa že prirejen za zunanjo uporabi in ima nekatere "ukrepe" proti segrevanju (samodejno ugaševanje, ...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosni trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
213953 (3196) JayKay
»

Kateri zunanji trdi disk ?

Oddelek: Kaj kupiti
275033 (4322) -ziga-
»

Zunanji trdi disk 300gb

Oddelek: Kaj kupiti
293268 (2284) mmaestro
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183661 (3246) SimplTech
»

Eksterni disk

Oddelek: Kaj kupiti
452054 (1295) ferjan

Več podobnih tem