» »

Kateri prenosni trdi disk?

Kateri prenosni trdi disk?

overlord_tm ::

Kateri prenosni trdi disk vzeti? Je kaka razlika če je recimo WD (firma) ali Canyon (vsaj pri mp3jih se niso izkazali).

Pogoji:
> Zanesljiv
> Kapaciteta nad 80GB
> Cena okoli 100€ (+/- 20)
> Majhen (2,5" disk v ohišju, ne 3,5")
> Lep =)

Recimo nekako tako po pomembnosti razvrščeni kriteriji. Kolikor sem gledal so vsi 2,5" diski 5400RPM in imajo 2MB medpomnilnika. Kako pomembna je količina medpomnilnika, se veliko pozna med 2 in 8 ter 16?

Na disk se bodo dajali večinoma backupi in podatki ki se ne rabijo pogosto.

Recimo tole imam ogledano

janj2006 ::

Jaz imam WD Passport 160 Gb 2.5" in je zelo vredu. Majhen, lahek, neslišen in dovolj hiter. Transfer rate je 33.5 Mb/s. Cena je 99,90 €.:)

mktech ::

probaj najdet passporta od wd prve generacija. z njim sem bil izredno zadovoljen.. disk druge generacije pa je zdaj ze drugic v reklamaciji (badsectorji).

overlord_tm ::

Sej ta ogledan je passport kolikor vem, samo kako pa veš ali je prva ali druga generacija? Mogoče Passport in Passport2?

m.i.h.a. ::

meni moj 80GB passport služi že kar nekaj časa in je res vreden denarja....pred njim sem imel varjanto posebaj kupljenega diska in ohišja, ampak se ni obneslo najbolje (krepnilo je ohišje, na disku je pa so izginile particije)

japan ::

Kupil bi prenosni trdi disk, pa me zanima vaše mnenje.
Rabim cca 400GB,
čim boljša hitrost, trajnost, uporabnost..........

Ph4nt0m ::

Tudi sem kupujem zunanji disk. Imel sem že namen kupiti my booka z možnostjo priklopa na mrežno, nato pa sem prebral nekaj komentarjev da prenos ni najbolj hiter. Zanima me, kateri disk bi priporočali, po možnosti z dobrim prenosom tudi preko mreže. Seveda je primarmo to, da je prenos hiter, tako da v skrajnem primeru velja tudi fireware priklop. Željena kapaciteta je minimalno 250GB.
www.kartusatoner.si

c00L3r ::

Prenos preko 100mbit omrežja je lahko največ 12,5 MB/s. Razen če imaš gigabitno omrežje, to pomeni tudi switche in kable za gigabit. V tem primeru je največji prenos 125 MB/s.

TOP ::

Kar se tiče zanedljivosti vseh trdih diskov jo ni,zato prvo vprašanje črtaj.Če kupuješ prenosni tdri disk za backup,potem ga ne kupi.Imel sem 3 WD 500gb in vsi so šli na servis,seveda ne en za drugim ampak na pol leta.Če hočeš delat backup potem rabiš 2 diska in notranja,so po mojih izkušnjah najbolj,zanesljiva.To je moje mišljenje.

Ph4nt0m ::

V bistvu bi ga imel za hranjenje podatkov (avdio, video...), ravno zarad tega je zaželjeno da bi bila hitrost sprejemljiva.
www.kartusatoner.si

enxtip ::

Jaz imam wd 750GB zunanji in je odličen.
Transfer pa ima 27MB/s.
Zanj pa sem dal 120eur.

Klemenn ::

WDME3200 320GB USB 2.0 WD 2.5"
đ
kaj menite o temle?

Ph4nt0m ::

Evo, odločam se med tema dvema:
WDH1Q7500E
WDG1NC5000E
www.kartusatoner.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ph4nt0m ()

equatorxp ::

jst tudi nameravam kupiti prenosni trdi disk. Razmisljau sem za tega



ce imate kaksen drug nasvet mi prosim svetujte :D

sicer pa sem pripravljen za njega odsteti do 100 eur

equatorxp ::

coffeetime12 ::

Uporabljam 2x WD Passport 120GB in 1x WD Passport 320GB in vsi delujejo več kot odlično. So majhni, lahki, zanesljivi in lepega designa. Velikost cigaretne škatlice. Zaenkrat jih moram pohvaliti.

Zgodovina sprememb…

enxtip ::

Če bi zelel kdo imeti WD essential edition 750GB, star mesec in pol.
Cena 110 eur.
Račun, garancija.

Korenchek ::

Živjo, odločil sem se, da kupim zunanji trdi disk, cenovno ugoden in kvaliteten. Ne rabim ravno ogromne kapacitete, želim le, da deluje vedno in povsod, na mojem PC-ju in prenosniku in v povezavi z DVD playerjem (Philips DVP5960)

Odločam se med WD 160GB, 5400rpm, 2MB in Verbatim 250GB, 5400rpm, 8MB, USB
njuna cena je podobna, specifikacije pa povsem različne. Nekateri govorijo o odlični kvaliteti WD diskov... Kakšno je vaše mnenje? Poznate kakšno boljšo rešitev? Kako je pomemben pomnilnik - 2MB/16MB?

http://www.mimovrste.com/artikel/206004...

http://www.mimovrste.com/artikel/206005...
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…

JayKay ::

boljše 8mb predpomnilnika kot 2. Varianta je tudi WD blue serija in ohišje Akasa pa si sestaviš sam.

Korenchek ::

Hvala za idejo :)

Ni mi čisto jasno glede SATA/ATA. Verjetno ga ne bom nikoli vgrajeval v PC, ki ne podpira SATA. Pa vseeno vprašam: ker gre povezava prek USB, torej ni pomembno ali je disk SATA, ATA ali karkoli?
For those about to rock - we salute you!

joze67 ::

V rač ga ne boš vgrajeval, v zunanj ohišje pa. In tam te isto čaka SATA ali ATA priključek.

Če vse kupuješ danes, vzameš SATA disk in torej SATA ohišje.

Če pa je že sestavljen (in dela), ti postane vseeno.

JayKay ::

če greš preko usb ni pomembno če maš sata ali ata ker je omejitev USB 2.o vodila okoli 30MB/s. če pa bol kdaj mel e-sata priklop na pcju in e-sata na ohišju (akasa modeli imajo) pa se bo poznalo. Pa ATA (IDE) so itak dražji kot SATA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini prenosni disk

Oddelek: Kaj kupiti
51390 (1327) jurre
»

prenosni disk

Oddelek: Kaj kupiti
201962 (1273) ŠinkoM
»

V laptopu bi imel SATA....

Oddelek: Strojna oprema
171565 (1282) keitai
»

Prenosni trdi diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
121724 (1530) Gregor P
»

Kateri zunanji 2.5'' USB trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
51988 (1988) kixs

Več podobnih tem