» »

autorestart on error; win98

autorestart on error; win98

BCSman ::

Kje bi se onemogočilo to fuknjcijo v win98, v xp-jih vem da pod System properties->advanced, ampak tukaj tega ni.
To pa zato, ker takoj ob loadanju winov comp resestira. Rame sem že pogledal, pa komaj na novo inštalilar os. Dela le safemode.

Duhec ::

V WIn98 tega ni. Lahko imaš kakšen napačen gonilnik ali spyware/virus. Če prideš v varni zagon potem štartaj MSCONFIG in v zadnjem zavihku (Zagon) odstrani vse kljukice pred vrsticami. Shrani, restartaj in poročaj, če prideš normalno do Win98 namizja.
Drugače pa F8 ob zagonu , iz menija izberi Samo MS-DOS in v Command promptu odtipkaj SCANREG, da morebiti popravi napako v registru.
Lahko uporabiš tudi SCANREG /RESTORE in obnoviš na enega od prejšnjih registrov. Izberi pač zadnjega po datumu. (ene vrste oskubljen system restore).

BCSman ::

Vse sem probal kar si rekel, žal nič ne pomaga. Samo čudno se mi zdi zakaj safe mode dela, ker v nasprotnem primeru bi mislil le še o hardwerskih napakah.

edit: hmm zdaj sem odstranil pcmcia driverje in tudi etherjet in modem iz slota, ker ju itak na rabim in zanenkrat normalno zlowda wine. upam da bo tako tudi ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

amigo_no1 ::

V win9x ni auto-restarta (kot v win nt/2000/xp) , ti windowsi pokažejo BSOD v primeru "kritične napake" .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 98 - moder ekran z naslednjo vsebino...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51585 (1464) Vajenc
»

WIN98 problem z zagonom

Oddelek: Operacijski sistemi
61022 (965) sertl1
»

Win98 ne vidi CD ROMov

Oddelek: Strojna oprema
5769 (725) JanezC
»

En računalnik je neviden v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
10993 (847) Spajky
»

Winsi ne prikažejo CD-ROM pogona

Oddelek: Pomoč in nasveti
6740 (715) Spajky

Več podobnih tem