» »

Kaj za en RAM prodaja Mlacom?

Kaj za en RAM prodaja Mlacom?

AndrejX ::

Torej: kupil bom 256Mb RAM-a, čim boljše kakovosti. (zaradi KT7A RAID + TB 1200). Najbolje bi bilo v enem kosu (256). Mlacom prodaja za 38500 RAM, ki naj bil od Microna. Na strani ima tole povezavo: http://www.micron.com/products/dram/sdr...





Vse poznavalce pa sprašujem, kateri ram je to. Malo sem se prebijal skozi specifikacije na straneh:



http://images.micron.com/pdf/guide/dram...

in

http://images.micron.com/pdf/datasheets...



pa mi ni nič preveč jasno, kaj je kaj.
  • spremenil: AndrejX ()

mojsterpeter ::

ja jest sm kupu včeraj pri Mlacomu 128Mb PC133 RAM-a, ki naj bi bil cas-2. Gor piše MT-pa ene cifre, made in USA. Ko pa s progijem CTSPD pregledam ker ram je to mi pa napiše da je Xerox, PC133 cas-3. WTF??? Moji tastari Micronovi moduli so bli made in Korea. Anyone..
ill communication

AndrejX ::

Ali bi lahko natančno prepisal celo oznako? Potem si lahko na zgornjih povezavah ogledaš, kateri ram je to. Če je sploh Micron...

Vsa zadeva se mi zdi zelo sumljiva...

StarY ::

http://www.bxboards.com/faq.shtml#12

sicer pa, o tem smo ze enih 10-krat... vsaj kar se jst spomnim

AndrejX ::

Saj ti verjamem, ampak kakšnega iskalnika, s katerim bi odkril vse teme o tem, pa Slo-tech (še) ne premore. Ali se pa motim?

Sicer pa tem svetu obstajajo ponaredki. Eni tajvanski firmi pa res ni težko natisnit na čip kaj drugega, kot pa je to v resnici.

mojsterpeter ::

Stary: a ti je težko še enkrat zadevo razložit?moj ram ma take oznake (točn takih na Micronovem pejđu ni):MT 48LC8M8A TG -75cnekaj pa je ziher: ram je CAS 3 in ne cas2 kot reklamira Mlacom na Slo-Techu!!!ne vem a nej grem tja pa jim utrujam da nej mi ga zamenjajo?

AndrejX ::

To, kar velikokrat dela Mlacom, je nelojalna konkurenca, saj razglašajo, da prodajajo "ta pravo stvar". V resnici pa je težko razbrati ali si res dobil to, kar misliš, da si plačal.

Space Surfer ::

Kljub boljsi kakovosti micron-a, mislim da se vseen bolj splaca nabavt tisti RAM, ke ga prodaja megahit za 14000 SIT.
CAUTION! Overclocking is addictive!

StarY ::

-75 so jasno CAS2 pri 100 in CAS3 pri 133, ceprav men -75 delajo tud na CAS2 pri 133MHz
-7E rami, ki so na prvi strani bodo na voljo v začetku naslednjega tedna, pa tud cena je za 256MB kar zajetno visja (vprasanje, ce se splaca - mogoce za nove plate za Durone); bi morali zagotovo delat na CAS2 pri 143, ce ne se kaj vec!

Zraven je tud link, tok da si lahk vsak prebere s cipov prebere kaj kupi...

Sicer pa gledam na Megahitovem ceniku ze ene 3 tedne! plato Epox 8KTA+ ki jo prav tako dobijo kao naslednji teden...
sam tole tlele se ni nikogar kaj dost zmotil, razen mene k sm jo mislu kupit ze konc lanskega leta... no sicer se kar dobr, saj je vmes MSI objavu specifikacije za svojo K7TPRO 3 (KT133A, RAID), v bistvu kopija Epoxa, sam MSIju bolj zaupam! Bom pocakal na februar kar se tice plat...>:D

Brody ::

stary, ta je bla pa zvita:)



p.s. frendu sm sestavlju comp z 7.5 ns micronovim (mlacomovim:) ramom in lepo dela do 142 fsb cas2 !!!



vendar vam povem da je malce loterije pri teh ramih od microna, ker 64 mb stick si odmislite, da bo delal na 133 fsb cas2. Medtem, ko pri 128 mb stickih jih pa kar nekaj dela na 133 cas2 (oznak točnih ne vem), medtem k serija "-7.5 C" izgleda, da zmore cas2 potegnt vse tja do 142 fsb. Impresivno. To so seveda MT PC133 (7.5 ns) SDRAMI, oz. ta cenejši PC133 sdrami (cene pri mlacomu). Torej, če si kupujete duron, tbird al pa celeron sistem, vzamte ta cenejše z -7.5 C oznako, medtem k pa za p3 sistem dražjo varijanto izberte (kurc!, pa je še ram dražji pr p3 sistemu, ne le p4:))



Vendar je vse to krš, proti Moselu -7 ns ramu, ki ga je mlacom imel pozno poleti, sam posedujem 128mb stick in vam povem da ram sekä!

154 fsb cas2 mu je limit, mamicu mu:)

Mal težte mlacomu naj proba še kej tega stuffa uvozt, ker za ta dnar, kokr je zdej ram bi bil carski nakup. Jst sm dal takrat zanjga okol 33k (za kar bi zdej dubu 256 mb:)



lp

StarY ::

ti, saj vemo da se da vsako stvar navit, eno bolj eno manj...

pri ramu je ista fora, sam zdele itak ne mores vedt do kolk bi sel Micron -7E (ciljam tm enih 155-160 CAS2 odvisn od masine).:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM 133

Oddelek: Navijanje
141365 (1199) Balky
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704564 (3886) AtaStrumf
»

Kje imajo najcenejše RAMe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151503 (1276) Mitja 34
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644488 (3862) XtX
»

RAM

Oddelek: Strojna oprema
101703 (1518) StarY

Več podobnih tem