» »

GPS Garmin nuvi 350 - Adriaroute v1.30 - pomoč pri namestitvi

GPS Garmin nuvi 350 - Adriaroute v1.30 - pomoč pri namestitvi

nejcpirc ::

Pozdravljeni.

Stric si je kupil ta GPS: povezava

Poleg je dobil tudi karto "Adria Route v1.3", katero ze 2 uri poskušam naloziti na GPS...

Skratka...skupaj s karto AR 1.3 je program "MapSource v6.5" (za prenos karte na GPS...). V navodilih pise, da prvo na PC namestim ta program(map source), nato prikljucim GPS na PC (preko USB-ja) in nato v MapSoursu izberem: Utilities->Get Unit ID

Pokaze se forma, kjer bi mi moralo avtomatsko zaznati GPS napravo(vendar je ne???) ter polje za vnos ID kode, ki pa je "disejblano", ker je verjetno prvo potrebno izbrati vrsto naprave. Poleg je možnost samodejnega zaznavanja naprave, vendar po kliku na "Find device" izpiše, da so določene naprave zaznane, vendar nimajo potrbnih funkcionalnosti...ter: "You may alse need to set the interface option on your GPS to 'Garmin' or 'Host'.."...vendar teh nastavitev na GPS-u ne najdem..??



V "Device managerju" ni nobenih težav, na GPS-u je prikazana slika, ki prikazuje GPS napravo priklopljeno na Pc, tudi v Total Commanderju(raziskovalcu) je zaznan GPS kot "mass storage device" tako, da lahko pregledujem, spreminjam vsebino na GPS-u...po vsem tem lahko sklepam, da PC normalno zaznava GPS in obratno, torej je problem v Adria Route karti oziroma programu Mapsource...oziroma mogoče kdo ve kje je nastavitev "GPS interface option Garmin/Host" v tem GPS-u?

Hvala
nejc

nejcpirc ::

ok..problem rešen...

Za MapSource je potrebno z garminove strani namestit dodatek in problem, da MapSource ne zazna GPS-a je odpravljen:)

perci ::

Kako se kej obnese napravica?

Cveto ::

Nejcpirc: jest sem imel enake probleme kot ti... Dost žalostno, da dajo zraven naprave software, ki te naprave ne podpira (Mapsource je sicer software za vse Garminove naprave)

Drugače je zadeva odlična, pregleden zaslon, enostavna uporaba, slovensko vodenje (naložiš ga njihovega hp) in meniji, odličen GPS sprejemnik... Za nekoga, ki hoče zadevo samo prižgati in uporabljati je zadeva odlična.

amigo_no1 ::

Kakšen dodatek pa je potreben (z garminove strani) za delovanje ?

gregy ::

ne rabis dodatka .. dovolj je da na GPS posices GPS Unit ID .. nekih 15 cifer in jih rocno vneses v Mapsource .. pa dela ko urca .. sem ze pozabil tocno postopek .. drgaj je pa Nüvi 300 majka .. pa zravn kartica s celo evropo ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Cveto ::

Z programom Mapsource izbereš zemljevide ki bi jih rad prenesel na računalnik, nato mapsource iz teh zemljevido naredi en velik file ki ga moraš nato prenesti v Nuvija. Problem pri priloženi verziji Mapsourca je bil ta, da program ni prepoznal Nuvija in tako nisi mogel prenesti zemljevidov. Dalo se je sicer s čitalcem kartic direktno na kartico, kdor pa recimo tega ni imel pa ni mogel nič. Na Garminovi strani je update za Mapsource ki to napako odpravi. Na strani našega zastopnika se da tudi naložiti slovenski jezik za govorno vodenje, update za Adriaroute itd...

nejcpirc ::

Tako, GPS sem oddal stricu :) Me prav zanima kako se obnese v "akciji", sam ga namreč nisem testiral na cesti, stric bo pa verjetno že jutri z njim nekje na vožnji v tujini...

Postopek za nalaganje AdriaRoute na Garmin nuvi 350(in na podobne modele..).

1. Namestiš MapSource(na PC) (v mojem primeru je bil kar na CD-ju karte AdriaRoute, tako da se je avtomatsko namestil, ko sem u bistvu nameščal karto AdriRoute na PC).
2. Namestiš dodatek za MapSource ( MapSource software version 6.11.3)
3. na ovitku cd-ja AdriaRoute je serijska številka, ki jo potrebuješ na strani navigo-sistem.hr, da dobis 25 mestni ključ, ki ga potrebujes v MapSource-u za odklepanje AdriaRoute karte (kartografija->Adriaroute->unlock).
4. v "MapSoursu": Utilities->unlock maps (in uporabiš 25 mestni ključ, ki si ga dobil na mail, ko opraviš korak 3)
5. v MapSoursu izberes "Map Tool" označiš celotno Slovenijo, Hrvaško in Bosno (pod zavitkom "Maps" se ti prikazejo izbrane regije)
6. prikljucis GPS na PC in izbereš "Send to Device"
....Celoten Adriaroute je sedaj na GPSu in pripravljen na uporabo:\

7.Moznost nadgradnje Slovenskega govora pri usmerjanju... link


In se problem pri nadgradnji Adriaroute 1.4!!!

Ko sem nalozil ta dodatek, in vse skupaj poslal na GPS, mi je recimo, ko sem na GPS potrdil drzava->Slovenija v naslednjem koraku ponudilo 2 izbiri: na prvi je bila samo "2", na drugi pa nekaj kot "dey2". Skratka nelogično in nemogoče da bi karkoli poiskal z metodo: "iskanje po državi - mestu - naslovu". O dodatku AR 1.4 sem sicer bral, da je Slovenija razdeljena na 7 področij, ki so prikazana samo s številkami...ampak pri meni je bilo iskanje nemogoče, iskati nisem mogel niti po karti Zahodne Evrope, ki je bila na GPS že on nakupu (City Navigator NT v. 7).
Mi je pa vseeno pokazal izbrane lokacije po Sloveniji, katere pa sem shranil na GPS-u med "Priljubljene lokacije" že prej, ko sem na GPS prenesel verzijo AdriaRoute 1.3...

Mogoča kakšna ideja kako nadgradit AdriaRoute, da bo deloval tudi na tem modelu? (Garmin nuvi 350)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

izi12 ::

Lep pozdrav !

Jaz imam pa spedeci problem: Ko v racunalnik vstavim CD od Adria Route in pridem do tam kjer izberem instalacijo complete ali pa coustom, dam complete in dam install. Javi mi napako, da nimam prostora na disku C: , jaz pa diska C: sploh nimam, kajti imam disk H: , ta disk mi tudi zazna, ampak nevem kje bi lahko izbral da se to instalira na disk H:

Za odgovore se ze vnaprej zahvaljujem !!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AdriaRoute 4.10 za Garmin navigacijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
57313 (7078) helsing
»

Garmin nuvi 370

Oddelek: Pomoč in nasveti
5802 (749) KoMar-
»

Navigacija in nove SLO avtoceste?

Oddelek: Na cesti
173284 (2449) Tero
»

Nakup Garmin Nuvi 250W

Oddelek: Kaj kupiti
143745 (3301) zee
»

nokia n95 in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
335091 (3947) kiFni

Več podobnih tem