» »

Laserska operacija oči

Laserska operacija oči

««
13 / 17
»»

7982884e ::

BCSman je izjavil:

Samo za info: sodelujem na forumu ljudi z degeneracijo steklovine in zelo veliko je takih, ki so dobili motnjave steklovine po LASIK-u. Nimam dioptrije, ampak bi jo imel raje kot sesuto steklovino. Masivnih floaterjev ne bi privoscil niti sovrazniku.

kaj tocno je ta motnjava steklovine

jaz mam floaterjev toliko kot prej, vecinoma niso moteci, ce ne gledam v svetlo nebo

GreenT ::

No, jest pa povem, da je dons 8 mescov od PRK LASEK-a. Vid na enem očesu je še vedno dvojen. Na drugem je ok. Luči ponoči imajo kr orenk halo efekt. Do te mere, da je moteč. Sploh ob kakšnem prehladu/utrujenosti. Orenk bi razmislil, preden bi šel ponoči v takem stanju na dalšo vožnjo. Podnevi je pa oko bistveno bolj občutljivo na svetlobo. Sicer se da gor sončna očala,...ampak dejstvo je, da tega prej ni blo.

feryz ::

Samo strašenje! Če je človek pič..., je pač pi...
Greš, ti naredijo in živiš brez očal.
Kaki floaterji!? Kaj naj bi to bilo? Jaz sem operiral z laserjem oba očesa, pa nimam nobenega problema. Dva sodelavca, ki nista bila na nobeni operaciji, pa pravita, da je bel list papirja lisast in pikast. A to so ti floaterji? Najbrž nimajo veze z operacijo, ampak s čim drugim.

Steklovina? Najbrž misliš lečo. Tudi ta se lahko zamenja, če se kaj zakomplicira.

BTW, jaz laser toplo odsvetujem. Gre za kratkoročno korekcijo. Ok, če imate denar, zakaj ne.

Alessio983 ::

Pozdrav,

torej biv na pregledu. Imam opcijo ReLEx SMILE in FEMTO - LASIK. Prva je seveda dražja cca. 700 € na oko. Mogoče mnenja je bil kdo na katiri od metod ? Nekot mi je 1400 € kar precej več kop pa druga metoda, rezultat je enak, le da je prva kar precej boljša ... glede celjenja

tikitoki ::

7982884e je izjavil:

BCSman je izjavil:

Samo za info: sodelujem na forumu ljudi z degeneracijo steklovine in zelo veliko je takih, ki so dobili motnjave steklovine po LASIK-u. Nimam dioptrije, ampak bi jo imel raje kot sesuto steklovino. Masivnih floaterjev ne bi privoscil niti sovrazniku.

kaj tocno je ta motnjava steklovine

jaz mam floaterjev toliko kot prej, vecinoma niso moteci, ce ne gledam v svetlo nebo


Tudi sam imam nekaj "floaterjev", ze iz otrostva se spomnim, da jih je bilo nekaj, sedaj jih je pa vec. Vecinoma jih sploh ne opazis.

7982884e ::

feryz je izjavil:


BTW, jaz laser toplo odsvetujem. Gre za kratkoročno korekcijo. Ok, če imate denar, zakaj ne.
najprej toplo odsvetujes - ker ima clovek na stara leta spet potrebo po ocalih za na blizu - potem pa "zakaj pa ne, ce imate denar"?
ker drago to ni vec, sploh. cena gre pocasi dol, kupna moc pa gor. od vseh stroskov od lec in ocal se velik del povrne ze v nekaj letih, ampak to je itak sekundarno glede na udobje.

bambam20 ::

tikitoki je izjavil:



Tudi sam imam nekaj "floaterjev", ze iz otrostva se spomnim, da jih je bilo nekaj, sedaj jih je pa vec. Vecinoma jih sploh ne opazis.


Z leti jih je lahko vedno več. Sam sem začel z 3 motnjavami v steklovini v najstniških letih. V širšem časovnem obdobju se motnjave lahko povečajo. Ni nujno, da jih je ogromno. Sam jih imam ogromno in so zelo moteče na svetlobi. Operacija je sicer možna, vendar se odsvetuje, dokler ni stanje tako moteče, da ovirajo vid v centralnem delu. Se zna zgodit, da floaterji v kasnješem obdobju niso samo tanke nitke, pač pa tudi večje pike, ki se vozijo v centralnem delu in motijo.

alkor ::

ali je kdo opravil ICL namesto laserja? zadovoljstvo, občutki?

http://www.okc-pfeifer.si/ocesni-proble...

Hvala.

lp

ales
LP, a

GreenT ::

No,..jst sm zdej 10-11 mescov po LASEK PRK. Vid ni ok,...na eno oko se ni stabiliziral,... Vidim dvojno in to recimo kr precej. Če pogledam luno sta kr dve,.......

Umes sem bil na telefonu z zdravnikom in me vabi na ponovni pregled in še eno operacijo............

Verjetno se še ta teden naročim,.... Če se ne bo dalo še enkrat operirat zarad bilo katerga razloga sm si kr precej škode naredu. Vid na blizu je slabši, nočno gledanje, bleščanje, suhe oči, utrujene oči,...

Alessio983 ::

Pozdrav. Naročil sem se na Relex smile glede na ceno in manj tveganj se mi cena zdi sorazmerna glede na ilasik (cca 1300 ceneje). Je že kdo bil tukaj gor ?

bambam20 ::

GreenT je izjavil:

No,..jst sm zdej 10-11 mescov po LASEK PRK. Vid ni ok,...na eno oko se ni stabiliziral,... Vidim dvojno in to recimo kr precej. Če pogledam luno sta kr dve,.......

Umes sem bil na telefonu z zdravnikom in me vabi na ponovni pregled in še eno operacijo............

Verjetno se še ta teden naročim,.... Če se ne bo dalo še enkrat operirat zarad bilo katerga razloga sm si kr precej škode naredu. Vid na blizu je slabši, nočno gledanje, bleščanje, suhe oči, utrujene oči,...


Dve luni ali vidiš zgolj obris okoli lune? verjetno na tem očesu nimaš dvojnih slik?

Drugače pa to kar ti opisuješ je precej suho oko.

GreenT ::

U bistvu je na enem očesu čist tako kot na sliki. Drugo je ok.

 Luna

Luna



 hidrant

hidrant



Halo ali šajn je sicer prisoten,...ampak je zmeren in recimo primerljiv s tem, ki sem ga imel z lečami.

Kapljice za oči ne spremenijo slike, jih pa še vedno kr precej uporabljam, sploh zdej, ko imam zakurjeno doma in se zutrej ves zaliman zbudim.

bambam20 ::

GreenT je izjavil:

U bistvu je na enem očesu čist tako kot na sliki. Drugo je ok.

 Luna

Luna



 hidrant

hidrant



Halo ali šajn je sicer prisoten,...ampak je zmeren in recimo primerljiv s tem, ki sem ga imel z lečami.

Kapljice za oči ne spremenijo slike, jih pa še vedno kr precej uporabljam, sploh zdej, ko imam zakurjeno doma in se zutrej ves zaliman zbudim.



OMG. Dejansko dvojna slika. 8-O To mora biti pa zelo hudo.

Alessio983 ::

Evo danes je 3 dan od Relex smile posega. Vid je vredu, trenutno vidim še megleno zaradi dodajanja kapljic drugače neboleče in hitro. Se pa moraš malo paziti ker oči so hitro utrujene

Lp

Tilen ::

Koliko si pa imel dioptrije?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Alessio983 ::

1.75 ter cilindre

SumTingWong ::

Zaupaš prosim še kje si bil na operaciji, ter strošek? Imam skoraj enako kot ti, pred operacijo.

amacar ::

Ce je sel na relex smile je bil 99% v celju pri optiki Vidim. Cene imajo pa cca 1500EUR na oko (v akciji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Alessio983 ::

Tako je. Vidim Celje. S pregledi ter ostalo je prišlo malo več. Cca. 1650 na oko

Kleemen ::

Odločam se za lasersko operacijo oči, saj se mi zadnje čase zelo sušijo oči med uporabo kontaktnih leč. Pa tudi nasplošno se bi rad po toliko letih znebil očal. Rad bi kvalitetno operacijo oči, tudi če plačam nekoliko več, pomembno mi je da je med in po operaciji vse ok, ker ne bi rad imel potem čez naprimer 10-20 let problemov zaradi tega. Hvala za pomoč in informacije.

MH0 ::

GRT je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

@GRT, leče marsikdo po 5-10 letih ne more več redno nosit, zaradi presuhih oči, tako da to je čisto znan problem. Hujše infekcije se dogajajo ampak so sicer redke, tako kot zapleti pri laserskih operacijah.

Se pa dogaja še mnogo manj hudih reči, mene dostikrat srbijo oči, prezmatrane oči, presuhe oči. Vsaj enkrat na leto imam konkretno rdeče, ko mi popokajo žilce.

Skratka 100% je ena sama operacija manj nevarna kot dolgoletno nošenje leč.

Nisem rekel, da se to ne dogaja. Toda ne posploševat in strašit uporabnike kao, da bo to vsakega doletelo. Če bi si dobro prebrali sem zapisal, da je to odvisno od človeka-njegovih oči in vrste dioptrije in pa od samih leč. Poznam ljudi, ki sploh ne prenesejo leč do takih, (starih tam cca 50let) ki nosijo leče po 14 dni neprekinjeno, take ki jih imam jaz lahko v očeh max 8 ur.
Največji problem pa so te spletne "trgovine" kjer uporabniki kupujejo nepreverjene lečke brez posveta s okulistom oziroma optikom. Ja, potem pa prihaja do težav. Če mene vprašaš bi tako prodajo prepovedal in "dovolil" uporabo leč samo pod strogim nadzorom.

Želiš povedati, da so tiste pri optiku za 30€ drugačne od tistih pri moje-lece za 18€?
(Vem, da pišem pod precej stari post.)

bambam20 ::

Alessio983 je izjavil:

Evo danes je 3 dan od Relex smile posega. Vid je vredu, trenutno vidim še megleno zaradi dodajanja kapljic drugače neboleče in hitro. Se pa moraš malo paziti ker oči so hitro utrujene

Lp



Javi, ko boš videl ostro.

Kleemen je izjavil:

Odločam se za lasersko operacijo oči, saj se mi zadnje čase zelo sušijo oči med uporabo kontaktnih leč.


Saj se ti ne sušijo samo pri uporabi leč. So ti že naredili meritev solznega filma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Kleemen ::

Samo pri uporabi leč ja, vsaj tako da bi čutil. Po pol dneva nošenja leč mi deluje kot da bo leča padla iz očesa in tudi ko jo vzamem vn je ful suha. Sicer pa to nima veze s tem, glede operacije me zanima v vsakem primeru.

IceBoX ::

Če imaš že zdaj težave z suhimi očmi, je zelo velika verjetnost da jih boš imel tudi po sami operaciji.

Jaz sem bil pred cca. 5 meseci na iFemto Lasik operaciji. Trenutno si približno 2x dnevno kapam kapljice proti suhim očem (prej si recimo nikoli nisem). Niso pa tako suhe oči, da bi bilo moteče, ampak ko sem v službi pred računalnikom, se mi zdi da se bolj izsušijo.
Huh...

Kleemen ::

Oči se mi sušijo samo ko imam leče, ko imam očala ni problema. Na računalniku sem kdaj tudi 15ur+ drugače pa vsak dan najmanj 5-10ur, tako da mi je pomembno da se mi potem ne sušijo še bolj.

buttcrack ::

leče niso lih najboljša zadeva za +10 ur v ekran bulit.

Kleemen ::

V ekran z lečami ne morem gledat niti 1-2 uri, govorim o nasplošni uporabi zunaj, itd. izven zaslonov. Pred enkranom imam vedno očala, nevem pa če bi bil kakšen problem potem po operaciji.

Alessio983 ::

Zdravo, sem sam imel težave z leči, prav tako mi je doktor pred operacijo svetoval naj jih ne nosim 1 mesec, se je videlo ko je pregledoval, da je očem primanjkovalo kisika in posledično žile po očesu ...

No sedaj je 1 mesec od operacije. Vid je vredu, moram pa si še občasno dajati umetne sovze - preventivno pa tudi škodi glih ne. Mislim, da se splača dati tistega jurčka več, za relex smile kot pa staro metodo ...

Veron ::

Ima kdo informacijo, katera od metod je najbolj natančna glede odprave cilindrov?
Smile Relex ali PRK (nevem ali je to isto kot T-PRK)?

Faktor odločitve je, s katero metodo bi potencialno dosegel najboljše rezultate?
Česa ne upoštevam pri odločitvi je čas okrevanja (vseeno) in strošek (vseeno).

StarMafijec ::

Ali je kdo šel na operacijo ReLEx SMILE? Menda je ta najmanj invazivna in okrevanje je najhitrejše.

buttcrack ::

a ti to resno?

Alessio983 je izjavil:

Evo danes je 3 dan od Relex smile posega. Vid je vredu, trenutno vidim še megleno zaradi dodajanja kapljic drugače neboleče in hitro. Se pa moraš malo paziti ker oči so hitro utrujene

Lp

Veron ::

StarMafijec je izjavil:

Ali je kdo šel na operacijo ReLEx SMILE? Menda je ta najmanj invazivna in okrevanje je najhitrejše.

Ta operacija je primerna samo za dipotrije (minus) in mogoče, če imaš cilinder zraven.

Moj primer, imam samo cilinder, nisem primeren za relex smile. Če dobro pogledaš kako deluje, povsem logično. Ker laser "izreže" palačinko na sredini in nato samo odstranijo. Ko se odpravlja cilinder, pride do reza samo na nasprotni strani roženice (gledano na kot cilindra ki ga imaš).

martincek1 ::

Mogoče že predebatirano, ampak na hitro nisem našel - imam dve vprašanji.

1) Je res, da večina oftalmologov nosi očala in se ne odločijo za lasersko operacijo?
2) Je res, da bi se moral po kakršnikoli laserski operaciji oči, v kateri odvzamejo tkivo, izogibati večjim naporom?

Prijatelj je namreč o tem govoril s prijateljem oftalmologom, in bi rad vedel koliko je v tem resnice in koliko BSa.

Veron ::

1) laserska operacija oči ni primerna za vsakega (pretanka roženica ali druga oboljenja vida)
Zato ni treba vedno sklepat po tem, če oftamolog nosi očala.

en zorni kot je tudi dejastvo, da so oftamologi moderni "trgovci", namreč želijo ti prodati očala, neko storitev, ki jo rabiš večkrat (ala "subscription"), zato jim ni v interesu, da trajno odpraviš okvaro vida... tukaj zadaj je industrija, zato boš težko dobil točen odgovor
Ne obremenjuj se s tem, odloči se sam na podlagi lastnih želja. Moraš seveda razumeti, da tudi laserska operacija oči ni zih, tudi dam gre lahko kaj narobe (nekaj primerov imaš tudi v tej temi).

2) da in ne
da - nekaj časa po operaciji se moraš izogibat težkim bremenom, odvisno od tipa operacije, koliko časa
ne - pri PRK (površinska metoda) bo struktur roženice minimalno manj močna kot original
- pri Lasik, bo struktura roženice nekoliko manj možna, ampak po nekem času (nekateri pravijo pol leta) bolje
- pri relex smile, približno kot lasik, vendar vseeno malo bolje

In spet, vse odvisno od tvoje dioptrije, cilindra in kje točno imaš napako vida (samo na roženici ali kje drugje).

Ko se odločas za kateri tip operacije, si zapomni: "Ne obstaja najboljša metoda operacije" ampak samo najprimernejša za tvoje stanje. In to je lahko PRK, T-PRK, Lasik, Relex Smile. Potem nekatere imajo še različne načine odprave kot so topografsko vodena odprava diotrije (primerna za cilindre), nekateri to imenujejo "custom". Gre za to, da ti odpravo diptroje prilagodijo glede na topografsko sliko roženice.

Na drugi strani, klasična odprava diotrije bazira (koliko tkiva odstranijo) glede na postavljeno dioptrijo. Recimo Relex Smile ne omogoče topografsko vodene odprave dioptrije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Veron ::

Dodaten faktor glede suhih oči.
Recimo Lasik reže na globini nekje 160mikronov, to je že zelo blizu živcev za suhost oči. Zato je tudi več primerov težav s suhimi očmi po Lasik metodi. Na drugi strani PRK je površinska, torej ne pride tako globoko in ne porežejo teh živcev. Za Relex smile nisem povsem prepričan, mi je podatek na kateri globini reže, ušel iz glave. Ampak definitivno bližje živcem kot PRK.

Lonsarg ::

Mnja, problem globine reza pri Lasik, po drugi strani pa ti cel zgornjo sloj odstranijo pri PRK kar zveni še dosti bolj "nezdravo".

Relex Smile je kar se zgornjega sloja tiče čista zmaga, ker se naredi zgolj malo luknjico in se ne rabi skoraj nič nazaj zaraščat. Je pa kar se tiče leče zelo poseben postopek ker se je ne brusi ampak reže pod kotom iz različnih strani (in nato odrezan del potegne ven skozi to malo luknjico) in bi blo za prebrat kako se primerja z osnovnimi dvemi metodami glede "globine reza".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Veron ::

Lonsarg je izjavil:

Mnja, problem globine reza pri Lasik, po drugi strani pa ti cel zgornjo sloj odstranijo pri PRK kar zveni še dosti bolj "nezdravo".


PRK ti odstrani zgornji del 50mikrov, ki pa ima sposobnost ponovovnega celjenja. Zato se meni zdi ta metoda še najbolj zdrava. Edino rezultati so malenkost slabši, zato ker nikoli neveš kakšna bo celitvena reakcija (večinoma se zaceli lepo in enakomerno, obstajajo primeri ko pride do brazgotinjenja)

Lonsarg ::

Kar sem zaenkrat prebral glede Smile metode res zgleda da je to vsaj kar se tiče stranskih učinkov za eno generacijo nad PRK/Lasik metodama, torej je morda ta velika cena celo upravičena :) Ni boljša zgolj glede invazivnosti na povrhnjico ampak tudi glede invazivnosti na očesne živce. Rezi sploh nimajo globine, pač pa reže na globini kjer živcev že ni več: https://www.oclvision.com/blog/why-migh...

Ostanejo zgolj minusi manjše natančnosti odprave dioptrije kot je Veron prej omenil ker ni možno topografsko natančno določiti. No kakorkoli še kako leto mi mora mirovati dioptrija predno se to lotim, bom takrat še bolj točno raziskal opcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Hudobec ::

GreenT tukej. Samo update. Po letu in pol sem še kar imel dvojni vid, za to sem bil septembra lani še enkrat operiran. Poseg je bil brezplačen. Moram pa povedat, da sem bil nenormalno živčen in slabe volje. Po glavi ti gre 100 stvari. Kaj če spet ne bo šlo. Kaj je šlo prejšnič narobe? Sm jest kej zamočil? Je z mano kej narobe? Operacija je bla bistveno bolj neprijetna kot prvič. Ne znam opisat. Prvič so bla pričakovanja in veselje. Končno bom brez očal. Potem drugič, ti je pa popoloma odveč. Že tko sm bil leto in pol s sfakanim vidim, ... potem moram pa zdej še enkat pod laser! Spet bom vsaj pol leta mel čist suhe oči in vsaj kak mesc totalno za en shit vidu. Pa zgubiš zaupanje. Nisi več zihr, da bo ratalo. Negotovost. Uglavnem, operacijo sem preživu, moram pa povedat, da je blo drugač kot prvič. Prvič sm derekt po posegu vsaj nekej vidu. Po 3h dneh, sm začel skor normalno gledat. V drugo sem bil skor popolnoma slep. Spomnem se, da še po 1 tednu na pol metra nisem vidu avtomobilske tablice. Dohtarca mej mal potolažla, ko je rekla, da je to normalno. Operiran sem bil samo na eno oko, tako da sem se saj lahko napravu in si za jest naštimal. O kakšen avtu ni blo govora. Celilo se je počas. Zlo počas! Pa spet un feeling, kaj če so kaj nardil narobe, kaj če so mi staro dioptrijo popravlal,..bla bla... Smešno, samo ko mine en mesc, ne vidiš pa skor nič na en oko, stvar rata zlo depresivna. Uglavnem, po treh tednih sm moral it na šiht. K sreč me je sodelavc rešval, da sm tm potem še kake 14dni simuliral delo. :/ Počas... počas so se stvari postavle na svoje mesto. Zdej je pol leta od tega in lahko rečem, da sem 90% zadovoljen. Dioptrija je v nulo. So pa problem suhe oči in občutlivost na svetlobo. Verjetno bodo potrebna leta, ne mesci, da se vzpostav prvotno stanje. Lahko rečem, da je po 2h letih te kalvarije končno konc in da verjetno ne bi šel še enkrat. Ne.

feryz ::

Ne štekam. Kaj imaš ti to? O čem govoriš?
Jaz sem bil ob 11 operiran, naslednji dan zjutraj sem šel v službo normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Tody ::

To samo kaze kako razlicni smo. Prav je da se pove tudi un 1% zgodb

Hudobec ::

Jst sm mel LASEK PRK operacijo. Ti pa verjetno LASIK. Pri PRK ti pobere celo povrhnico iz ocesa, zato se okol tolko casa celi. Naceloma je uradno 1-3 mesce, lahko tut kako leto...dve....

Veron ::

@Hudobec, ne najdem, da bi kje napisal. Ali si že na prvi operaciji bil PRK? Si imel kaj cilindra pred operacijo? Si imel wavefront ali topografsko? Kje si opravil operacijo?

Hudobec ::

Ja, že prvič sem šel na PRK. Prodano mi je blo, kot bolj varno, manj možnosti za komplikacije, bolj preizkušeno,... etc.... Wavefront je bil narjen. Sej to je, če se ne motim samo nek bolj detajlni scan površnice. Naj bi mel kako piko boljšo ostrino. Dioptrije sem mel pa kr precej. Mislm da okol -5 na obe očesi in kake -3 astigmatizma na levem. Levo oko je blo potem še enkrat operirano. Ja, to je kr dost dioptrije in prčakvat da boš iz napol slep na sokolje oko v 5minutah je vseen mal utopično. Delal sm pa v optiki v tehnološkem parku. Ne bom delal reklame :)

Lonsarg ::

Ja ma ful je to ideja da so te metode ki ti vec skode na povrsju naredijo in manj v globini ocesa boljse, ker kao povrsje se itak vse zaceli globina pa nic.

Ce mene prasas je treba gleda sumo obojega, v tem primeru ta ki cel zgornji sloj odstrani kot pri tebi odpade.

Veron ::

Hudobec je izjavil:

Wavefront je bil narjen. Sej to je, če se ne motim samo nek bolj detajlni scan površnice.

Wavefront je manj detailen. Namreč odprava dioptrijo na isti način kot očala. Torej generično, odstrani enako količino tkiva na celotni površini. Izredno primerno za dioptrijo (minus in plus). Medtem ko pa ni najboljša za cilinder. Cilinder je redko popolnoma simetričen, da se ga odpravit po "premici" (pod določenim kotom - kot imaš predpisan na očalih). Poglej topografsko sliko, ki si jo dobil ob prvem pregledu, boš videl kaj točno pomeni cilinder (astigmatism).

Dejansko je topografsko voden PRK bolj detalen, prilagojen tvoje roženici in (nesimetričnemu) cilindru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

2dark ::

Hudobec je izjavil:

Delal sm pa v optiki v tehnološkem parku. Ne bom delal reklame :)


Je ne rabiš. Sami na veliko oglašujejo.

feryz ::

Hudobec je izjavil:

Jst sm mel LASEK PRK operacijo. Ti pa verjetno LASIK. Pri PRK ti pobere celo povrhnico iz ocesa, zato se okol tolko casa celi. Naceloma je uradno 1-3 mesce, lahko tut kako leto...dve....
Zakaj pa gre človek na PRK, glede na to, da ima praktično vsak kasneje probleme z okrevanjem?

BigWhale ::

No, jaz sem sel stiri leta nazaj k Moreli na LASEK PRK. Dioptrija pred operacijo 5.25 in 1.25 cilindra na obeh ocesih. Operacija je trajala 15 minut, okrevanje je bilo prve tri dni grozno. :> Potem sem se pa v enem tednu ze spravil do racunalnika v enem mesecu sem pa povsem normalno delal.

Nocnega blescanja ni, oci imam pa obcasno suhe. Zdaj pozimi potrebujem kapljice skoraj vsako jutro, vcasih dvakrat na dan, poleti pa mine tudi po teden in vec, da jih ne potrebujem. Na mizi imam ene Vizol kapljice ze toliko casa, da je nalepka ze precej naceta in zdrajasana. :) Odpravili so mi cilinder in dioptrijo.

IL_DIAVOLO ::

Ocala so najboljša terapija za izboljsanje vida brez stranskih ucinkov.
««
13 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Operacija oči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11923303 (2983) Gagatronix
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409277 (1379) Eliaz
»

Laserska operacija za oči

Oddelek: Znanost in tehnologija
124406 (2329) DuleKrtola
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247486 (6233) gnss
»

Kako odstraniti dioptrijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921747 (15904) Bananovec

Več podobnih tem