» »

Laserska operacija oči

Laserska operacija oči

««
11 / 17
»»

konspirator ::

luky je izjavil:

Mene pa zanima iz vaših izkušenj, katera ustanova "Morela okulisti ali Irman" je zanesljivejša pri tovrstnih operacijah.

Ker sem nekoliko starejši se že dalj časa odločam za vstavitev stalnih leč v oči, ampak ne zasledim kako je s tem po posegu.

Mogoče kdo napiše kaj o tem, če je to prestal pri okulistu.

Hvala.

Tisti, ki ima laserje novejše generacije.

http://www.svjetlost.hr/storitve/lasers...
--

pol3ni ::

konspirator je izjavil:

luky je izjavil:

Mene pa zanima iz vaših izkušenj, katera ustanova "Morela okulisti ali Irman" je zanesljivejša pri tovrstnih operacijah.

Ker sem nekoliko starejši se že dalj časa odločam za vstavitev stalnih leč v oči, ampak ne zasledim kako je s tem po posegu.

Mogoče kdo napiše kaj o tem, če je to prestal pri okulistu.

Hvala.

Tisti, ki ima laserje novejše generacije.

http://www.svjetlost.hr/storitve/lasers...


Žena je bila ravno danes na operaciji pri Moreli oba očesa.So ji vstavili nove leče.Zaenkrat vse o.k.Jutri ima kontrolo.

Če koga kaj zanima naj kar vpraša

lp

bordermark ::

Pozdravljeni,

Imam mogoče kdo izkušnjo s Pallikaris metodo:
http://knezovic.com.hr/lasersko-skidanj...

Lp

FireSnake ::

Kako je zdaj s tole ReLEx metodo v Celju.

Imate kaj izkušenj?

Imam 0.25 in 0.75 dioptrije. Vprašanje, če se to sploh operira.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

buttcrack ::

1st world problems :)

IMO tole skor ni dioptrija :)

stroj66684 ::

Tudi jaz sem skeptičen za izboljšanje dioptrije z laserjem. Ker s tem nisi odpravil glavnega vzroka za slabšo dioptrijo. Možni so tudi zapleti, suha oči, megljen vid. Nekaj postov sem prebral nazaj in pišejo, da okulisti lobirajo proti laserski tehnologiji itd. To sploh ni res, ker tudi okulisti imajo svojo doktrino. Npr. da po pregledu malo močnejšo dioptrijo. Očala so pripomoček, ki po mojem mnenju preveč nosimo, tista za na daleč, vsakodnevno. To pa predvsem takrat ko beremo na blizu in imamo očala za na daleč. Odpravo dioptrije se da tudi z vajami za oči. Tega je veliko materiala za obdelat in se da veliko dobit v knjigah za izboljšanje vida.

bambam20 ::

FireSnake je izjavil:

Kako je zdaj s tole ReLEx metodo v Celju.

Imate kaj izkušenj?

Imam 0.25 in 0.75 dioptrije. Vprašanje, če se to sploh operira.


Seveda se operira. Tako nizke dioptrije je najlažje odpravit. Samo , počakati moraš nekje 2 leti, da vidiš, če ti dioptrija stoji in se ne spreminja.

Kdo pa izvaja Relex metodo v celju?

Če je Irman, potem da. Če je Očesni Center Vidim, potem ti odsvetujem.

buttcrack je izjavil:

1st world problems :)

IMO tole skor ni dioptrija :)



No, na levi je tako minimalna, da na krajših razdaljah res ne opaziš. Na desni pa ni več tako nizka in zna motit, ker je med njima 0.50 razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

amacar ::

Zakaj odsvetujes ocesni center Vidim?

BigWhale ::

stroj66684 je izjavil:

Tega je veliko materiala za obdelat in se da veliko dobit v knjigah za izboljšanje vida.


A v resnici poznas koga, ki si je z nekimi vajami pozdravil daljnovidnost/kratkovidnost ali astigmatizem?! Recimo, da je prilezel iz -3.0 dioptrije in -0.75 cilindra na 0.0 za oboje? :>

bambam20 ::

amacar je izjavil:

Zakaj odsvetujes ocesni center Vidim?


Zato, ker sem prebral preveč negativnih zadev o njih. PLus Drev ima premalo izkušenj. Ko razmišljaš o odpravi diotrije greš tja, kjer so opravili ogromno operacij, najmanj 1000 in so uspešni.

Tukaj je recimo ena tema iz leta 2015 o Vidim in Drevu.

https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...


Da ne omenjam, da imajo osnovne cene pregledov navite v nebo http://www.vidim.si/Show/141/Cenik


Sicer pa mi je Drev meril nekje 2005 dioptrijo, jo izmeril povsem zgrešeno ( sem šel drugam, kjer sem dobil popolnoma natačno izmerjeno dioptrijo s katero sem nato videl kot sokol na daljavo ) in pokazal, da ne obvlada niti osnovne zadeve. Njemu ne bi dal delat nič.

stroj66684 ::

BigWhale je izjavil:

stroj66684 je izjavil:

Tega je veliko materiala za obdelat in se da veliko dobit v knjigah za izboljšanje vida.


A v resnici poznas koga, ki si je z nekimi vajami pozdravil daljnovidnost/kratkovidnost ali astigmatizem?! Recimo, da je prilezel iz -3.0 dioptrije in -0.75 cilindra na 0.0 za oboje? :>


Jaz osebno ne poznam. Vaje za oči moraš kar pogosto izvajati. Recimo jaz imam -2 in -0,75 cilindra, sem imel zmeraj bolečino okoli oćesa, torej napete mišice oz eyestrain. Potem sem izvajal vaje in v bistvu dioptrijo nisem kaj izbolšal vendar me ne bolijo in tudi berem od blizu brez očal, ker prej sem bral od blizu z očalami. Torej sem imel slabo akomodacijo. Nekatere dneve od daleč lahko gledam TV tudi brez očal kar dobro potem se mi spet mal poslabša naslednji dan. Tukaj je predvsem pomembna disciplina, pogostost in močna želja.
Tukaj v naslednjih slikah je natančno razloženo in 6 mišic:











Zadnja slika pove največ. Pa še dodam da je celo Aldous Huxley napisal knjigo z naslovom The Art of Seeing.

FireSnake ::

Kje si pa dobil opis vaj?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

stroj66684 ::

Opis vaj sem dobil v tej knjigi in v tej knjigi. Potem je še acupresurna masaža od Leo Angart. Potem je ta vaja The body swing.
V prvi knjigi je več raznovrstnih vaj in masaž. Mišice okoli očes morajo biti sproščene in vaje ni da bi nabildal mišice kot nekateri pravijo. Ampak da so bolj elastične in fleksibilne.

Tody ::

Long story short, škoduje ne, vsem se bodo poslabšale mišice zaradi starosti če ne drugega, pa tudi razni lcd niso koristni. Če pa ma nekdo poškodovano ali deformirano lečo nobena telovadba ne bo pomagala. To je tko kot da bi imel eno nogo 5 cm prekatko. Nobena vrsta telovadbne ne bo pomagala, bo pa operacija (recimor).

Vsak pa sam se more odločit ali se bo vrgel pod nož/ laser... Izbire ima več kot preveč

luky ::

pol3ni je izjavil:

konspirator je izjavil:

luky je izjavil:

Mene pa zanima iz vaših izkušenj, katera ustanova "Morela okulisti ali Irman" je zanesljivejša pri tovrstnih operacijah.

Ker sem nekoliko starejši se že dalj časa odločam za vstavitev stalnih leč v oči, ampak ne zasledim kako je s tem po posegu.

Mogoče kdo napiše kaj o tem, če je to prestal pri okulistu.

Hvala.

Tisti, ki ima laserje novejše generacije.

http://www.svjetlost.hr/storitve/lasers...


Žena je bila ravno danes na operaciji pri Moreli oba očesa.So ji vstavili nove leče.Zaenkrat vse o.k.Jutri ima kontrolo.

Če koga kaj zanima naj kar vpraša
lp


Mene bi zanimalo kakšne leče so vam vstavili in kako se vse to sedaj obnese.
Tu mislim če je vse OK, ali vidite dobro daleč in blizu, predsem pa če se vam ponoči pojavlja bleščanje od drugih luči če ste v vozilu.

Hvala.
luky!

Rok Woot ::

BigWhale je izjavil:

stroj66684 je izjavil:

Tega je veliko materiala za obdelat in se da veliko dobit v knjigah za izboljšanje vida.


A v resnici poznas koga, ki si je z nekimi vajami pozdravil daljnovidnost/kratkovidnost ali astigmatizem?! Recimo, da je prilezel iz -3.0 dioptrije in -0.75 cilindra na 0.0 za oboje? :>


Večina teh vaj je za lase prvlečenih. Res pa je, da so stvari, ki pomagajo. Jaz sem vprašal mojo okulistko, če neham gledati v PC in se zaposlim, kot pobiralec breskev, za 20 let. Njeno mnenje je, da nebi imel več miopije (imam 0.75 in 0.25). -3 je pa mal huda, cilinder ali pa astigmatizem pa sploh dvomim, da je kakorkoli mogoče, saj si še fizično ne predstavljam kako ...

Je pa lažje - kot +. Saj se je do računalniške dobe, - zmeraj manjšal proti 0 z leti oz prehajal v +.

GreenT ::

Kako ste rešili zadevo z odsotnostjo od dela? 14dni dopusta že dobim. En mesec pač ne. Za službo rabim kr precej dobro videt in z nekim 75 procentnim vidom lahko na šihtu bolj ali manj samo kofe pijem. Ste sicer dobil bolniško, četud je šlo za samoplačniško operacijo?

Drugače pa, tako kot večina tukej se za opercijo odločam že leta. Skos so bli neki zadržki, ki pa so z leti splahneli. Stvar bo treba zrihtat.

Tilen ::

Normalna podjetja zaposlenim dajo neplačani dopust, če ga nimaš dovolj. Sicer pa ne vem, kako ne bi en mesec vredu videl, če se nekateri dandanes še isti dan z avtomobilom domov peljejo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GreenT ::

Ne vem, kle berem, da se po lasek-prk vid normalizira po 3h tednih. Po lasik metodi, pa res en še isti dan vozijo. Sam sicer približno vem kakšen je občutek, ker so mi pred leti pečatil raztrganino na mrežnici. Zarad kapljic, ki ti omrtvičijo oko in držijo zenico odprto, ne moreš fokusirat očesa. Isto kot fotoaparat z zataknjenim focus ringom. :)Pa pač ker je zenica odprta, gre v oko maksimalno svetlobe in v kakšnem hudem soncu ne vidiš nič, ker se ti vse blešči. Zdej, a je to za vozit ok, naj vsak sam presodi. Jest se spomnim, da sem mel operacijo enkrat pozimi, ko je bil zunej sneg, pa videl sem sicer ok, gledat pa nisem mogu niti s soncnimi ocali v tla od avtomobila. Doma pa potem v temni sobi z roletam dol, niti ni displey ure ne moreš pogledat. Ni pa trajalo to 4 dni. Bolj kot ne je blo v 1 dnevu vsega konc.

Tody ::

Pojdi najprej na pregled, pa ti bodo tam povedal kako in kaj potem boš delal načrte. Tehnologija je kr napredovala od prvega posta.

pol3ni ::

Pozdravljen luky

Malo pozen odgovor ampak vseeno.Mogoče je tudi sedaj bolj realna ocena stanja,po štirih mesecih.
Leča se imenuje tri fokalna torična.Stanje je odlično nobenih težav.Na blizu pravi,da se je treba z novimi lečami navadit gledat na daleč pa ni nobenih težav.Oz generalno gledano pravi da je kot bi se na novo rodila.Ponoči se na začetku pojavlja bleščanja od drugih luči samo sama pravi,da ni bilo moteče.Sedaj teh težav nima več razen,kadar gre iz nočne službe in so oči utrujene ampak proti predhodnem stanju ni omembe vredno.
Dioptrijo pa je imela na obeh očesih -12.
Skratka na kratko povedano,ji ni žal da se je odločila za operecijo oz. bi se že prej če bi tehnologija to dopuščala.

Lp

VaeVictis ::

pol3ni je izjavil:

Pozdravljen luky

Malo pozen odgovor ampak vseeno.Mogoče je tudi sedaj bolj realna ocena stanja,po štirih mesecih.
Leča se imenuje tri fokalna torična.Stanje je odlično nobenih težav.Na blizu pravi,da se je treba z novimi lečami navadit gledat na daleč pa ni nobenih težav.Oz generalno gledano pravi da je kot bi se na novo rodila.Ponoči se na začetku pojavlja bleščanja od drugih luči samo sama pravi,da ni bilo moteče.Sedaj teh težav nima več razen,kadar gre iz nočne službe in so oči utrujene ampak proti predhodnem stanju ni omembe vredno.
Dioptrijo pa je imela na obeh očesih -12.
Skratka na kratko povedano,ji ni žal da se je odločila za operecijo oz. bi se že prej če bi tehnologija to dopuščala.

Lp


Sam sem bil kakšen dober mesec nazaj pri Morela okulisti na operaciji, kjer so mi vstavili tri-forkalno torično lečo.

Šel bi takoj še enkrat.

Vidim dokaj BP, po testih vidim na desno oko vse, na levo oko pa pri ta najmanjših črkah mešam O, C in G, po testih je tole 20/20 vid, se pa morajo še možgani preprogramirati.

Ko prideš na operacijo, ti prvo eno uro na vsakih 15 min. dajejo kapljice.

Potem po dobri uri greš na operacijo.

Sama operacija ne boli praktično nič oz. boli kakor, da bi si s prstom pritisnil na oko, traja pa približno pol ure.

Pri meni so z laserjem naredili rez, kakih 20 sekund za vsako oko, in potem zamenjali leči.

Po operaciji nekaj malega vidiš, te pa na polno moti svetloba, ker imaš zenice razširjene od kapljic, me je prišel kolega z avtom iskati, ker na soncu nisem videl nič.

Dobiš tudi protibolečinske tablete in kapljice ter mazilo.

Dvoje kapljic si daješ cca. 3x na dan in zvečer mazilo.

Po kake 2-3 ure isti dan, sem pa lahko že televizijo gledal, brati na blizu še nisem mogel.

Naslednji dan po operaciji imaš pregled in ti pregleadjo oči, traja kake slabe pol ure.

Naslednje dni se je vid na blizu in daleč začel izboljševati, kak 3 dan sem lahko bil na računalniku, sem si pa dal povečavo na 300%.

Potem je vsak dan bolje in imaš po enem mesecu spet pregled, kjer ti vse pregledajo.

Sedaj vidim ponekod še "halo", bleščanje, ..., ponoči so take zadeve bolj opazne.

Ampak baje se počasi možgani navadijo na to in takih zadev sčasoma ne vidiš več.

Pa slaba zadeva je, da na določene razdalje vidiš malce slabše kakor vidi normalno oko oz. kakor si prej videl z očali.

Primer na 20-30 cm vidiš odlično, na 12 cm pa malce slabše.

Se pa navadiš, da držiš knjigo, iPad, telefon na 20-30cm.

Na daleč vidim odlično, na blizu malce slabše, ampak se dobesedno iz dneva v dan spreminja na bolje.

Se pa dostikrat še znajdem, da hočem dati dol očala.

Tale človek v tem videu zelo lepo in realno razloži zadeve.



ps: Če koga še kaj zanima, komot napišem ša malce več oz. odgovorim na kako vprašnje...

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

Cena tega, kar opisuješ VaeVictis? Počasi bom začel šparat, da grem na operacijo. Imam 1.00 in 1.25 (na daleč vidim megleno).

"Primer na 20-30 cm vidiš odlično, na 12 cm pa malce slabše." To se meni pri dnevnih lečah dogaja. Torej je čisto normalno to?

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

Cena malo več kot 5k EUR.

Da, 20-30cm vidiš odlično, na 15 cm pa ne je tudi pri lečah.

To je bolj primerjava z očali oz. normalnim očesom.

Pri teh lečah imajo neke optimalne razdalje kjer vidiš fenomenalno, ostale vmesne razdalje pa malce slabše.

Pri daljših razdaljah sama zadeva ni tako opazna.

Na blizu pa to bolje opaziš.

Sam kakor sem omenil, navadiš se držati telefon, tablico, knjigo oz. gledati na to specifično razdaljo.

Vbistvu se moraš držati tega, kar so te kot malega učili, da je optimalna razdalja za branje (cca. 25-45cm).

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Kaj so ti delali za 5k ?
Ker če gledam cenik, dobiš za dobra 2 tisočaka ceneje najdražjo metodo (spodaj napisana cena velja za obe očesi):
//laser zadnje generacije pri obeh
2920 eur/10950 HRK "IntraLase LASIK iDesign" http://www.opticalexpress.si/cene-mozno...
2666 eur/10000 HRK "Lasersko skidanje dioptrije - Femtosecond laser i LASIK Custom" http://svjetlost.hr/usluge/lasersko-ski...
--

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

SumTingWong je izjavil:

Imam 1.00 in 1.25 (na daleč vidim megleno).

"Primer na 20-30 cm vidiš odlično, na 12 cm pa malce slabše." To se meni pri dnevnih lečah dogaja. Torej je čisto normalno to?



Ne, ni normalno, ker imaš zelo nizko dioptrijo in bi moral z lečami videt na tej razdalji 100%. A brez leč pa viidp na razdalji 10 cm odlično?


IN katero znamko leč imaš?

pol3ni ::

Ja operacija se očitno draži v aprilu je dala žena za isto operacijo 4500€

bambam20 ::

VaeVictis je izjavil:




Sedaj vidim ponekod še "halo", bleščanje, ..., ponoči so take zadeve bolj opazne.

Ampak baje se počasi možgani navadijo na to in takih zadev sčasoma ne vidiš več.




Navadiš se zagotovo ne. Pač pa počasi začneš nekako ignorirat. Če imaš ves čas prisotno bleščanje poizkusi uporabit katere od umetnih solz. Boš videl, če ti zadevo kaj omili.

Sam bi rekel, da imaš in nisi edini po operaciji precej suho površino očesa, vendar vseeno ne toliko, da tega ne bi opazil čez dan. Opažaš pa zvečer , ko imaš haloje okoli umentih virov svetlobe in se ti bleščijo avtomobilske luči.

konspirator je izjavil:

Kaj so ti delali za 5k ?
Ker če gledam cenik, dobiš za dobra 2 tisočaka ceneje najdražjo metodo (spodaj napisana cena velja za obe očesi):
//laser zadnje generacije pri obeh
2920 eur/10950 HRK "IntraLase LASIK iDesign" http://www.opticalexpress.si/cene-mozno...
2666 eur/10000 HRK "Lasersko skidanje dioptrije - Femtosecond laser i LASIK Custom" http://svjetlost.hr/usluge/lasersko-ski...


Na hrvaškem so cenejši. Tudi očesne preiskave so na hrvaškem precej cenejše kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

VaeVictis ::

Nisem bil pri OpticalExpress ali Svjetlost ampak pri Morela Okulisti, kjer so cene višje.

Glede samega okrevanja lahko samo še tole dodam, da cca. 1 mesec ne smeš delati nič takega, kar bi lahko pritisk v očeh dvignilo.

Torej sem 1 mesec več ali manj lenaril.

Problem je bil samo v tem, ker sem šel na operaicijo konec julija in potem 1 mesec ne smeš v morej, bazen itd.

ps: Še tole sem hotel povedati, ne zagovarjam njih ali kogarkoli in tudi ne odsvetujem kogarkoli od njih.

Povem lahko samo svojo izkušnjo.

Vsak človek ima drugačno fiziologijo in morda neka operacija pri nekomu boljše deluje kot pri nekomu drugemu.

Sam vem, da sem se na koncu pozanimal o vseh stranskih efektih in se tudi v glavi prepričal, da jih sprejmem preden sem šel na operacijo, sem več kot 6 let razmišljal ali bi šel ali ne.

ps2: rupsi31 hvala za nasvet, bom poizkusil umetne solze, če bo kaj pomagalo.

Sam si sicer zadevo predstavljam v smislu, da bodo možgali pognali Photoshop in dali en filter čez, da bodo zmanjšali bleščanje, halo, ... 8-)

SumTingWong ::

bambam20 je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Imam 1.00 in 1.25 (na daleč vidim megleno).

"Primer na 20-30 cm vidiš odlično, na 12 cm pa malce slabše." To se meni pri dnevnih lečah dogaja. Torej je čisto normalno to?



Ne, ni normalno, ker imaš zelo nizko dioptrijo in bi moral z lečami videt na tej razdalji 100%. A brez leč pa viidp na razdalji 10 cm odlično?


IN katero znamko leč imaš?


Če recimo v monitor pogledam, vidim na daleč zelo lepo, jasno, na blizu pa malce bolj megleno. Brez leč vidim na blizu 100%.

Sicer pa imam letos prvič leče, pa še to jih uporabim v situacijah (morda 5x v zadnjih 3 mesecih). Leče so TopVue Elite.

konspirator ::

Kot vidim ima morela sedaj tudi femtolaser https://morelaokulisti.si/okopedija/las..., cena 1050 eur za oko oz 2100 za oba (plus 150 za dodatno 3D Topography Contoura Vision in Wavefront optimizacijo) https://morelaokulisti.si/ordinacija/
Prečrtana cena je 1500 eur na oko, kar še vedno ne pojasni cene 5k eur.

Irman ima podobne cene, 1099 eur na oko https://www.ocesneoperacije.si/images/S... , tudi femto laser (plus 150 eur za opcijsko doplačilo samo v določenih primerih).

Kar ne potrjuje teze od rupsi31, da so hrvati cenejši, temveč so celo dražji za cca 20%.
--

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

SumTingWong je izjavil:




Če recimo v monitor pogledam, vidim na daleč zelo lepo, jasno, na blizu pa malce bolj megleno. Brez leč vidim na blizu 100%.

Sicer pa imam letos prvič leče, pa še to jih uporabim v situacijah (morda 5x v zadnjih 3 mesecih). Leče so TopVue Elite.


Ker si zgolj kratkoviden ( tako kot sem sam ) in imaš razmeroma nizko dioptrijo ( za razliko od mene, ki jo imam nekje pri -9 ) in vidiš brez leč na blizu 100% ( tudi jaz vidim brez očal na blizu 100% ) je problem v lečah.

Sklepam, da nosiš tudi očala, s katerimi pa vidiš na razdalji 8-10 cm 100%?


Nekoč sem tudi sam občasno uporabljal leče ( CIba vision - nisem bil zadovoljen ). Kasneje sem poizkusil leče proizvajalca https://www.moje-lece.si/johnson-and-jo... , katere pa lahko samo pohvalim. Izjemno udobje in super ostrina. Pri obeh proizvajalcih nisem nikoli imel težav, da z lečami ne bi videl 100% na zelo kratki razdalji.

bambam20 ::

konspirator je izjavil:



Kar ne potrjuje teze od rupsi31, da so hrvati cenejši, temveč so celo dražji za cca 20%.


Oprosti, ker ne spremljam ves čas kako se cene spreminjajo, saj zaradi sindroma suhega očesa nisem primeren kandidat za nobeno od operacij.

Vem samo, da so bili Hrvati še ne dolgo nazaj precej bolj ugodni s cenami kot naši. Ker so Slovenci se precej odločali za opracije v tujini so naši potem začeli spuščati cene.


Sam imam izkušnjo s Kliniko Sjetlost v Zagrebu, kjer sem bil na razšrjenem pregledu oči in sem to plačal samo 90EUR ( v pregled je bilo zajeto pregled sprenjega segmenta, širjenje zenic in pregled notranjega segmenta, ultrazvok obeh očes ) , kar me je na koncu prišlo 90EUR.

Ne spomnim se, ali so mi delali tudi OCT makul in rumene pege, vendar bi rekel, da je bilo takrat tudi to narejeno. BIl je precej obsežen pregled.

Za primer ti lahko navedem, da sem za ultrazvok očes v Ljubljani v samoplačniški režiji plačal 90EUR, plus razširjen očesni pregled še dodatnih 60EUR.

V Zagrebu me je prišel razširjen pregled in ultrazvok skupaj 90EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

VaeVictis je izjavil:


ps2: rupsi31 hvala za nasvet, bom poizkusil umetne solze, če bo kaj pomagalo.

Sam si sicer zadevo predstavljam v smislu, da bodo možgali pognali Photoshop in dali en filter čez, da bodo zmanjšali bleščanje, halo, ... 8-)


Sam imam ravno to bleščanje in občasno haloje, kot ti opisuješ zaradi suhe očesne površine. Ne bom pametoval, vendar je pri tebi po operaciji zelo verjetno enako.

Saj se lahko prebere, da so oči po operaciji lahko potem bolj suhe.

Razen, če se ti dela siva mrena, kjer leča postaja motna. To je seveda napisano v šali, ker bi to ugotovili.

RoccoC ::

konspirator je izjavil:

Kot vidim ima morela sedaj tudi femtolaser https://morelaokulisti.si/okopedija/las..., cena 1050 eur za oko oz 2100 za oba (plus 150 za dodatno 3D Topography Contoura Vision in Wavefront optimizacijo) https://morelaokulisti.si/ordinacija/
Prečrtana cena je 1500 eur na oko, kar še vedno ne pojasni cene 5k eur.

Irman ima podobne cene, 1099 eur na oko https://www.ocesneoperacije.si/images/S... , tudi femto laser (plus 150 eur za opcijsko doplačilo samo v določenih primerih).

Kar ne potrjuje teze od rupsi31, da so hrvati cenejši, temveč so celo dražji za cca 20%.


Zgoraj govorijo o operaciji z zamenjavo znotrajočesne leče ne pa o LASIK/PRK katere cele lepiš ti....

feryz ::

bambam20 je izjavil:


Sam imam ravno to bleščanje in občasno haloje, kot ti opisuješ zaradi suhe očesne površine. Ne bom pametoval, vendar je pri tebi po operaciji zelo verjetno enako.
Saj se lahko prebere, da so oči po operaciji lahko potem bolj suhe.
Ne, to nima veze s suhimi očmi, ampak z lečo, ki jo v določenih pogojih lahko celo vidiš. Kakor tudi odblesk luči. Pa še moder filter ti vgradijo. Barve niso kot z originalno lečo.

SumTingWong ::

bambam20 je izjavil:

SumTingWong je izjavil:




Če recimo v monitor pogledam, vidim na daleč zelo lepo, jasno, na blizu pa malce bolj megleno. Brez leč vidim na blizu 100%.

Sicer pa imam letos prvič leče, pa še to jih uporabim v situacijah (morda 5x v zadnjih 3 mesecih). Leče so TopVue Elite.


Ker si zgolj kratkoviden ( tako kot sem sam ) in imaš razmeroma nizko dioptrijo ( za razliko od mene, ki jo imam nekje pri -9 ) in vidiš brez leč na blizu 100% ( tudi jaz vidim brez očal na blizu 100% ) je problem v lečah.

Sklepam, da nosiš tudi očala, s katerimi pa vidiš na razdalji 8-10 cm 100%?


Nekoč sem tudi sam občasno uporabljal leče ( CIba vision - nisem bil zadovoljen ). Kasneje sem poizkusil leče proizvajalca https://www.moje-lece.si/johnson-and-jo... , katere pa lahko samo pohvalim. Izjemno udobje in super ostrina. Pri obeh proizvajalcih nisem nikoli imel težav, da z lečami ne bi videl 100% na zelo kratki razdalji.


Z očali vidim super na 8-10 cm. Ampak nekoliko manj na daleč. Leče: super na daleč, megleno na blizu | Očala: super na blizu, manj an daleč | brez vsega: blizu je odločno, na daleč zelo megleno

Hvala za nasvet, bom sprobal tudi te, ki si jih linkal. Leče sem letos prvič sprobal, očala pa nosim kakšne dve leti (moral bi jih že vsaj 3-4 heh).

7982884e ::

feryz je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Sam imam ravno to bleščanje in občasno haloje, kot ti opisuješ zaradi suhe očesne površine. Ne bom pametoval, vendar je pri tebi po operaciji zelo verjetno enako.
Saj se lahko prebere, da so oči po operaciji lahko potem bolj suhe.
Ne, to nima veze s suhimi očmi, ampak z lečo, ki jo v določenih pogojih lahko celo vidiš. Kakor tudi odblesk luči. Pa še moder filter ti vgradijo. Barve niso kot z originalno lečo.


to je tudi posledica geometrije lece, ki nastane po lasiku
jaz sem se po treh letih navadil, da prakticno ne porajtam vec. mogoce se je tudi malo zmanjsal sam halo efekt, tezko recem ce ziher in koliko. ampak na zacetku se pa spomnim, da me je motilo in sem jih klical, ce je to normalno.

gorski volk ::

Pozdravljeni
Tudi jaz se odločam za vstavitev trifokalne torične znotrajočesne leče. Samo to pride v poštev. Slabo vidim na daleč in na blizu, pa še cilindre imam. Star sem 51 let. Najprej sem bil na pregledu v Zagrebu na polikliniki Knezović, kjer mi je po pregledu odsvetoval vstavitev leč zaradi slabovidnosti enega očesa. Kao da je skeptičen če bi se privadil. tako da bi prišla v poštev le laserska operacija, s tem pa še nadaljna potreba po očalih.
Nato sem šel na pregled v center Morela. Tu so ugotovili da sem primeren kandidat za vstavitev znotrajočesnih trifokalnih toričnih leč. S tem da naj bi dobro videl na blizu in na daleč. Za 80-90cm bi pa verjetno rabil očala z dioptrijo +1.00. Cena za leči 2.780,00 €, in FEMTO KAT refraktivna operacija 3.0000,00 €. Sicer nerobotska operacija cenejša,1.840,00€, ampak večji rizik... Zelo visok znesek.Nisem nikjer zasledil proizvajalca leč, če kdo ve ,dobrodošla info.
Na pregled sem šel še k Irmanu v Ljubljano. Tudi tu je ocenil da sem primeren kandidat za vstavitev multifokalne iol-MIOL desno oko in levo oko TORIC lečo. Operacija z LENSX FEMTO laserjem desno oko,levo pa z VERION optimizacijo astigmatizma. S tem da sem opozorjen na možen ostanek dioptrije in potrebo nošenja očal. Cena leč in operacije 4.400,00€ za obe očesi. Dobavitelj leč Restor in Panoptic je Alcon ameriško podjetje.
Sedaj pa dilema,za katerega se odločit. Kljub visoki ceni me bolj vleče k Moreli, se mi zdi da imajo najmodernejši robot. Tudi pregled se mi je zdel bolj obsežen in natančen. Ne vem koliko vpliva kvaliteta leč dobavitelja, v tem primeru bi moral pridobiti podatek za Morela. Pa še pregledi po operaciji,se to posebej še plača. Kar težka odločitev bo.

gansta ::

Koliko so sedaj cene za najnovejšo metodo "Relex Smile" Zagreb/Slovenija ?

IceBoX ::

A metoda Femto iLasik je potem izboljšana metoda Lasika? Pri "starem" Lasik je rez naredil nož, sedaj pa to naredi laser? Razumem pravilno?

Poleg tega me zanima, ali obstaja možnost, da se dioptrija po operaciji vrne? Sam delam z računalnikom, verjetno slednje ne koristi :)
Huh...

Lonsarg ::

Možnost da se dioptrija vrne po operaciji je popolnoma enaka možnosti, da se ti trenutna dioptrija poveča. Ravno zato se gre na operacijo, ko dioptrija že nekaj let miruje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gansta ::

Lasik katerakoli izdaja je stara metoda, trenutno je relex smile in prihajajo že nove...

Lonsarg ::

Marsikaj prihaja, ampak zadeva mora bit potem tut desetletje na trgu predno lahko govorimo o neki res konkretni zanesljivosti, tu ciljam lih na ta relex smile.

Najnovejše od takih dolgoletno preverjenih in v širši uporabi pa so all-laser lasik (rez z lasarjem namesto nožem) izvedbe, Femto iLasik je eno izmed marketinških imen za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gansta ::

Relex smile je trenutno ze vec kot 5 let v rednih izvedbah in je najbolj varna izvedba, sploh pa glede celjenja.

PS: v pragi je omenjena metoda 1200€ na oko.

amacar ::

V slo pa cca 1700€ na oko.

bambam20 ::

Osebno pri operaciji oči ne bi gledal, kje je ceneje. Samo v nasvet. Oči imate samo ene in že tako se po operaciji lahko pojavijo nepirjetni učinki kot je suhoh očesa, ki lahko ostane, okvara očesne živca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

IL_DIAVOLO ::

Ucke so samo ene, zato se ne bi igral s tako nevarno operacijo, v kolikor je vid se popravljiv z ocali.

gansta ::

Razlozi kaj tocno je tako ne pvarno kot opisujes?

perci ::

Ucke so samo ene, ne jih operirat. Se najboljs je, da jih imate ves cas zaprte, ker jim mrzel zimski zrak skoduje. Ucke so samo ene.
««
11 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Operacija oči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11923340 (3020) Gagatronix
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409278 (1380) Eliaz
»

Laserska operacija za oči

Oddelek: Znanost in tehnologija
124409 (2332) DuleKrtola
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247491 (6238) gnss
»

Kako odstraniti dioptrijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921751 (15908) Bananovec

Več podobnih tem