» »

Problem za strokovnjake!

Problem za strokovnjake!

lex luther ::

Torej: Imam monitor, ki ima vga in dvi vhode. Imam pa dva računalnika, katera pa imata oba vga izhode.

Po pc trgovinah še niso slišali za tak "razdelilec", torej iz DVI na VGA, ampak ne tistega, ki ga dobiš zraven g.kartice.
Na monitorju je ženski DVI prilkuček-rad pa bi prav na ta DVI priklopil računalnik ki nima DVI!

Je kaka poceni naprava ! Imam tudi vezje od tistega razdelilca, ki se uporabi, če maš monitor vga kartico pa dvi
in sem razmišljal, da bi se mogoče dalo nalotat tudi za ta moj primer, ampak ni čisto isto.
Tam je nekje manj, nekje pa več pinov.

Ne želim kupiti poceni grafične z DVI in ne Preklopnika za računalnike. (2 pcja 1xmonitor,miška,tipkovnica)


Upam, da mi bo kdo znal pomagat.

LP Alex

harvey ::

Tech Trade tile bi znali kaj povedati na to temo.

BluPhenix ::

Ah za strokovnjake to seveda ni problem.

Na monitorju je ženski DVI prilkuček-rad pa bi prav na ta DVI priklopil računalnik ki nima DVI!

Vsi monitorji imajo ženski DVI priključek, tako kot vse grafične kartice. Si siguren, da konverter, ki je polek grafične ne deluje? Ker tisti konektor samo spravi VGA signal na prave prine DVI konektorja (ja DVI vsebuje tudi obični VGA signal, med vsem drugim). V bistvu je to, ali ti bo delalo ali ne odvisno od samega monitorja, oz. njegovega DVI vhoda.

Drugače bi ti mogoče prav prišlo:
1) preklopnik za VGA (ja samo za vga, ne tisto kar si ti omenil), ki bi ti ga morda kdo moral narediti
2) v kolikor v enem računalniku nimaš kakšne hude grafične nakup poceni grafične z dvi izhodom.

Cenovno je verjetno bolj ugodna druga varjanta, saj kartico z DVI izhodom dobiš že za par tisočakov (1-4), konverter bo verjetno dražji.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Izi ::

Rabiš točno tistega, ki se ga dobi zraven grafične kartice :D
lex luther, gremo od začetka.
Ti imaš na grafični kartici ženski VGA izhod in na monitorju ženski DVI vhod.
Drugače sploh ne more biti.
Na napravah so vedno ženski konekrotji na kablih pa moški.

Zraven vsake DVI grafične kartice je priložen adapter, ki ima moški DVI in ženski VGA.
Ponavadi se ga vtakne v grafično kartico, ker pa imaš ti obratni problem moraš ta adapter vtakniti v monitor

Torej ta adapter vtakneš v monitor in tako boš na monitorju dobil namesto ženskega DVI, ženski VGA konektor. Torej imaš sedaj na monitorju in na kartici ženski VGA konektor, točno tako kot mora biti.

Vse to sedaj povežaš z normalnim VGA kablom, ki ima na obeh straneh moški VGA.

To je tudi najlažje, ker ta adapter ima doma čisto vsak, ki je kdajkoli kupil grafično z DVI izhodom. Ponavadi dobiš celo dva, ker imajo novejše grafične kartice dva DVI izhoda.

Če pa ti ga nihče ne bo posodil pa reči v trgobini, da rabiš adapter, ki je proložen DVI grafičnim karticam.
In preveri če ima moški DVI in ženski VGA, da bo sigurno vse vredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BluPhenix ::

Ja ne ni čisto tako. Kot sem napisal je odvisno od monitorja. Nekateri monitorji imajo namreč samo digitalni del DVI vhoda, torej tipajo le tega. ČE daš gor analogni signal, ne bodo reagirali. Edina varjanta je ta, da poskusi.

Enak problem sem imel zadnjič, ko sem moral priklopiti z računalniškega VGA na DVI na plazmi, zadeva ni delovala, zaradi zgoraj omenjenega problema.

VGA->DVI ni problem, saj gonilnik priredi delovanje. DVI->VGA pa zna biti malo težja zadeva.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523272 (14576) al3n
»

VGA to DVI to HDMI

Oddelek: Zvok in slika
265573 (5139) Stupo
»

Kateri kabel (povezava računalnika in plazme) ?

Oddelek: Kaj kupiti
153973 (3157) Okapi
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114410 (4259) Saladin
»

LCD - iz VGA na DVI-D

Oddelek: Strojna oprema
162810 (2626) uporcek

Več podobnih tem