» »

AMD začel s proizvodnjo pomnilnika?

AMD začel s proizvodnjo pomnilnika?

Xtreme Systems - Tako kaže. Sprva tega sicer ni videti, toda slika pove več kot 1000 besed:



V rdečem pravokotniku se lepo vidi, da je proizavajelc RAM modulov AMD. Coolaler je sicer skrivnosten (verjetno zaradi NDA), a verjetno bomo kmalu vedeli več. Že zdaj pa se ve, česa so moduli zmožni - 618 MHz (1236 DDR) pri CAS 4-4-3-4 zakasnitvah. Dobro, kajne?

Po nakupu ATI-ja bo AMD zdaj proizvajal še RAM pomnilnike? Še malo, pa bodo lahko opremili celoten sistem, vključno z ohišjem!

40 komentarjev

WamPIRe- ::

AMD postaja prava "deklioca za vse" >:D
Go AMD! Go AMD!
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

schwabspenk ::

Hehe, zanimivo. Jaz bi raje na 1 stvari ostal, pa tisto izpopolnil do potankosti. Ponavadi se ne obnese, da si na večih področjih dejaven, ker pol se pojavi kdo, ki ti prevzame še tisto področje, na katerem si bil dober. :))

L

opeter ::

Pa saj je AMD že proizvajal pomnilike, ali? ALi pa je bilo tisto Flash pomnilnik? Naj me kdo popravi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Good Guy ::

škoda dnara... še za nakup atija so si mogl sposodit...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

WarpedGone ::

Tisto je bil Flash. Fabriko skupaj s tehnologijo so prodali.

Dvomim da si tile čipi nastali v AMDjevi lastni fabriki - Dresden. Prej kakšno sodelovanje. Chartred?
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Amd je nekoč delal cache za na plate, ko so bili K5 100 pa do 133MHz so imele nekatere AMD-jeve plate slot za cache in si dal notri 256Kb modul, ki je opravljal svojo funkcijo presenetljivo dobro za tiste čase.

No tega se spomnim še iz mojih časov, ko sem bil serviser v firmi in smo te zadeve skup šraufal.

BoLhCa ::

Zakaj se sam men čudno zdi PC5300 in letijo na 600MHz FSB-ja in to pri nizkih timingih ?

imo fajk:\

Primoz78 ::

Bolhca...saj tudi old school BH5 chipi so bli deklarirani PC3200 in so leteli na 260FSB+ pri nizkih timingih...odvisno od chipov ane!...pa tudi DDR2 PC5400 ki majo D9 chipe gor grejo precej visoko...pa se to...Coolaler da bi dal fake...?!...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

simnov ::

kva to ddr tiktaka pri 1200mhz

Primoz78 ::

XT sicer nikje ni tocno navedeno...a ce bi slikco CPU validation pogledal bol od blizu bi videl da pise spodi PC2-5400...DDR2 je to

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

mtosev ::

hehe Da se nebo končalo kot se je zgodilo z flasom. :D :D :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BoLhCa ::

Primoz vem za BH5 sm jih mel sam to je 60mhz, tukajle jih je pa 250+ 8-O 8-O

PrimozR ::

Pač neki bolšga kot D9. Kaj je to tko osupljivo? Aja, sej res, AMD je to naredu. Če bi Intel naredu take RAMe, bi pa koj verjel.:\

BoLhCa ::

Ne gre se zato da pise AMD spodaj, sam enostavno se mi zdi zelo čudno da bi tko letel no... čist enostavno. bomo mal počakal da zgodba dobil "epilog" pa bo:) zdej pa morm it nazaj v siht:P

Lp

LouD ::

Nekako se ne strinjam s trditvijo, da bi se moral AMD držat samo enega področja. Zakaj pa? Če se zaposleni ne bodo prepletali med sabo in če ima vsak sklop svoje proizvodnje/ponudbe poštiman kot je treba naj kar sestavi skupaj cel računalnik :D

Kot da bi rekel da naj Sava proda vse svoje turistične objekte in naj raje gume izpopolnjuje do onemoglosti. Malce neračunalniški in čuden primer ampak ok...

Sicer pa tudi združevanje al pa partnerstvo s kakim proizvajalcem ne bi blo slabo? Verjetno bojo skupaj naredili stvari še bolj kompatibilne med sabo in še bolj konkurenčne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LouD ()

Shuli ::

Ma ta Coolaler je zmeraj tiho, redko komu odgovori, pa še to ponavadi le "višjim" uporabnikom. :S

Zheegec ::

AMD ima sedaj novo tovarno, pa še eno bodo zgradili, tako da bo najbrž kapaciteta za proizvajati CPU in še nekaj (RAM ali GPU), sploh glede na to da bodo 300mm waferji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

balocom ::

Najbrš so pogruntal da ne morjo računat na proizvajalce RAM-ov, ki bi delal module z nizkimi tajmigi, ki so potrebni da se lahko kosajo z intelom, kjer ni ralki pr tajmigih.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

PrimozR ::

Hja proizvajalci itak ne morjo narest drzga, k pa ročno prebirat med D9 čipi in iskat najbolše. In mamo Corsair UL6400C3. Treba je nove čipe, Verjetno je to to.

balocom ::

Kaj pa če hočjo sami nardit tak RAM?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

PrimozR ::

Če misliš AMD, zgleda je to to. Al pa je DFI lanparty tolk dala. Že nF 4 serija je bla hudo optimizirana za RAM performance, ta je pa tut zgleda.

schwabspenk ::

AMD se je spravo delat rame, ker ma sam procesorje, ki imajo slab izkoristek ramov, že če star PC Mark 2002 gledamo. Za dobro 1/3 slabši izkoristek, pač hočejo nadoknadit s tem, da izdelajo boljši ram. S tem si morebiti še uspejo pridobit nekaj zaostanka, ki ga majo za Intelom, samo kaj, ko bodo plate z Intel procesorji, lahko uporabljale isti ram :8) Nima efekta, morda si želijo samo nekaj zaslužit in odplačat stare dolgove.

LP

PrimozR ::

Slab izkoristek RAMa?? Če je z RAMom kakšen problem so to latence. AMDju pašejo nizke latence, Intel-u pa višje frekvence (latence nimajo takšnega vpliva). Zdej če so latence počasne, je tukaj vzrok. Ne vem kaj ti bluziš o slabem izkoristku RAMa. :\

igor0203 ::

In zakaj AMDjevi DDR2 rami ne bi bli kompatibilni z Intelom? Bullshit IMO.

Brane2 ::

Bi bla pa mogoče lahko fora, da so optimizirani za njihov MMU. Pokoravanje veljavnim stanrdom je eno, a samo AMD ve, koliko čez uradno mejo lahko našpona določene stvari in na kaj mora paziti...
On the journey of life, I chose the psycho path.

schwabspenk ::

Ti se očitno se spoznaš na ram popolnoma nič. Latence so eno, frekvenca je drugo in še 100 ostalih reči. Izkoristek rama je pa popolnoma odvisen od čipseta in procesorja. Idi testirat AMD Athlon 64 3000+ in Intel P4 3000 recimo Prescott na 478 socketu v programu Pc Mark 2002. Pa boš videl da dobijo rami na intelovi platformi ( govorim samo približno, oba imata dual channel ) 11000 score, na amd-ju pa morda 8000 score. To so resnični rezultati, ker sem imel oba kompleta in sem prav tako testiral. Novi inteli na 775 dvojedrni, imajo izkoristek ramov še precej višji. Recimo tetin P4 3000Mhz ( dvojedrni, navadni ne kak Core duo ) dobi za rame v Pc marku 02 15000 score, medtem ko moj 3400 prescott ( s478) dobi le okol 12000. Sicer ma ona DDR2, ampak le 400Mhz, tako da je razlika očitna. Če še maš pomisleke okol izkoristka ramov mi lahko pošleš pa tvoj test iz pc marka 2002. Ga bom vesel :8)

schwabspenk ::

Ničesar nisem rekel o kompatibilnosti ( nauči se brat oz. razbrat neke stvari iz texta ). Jaz pišem ponavadi malo zmedeno, tako da se glede tega oproščam. Tako za tem sem se popravo. :)

madviper ::

@schwabspenk
A ni to tema o tem da je začel AMD delat svoje RAMe? Kr nikjer nisem opazo nikakršnega vprašanja kolk dosegaš rezultate v PC Marku 2002 na Intel platformah.
I'd like to do something crazy!

schwabspenk ::

Maš prav! Samo P-ju sem hotel odpisat, na njegovo neumestno vprašanje. Drugače pa če AMD le nardi dober modul, za dobro ceno, svaka mu čast! :)) Za uporabnike, ki smo še na DDR in ne na DDR2, bi blo dobro, da bi še kake "navadne rame" naredo in ne sam novih. :)

BluPhenix ::

AMD že dolgo let dela tudi kaj drugega, razen PC procesorjev ....
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

PrimozR ::

DDR RAMov se ne splača več delat. Nardil bodo več ali manj kar je še zaloge. AMD je šel na DDR2, Intel je na DDR2, DDR2 je cenejši tako da ni pointa v razvijanju DDR čipov. Navadni so, kakih hudih navijalskih pa ni potrebe.

schwabspenk ::

Mate prav ja. :'(

Bistri007 ::

Wait a minute - kaj pošlje identifikacijo, da je 'AMD' - celotna RAM palička (modul) ali čip.

AMD je nabrž naredil, to kar delajo Corsair & Crucial, ne pa kar dela Hynix & Micron & Samsung... :\
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

balocom ::

jebiga;( Motni. Sicer so neki govr okrog L3 pomilnika da naj bi biu spet na palčkah. Mogoč rabjo tam ram z nizkimi latencami.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

BluPhenix ::

L3 ram na palčkah? Kje je tukaj sploh smisel? Si siguren, da so to hotel napisati?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

PrimozR ::

Firmo da cela palčka. In zakaj ne bi nardil svojih čipov? ne vidim pointa v izdelovanju palčk.

balocom ::

Al je blo govora o zunanjem koprocesoru. Govora je blo o tem da se naj bi dal L3 ram al koprocesor vn iz procesorja.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

BluPhenix ::

Dajanje L3 pomnilnika iz procesorja nima nobenega smisla, saj tam, deluje tako kot navaden ram, ne več kot cache ... torej čemu bi to delali...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Nejc Pintar ::

Kdaj lahko pričakujemo novo platformo iz AMDjevih logov?

PrimozR ::

2007.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6210076 (6236) Brane2
»

Conroe procesorji so med nami (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Strojna oprema
205198403 (32271) asus
»

Iščem namizni računalnik z majhnim ohišjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13312586 (9893) krneki0001
»

6GHz je padlo!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
615564 (3568) Tic
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837672 (5932) DjTonic

Več podobnih tem