» »

Struganje aluminija

Struganje aluminija

antonija ::

A kdo ve kje bi lahko iz enega kosa aluminija izstrugali (a se res tko rece ker se ful neumno slisi...:\) nekaj takega? Je pa to L-Bracket za digitalni SLR, velik priblizno 130x120x40mm.


Pa kolk kostajo take custom zadeve? En pir, pet jurjev, sto evrov? Vec?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
  • spremenilo: antonija ()

TOP ::

Če misliš stružit se ne da,se pa da izrezkat z rezkalni stroj

Gamez0r ::

Na frezalni stroj se da
WTF!

antonija ::

OK, kje (kdo) pa zna (lahko) to naredi v LJ oz. okolici? Pa kolk kej majstri racunajo za take zadeve?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mihec87 ::

v bistvu cnc al pa vodni razrez se pride v postev..

#000000 ::

Nesi na vrhniko Vodni rez, nahajajo se v industrijski coni, ko prideš v cono takoj na desno in do konca, nasproti zapuščene barke je ta firma
Kako se imenuje nimam pojma čeprav sem bil že nekajkrat tam, pol samo neseš še nekam da ti zvari tole skupaj, aja pa najboljš dat narest iz alumunija, zaradi teže. LP

edit: aja sej niti ni treba varit, lahko pač odreže iz kosa, kolk je to veloka zadeva ne vem, ampak vem da lahko oni režejo do debeline 70 mm česarkoli. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Loki ::

tole bi znalo priti kar blize 100€ kot pa enemu piru, sploh ce more biti iz enega samega kosa. (~10-15k brez materiala na oko.)
glede varjenja (oz. upravicensoti le-tega) pa poglej ceno materiala. rabis priblizno tako kocko kot so gabaritne mere le-tega. v merkurju se da dobiti to. na grobo bi se itak samo odzagala, bo verjetno ceneje (ne vem sicer cene al).

vprasaj se v najblizji srednji soli (strojnistvo).
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Azrael ::

Mislim, da je strojna ura rezkanja nekje od 6 do 7kSIT (z DDV), odvisno tudi od lokacije in renomeja firme. Če ne boš sam pripravil načrte (tehnične dokumentacije) bodo stroški še večji. Cena materiala bo obračunana posebej, razen, če ga boš prispeval sam..

Cenika mi na obrtni zbornici noče prikazati, mogoče boš imel več sreče, klik.

V Ljubljani ne poznam podjetij, ki se ukvarjajo s tem, vendar ko boš imel nek seznam, ti priporočam osebni obisk pri teh ponudnikih, da izveš za koliko denarja in kako bi to naredili. Pri ogledu boš tudi videl ali je firma zaupanja vredna. Vendar resno dvomim, da boš uspel s "tekočo" nakaznico. Pred 20. leti vsekakor, danes zelo težko.
Nekoč je bil Slo-tech.

antonija ::

Zdej ne vem tocno kaj pomeni "tehnicna dokumentacija", ampak jaz sem to izrisal v rhino3d, lahko se izvozi v velik drugih cad/cam formatov... upam de jo to dovolj za "dokumentacijo":8)

Drugace bi bilo pa ful lepo to izrezkat/izstruzit (kater postopek sploh pride tukaj v postev?), cena ure je pa po ceniku od azraela 25EUR pri obeh (rezkanje/struzenje CNC).

Pa tud nisem ziher ce je tuki res za 10k-15k materiala... iz tega rata en zlo naluknjan in obrezan kos aluminija. Kar ostane se verjetno spet pretali in se enkrat ponuca...

Mi je pa tud en kolega svetoval naj najdem enga dijaka srednje strojniske in ga vprasam ce bi naredil tole za "zakljucno nalogo" (ne spomnim se izraza, sam sklepam da morjo narest eno "uporabno" stvar ob koncu leta/solanja), jaz mu pa placam za material in mu naredim (al pa vsaj pomagam narest:8)) nacrt in ga peljem na pir...

Pa se to: za zdaj rabim tocno en tak kos aluminija. Ce se bo obnesel se zna zgodit da bi rabu se kaksnega. A se pri vecjih serijah kej pozna pri ceni?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

#000000 ::

Teb se vid da nisi kej dost delu, toni zlato ampak aluminij (sicer kr drag ampak še vedno aluminij) če hočeš da bo iz enega kosa (kar je najboljš) rabiš kocko/kvader tega meterijala, pol pa kar je odpadka ni zime, lahko ti ga pomedejo v en škrnicl pa neseš v talum prodat :D

Dej ga no lomt, to se dela za mal večje serije, aja pa da neboš tole omenil tam kamor boš nesu, ker se ti zna zgodit da te odpravijo z 'trenutno imam neko delo, dejte poklicat čet kak teden ali dva' kdo se bo šel ubadat s tabo za 20 dg aluminija lepo prosim.

Brez zamere in LP

antonija ::

Sej zato sem pa vprasal kdo bi naredil en sam samcat kos, ker trenutno jih ne rabim vec. ;) Vrjamem pa da jih ni veliko ki si bojo vzeli cas za ukvarjat se z mano...:'(
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vrtanje v železo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914131 (11873) dzinks63
»

Apple posodobil svojo linijo prenosnikov in zaslonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
20521643 (14065) coma2black
»

Applovi novi MacBooki iz enega kosa aluminija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
639383 (6839) PrimozR
»

nov dosežek - bakreni blok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11214829 (5373) Boeing
»

Vodno hlajenje s peltierjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181564 (1373) Charls

Več podobnih tem