» »

Strgan UTP kabel v steni!?

Strgan UTP kabel v steni!?

Tomson ::

V steni bili speljani v cev iz enega prostora v drugega cca. 15m trije utp kabli bolj slabe kvalitete. Namen je bil odstaniti vse tri in potegniti dva nova.

Zadeva se je rahlo zakomplicirala saj se nobeden od njih ni premikal. Milo ni nic pomagalo in posledicno je v cevi le se eden cel kabel ter iz obeh strani po en strgan. Vem, napacen pristop, vse prevec na silo.

Stemanju bi se seveda rad izognil pa me zanima ali obstaja kaksna firma ki nekako ocisti te cevi za polaganje kablov, s kaksno masino pod pritiskom s kaksno vecjo glavo, ne vem, verjetno kaj obstaja ali pac je stemanje edina resitev komse kabli zagozdijo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

frke ::

Ali ste poskusili skozi spraviti predvleko za kable iz najlona, ki je za to namenjena? Koliko tekočega mila ste porabili? 1 liter ne bi bilo nič preveč.

Če to ne bo šlo je lociranje čepa in štemanje končna varianta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frke ()

medus ::

Wlan

SeMiNeSanja ::

medus je izjavil:

Wlan

To bi pa rad videl, kako boš s pomočjo Wlan-a spravil odtrgan UTP kabel iz cevi...

Tavher ::

Če je en cel lahko iz tega potegneš dve 100Mb mreži. Če so na preostalih dveh še 4 žice cele pa dobiš še eno.

Furbo ::

Če se starega ne moreš dobiti ven, pač ni šanse, da spraviš novega noter.

Meni dobro služi powerline, pa je bolj 30m kot pa 15.
http://www.cnet.com/topics/networking/b...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Invictus ::

Sposodi si kje foršpan, pa malo podregaj po luknji. Mogoče boš imel srečo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat xxl ::

Pa kaj ste s konektorji vred vlekli čez cevi ali kaj ??? Prvič vleče se v takem primeru vse 3 kable oziroma vse, ki so noter na enkrat ven in potem vse tri noter .....

medus ::

SeMiNeSanja je izjavil:

medus je izjavil:

Wlan

To bi pa rad videl, kako boš s pomočjo Wlan-a spravil odtrgan UTP kabel iz cevi...

pustu bom kabel in povezu z wlanom

men se ne bi dalo več kot to jebat

fosil ::

Si prepričan da je kabel slabe kvalitete?
Največkrat je zanič konektor na koncu, ne pa sam kabel.
Tako je!

Tomson ::

Ali ste poskusili skozi spraviti predvleko za kable iz najlona, ki je za to namenjena? Koliko tekočega mila ste porabili? 1 liter ne bi bilo nič preveč.


Nisem še prišel do točke da bi kaj poizkusil skozi spravit, sem na točki ko bi rad 3 kable ven spravil. ;) Liter mila res ni šlo, pest na vsako stran in po 3dc vode...

Wlan


Ja, načeloma je tudi alternativa. A delujoče zadeve sem se lotil (in jo pokvaril) ker sem želel izkoristit večjo hitrost 70mb/s med PC-HTPC-Synology. Da ne grem na slabše bi moral za HTPC poiskat en AC USB Wifi, ki bi deloval na Openelec Kodi XBMC računalniku.

Če je en cel lahko iz tega potegneš dve 100Mb mreži. Če so na preostalih dveh še 4 žice cele pa dobiš še eno.


In bi šel iz delujoče gigabit povezave, ki sicer ni bila popolnoma izkoriščena na 100Mb povezavo ...

Meni dobro služi powerline, pa je bolj 30m kot pa 15.
http://www.cnet.com/topics/networking/b...


Ok. V najslabšem primeru še ena alternativa Wifi povezavi. Vprašanje kaj je hitrejše in predvsem bolj stabilno v smislu hitrosti prenosa, tale opcija ali AC Wifi? ...

Pa kaj ste s konektorji vred vlekli čez cevi ali kaj ??? Prvič vleče se v takem primeru vse 3 kable oziroma vse, ki so noter na enkrat ven in potem vse tri noter .....


Tri dni sem lepo z veliko potrpežljivosti vlekel malo na eni strani pa malo na drugi pa malo namakal, četrti dan pa so malo popustili živci in "snap!". ;(

Si prepričan da je kabel slabe kvalitete?
Največkrat je zanič konektor na koncu, ne pa sam kabel.


Nisem prepričan, a za to je zdaj žal prepozno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SeMiNeSanja ::

Glede na to, da so te cevi ponavadi tik pod ometom... rabiš malo pribora in materiala, ampak do zdaj bi imel zadevo že nazaj poflikano...

Kako dolga cev pa je to? Naredi kje kak lep ovinek, da se vse skupaj še dodatno zatika? Si kable potrgal, da ne gledajo več ven iz zidu? Ali imaš še vedno kaj za prijeti, ampak ti zgolj mreža ne dela na dveh?

Kakšno 'bezanje' po moje ne bo obrodilo sadove. Tisti 'foršpan' je za kable noter vleči, ne bo pa prav nič pomagal pri ven bezanju.
Milnica ti tudi nič ne koristi, če z njo namakaš samo konec, ki takointako že skoraj ven gleda, medtem ko se ti zadeva zatika meter ali dva naprej. Mogoče bi jo lahko s kompresorjem nateral po cevi, ampak tudi tu sem skeptičen, da bi to kaj dosti pomagalo.

Jaz bi že zdavnaj posegel po majzlnu in macoli.... Ko potem stvar enkrat pogipsaš, pa še malo zgladiš z izravnalno maso, se sploh ne opazi, da je bilo karkoli narobe.

cekr ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Glede na to, da so te cevi ponavadi tik pod ometom... rabiš malo pribora in materiala, ampak do zdaj bi imel zadevo že nazaj poflikano...

Kako dolga cev pa je to? Naredi kje kak lep ovinek, da se vse skupaj še dodatno zatika? Si kable potrgal, da ne gledajo več ven iz zidu? Ali imaš še vedno kaj za prijeti, ampak ti zgolj mreža ne dela na dveh?

Kakšno 'bezanje' po moje ne bo obrodilo sadove. Tisti 'foršpan' je za kable noter vleči, ne bo pa prav nič pomagal pri ven bezanju.
Milnica ti tudi nič ne koristi, če z njo namakaš samo konec, ki takointako že skoraj ven gleda, medtem ko se ti zadeva zatika meter ali dva naprej. Mogoče bi jo lahko s kompresorjem nateral po cevi, ampak tudi tu sem skeptičen, da bi to kaj dosti pomagalo.

Jaz bi že zdavnaj posegel po majzlnu in macoli.... Ko potem stvar enkrat pogipsaš, pa še malo zgladiš z izravnalno maso, se sploh ne opazi, da je bilo karkoli narobe.


Zbijanje je uporabno, če točno veš, kje ranit zid. Sicer lahko podreš pol stene.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

medus ::

>Ja, načeloma je tudi alternativa. A delujoče zadeve sem se lotil (in jo pokvaril) ker sem želel izkoristit večjo hitrost 70mb/s med PC-HTPC-Synology. Da ne grem na slabše bi moral za HTPC poiskat en AC USB Wifi, ki bi deloval na Openelec Kodi XBMC računalniku.

z dobrim 5ghz routerjem in mrežnimi dobiš komot take hitrosti

zdej če bi mel orignalno gbit omrežje pol je drugo ampak iz 100 mbit ne boš šel na slabše

Tomson ::

Ja štemanje je problem, ker ne vem kje sploh gre tale cev, razbit pol stene v dnevni sobi pa ...

Router imam dober, Asus AC66u, potreboval pa bi dober in predvsem kompatibilen Wifi stick za Openelec Kodi HTPC. Verjetno kaj v tem smislu Alfa AC1200 mogoče tudi kaj podobnega kot D-link sam ne vem če bo to na Kodiju delovalo ali ne ... Tale mi izgleda zanimiv, sam brez uradne podpore za Linux, je vprašanje če bi to delovalo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tavher ::

medus je izjavil:

>Ja, načeloma je tudi alternativa. A delujoče zadeve sem se lotil (in jo pokvaril) ker sem želel izkoristit večjo hitrost 70mb/s med PC-HTPC-Synology. Da ne grem na slabše bi moral za HTPC poiskat en AC USB Wifi, ki bi deloval na Openelec Kodi XBMC računalniku.

z dobrim 5ghz routerjem in mrežnimi dobiš komot take hitrosti

zdej če bi mel orignalno gbit omrežje pol je drugo ampak iz 100 mbit ne boš šel na slabše


To bi pa rad jaz pri tebi videl v živo. Razen če imaš mogoče PC 3m proste linije od routerja...

Tomson ::

Ok. Zadeva rešena. Čisto banalni zaplet. Nekje na steni, za sedežno je bila še ena razvodnica (vtičnica), kabel pogleda ven, U zavoj in v drugo luknjo. Seveda ni bilo opcije da gre kamorkoli. Skratka happy end! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
403538 (2584) dj_uro
»

Wifi domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
302710 (1815) WiFo
»

Kako spraviti kable v kanal v steni?

Oddelek: Omrežja in internet
138638 (7123) SeMiNeSanja
»

Me je električar nategnil?

Oddelek: Loža
4411704 (10227) johnnyyy
»

Nakup LAN kablov kat. 5 ali 6 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6615497 (13914) Invictus

Več podobnih tem