» »

iščem ultra realistično vojaško strategijo (taktika,operatika,strategija)

iščem ultra realistično vojaško strategijo (taktika,operatika,strategija)

«
1
2

pupsi1984 ::

torej iščem vojaško strateško igro za katero mi ni važno kakšno grafiko ima (in iz katerega leta je), ni važno ali je potezna ali realno časovna, katero obdobje pokriva itd... važno pa je da je narejena čim bolj realistično iz stališča poveljevanja (ali taktike, operatike ali strategije)...torej čimbolj strateški vojaški simulator... vaši predlogi?

kranjcb ::

Hearts of Iron 2 + vsi dodatki

mojsterleo ::

dobre strateske:
serija battleground, panzer general, heroes of M&M, imperialism, civilization, galactic civilizations, ascendancy, space empires, serija total war

takticne: jagged alliance, serija xcom, steel panthers

bluefish ::

pozabil si še na WiC, CoH, ki pa sta seveda izven tistega, kar išče avtor teme.

Berserker ::

COH je kr taktičen nevem zakaj bi bil izjema, aja serija Total war spada pod vojaške simulacije, no to vsi tak pišejo. sicer se dobena strategija zamene ne more kosat z rome tw in zgoraj omenjenim coh.

imallears ::

The operational art of war ;)

Berserker ::

supreme commander + dodatek, nekaj je na taktiki jo morš kr uporabljat.

pivo ::

coh!
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Looooooka ::

errr...a nima ameriska vojska ze neki let svoj spil na netu...

drvo ::

Americas army

Sicer pa sprašuje po strategiji če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

dronyx ::

errr...a nima ameriska vojska ze neki let svoj spil na netu...

Ne, oni se špilajo že neki časa zares (Irak, Afganistan...)

cukl ::

mal starejša: operation flashpoint.

bluefish ::

avtor išče STRATEGIJO in ne streljačin.

BuBBle.D ::

Hidden & Dangerous....anyone remembers?
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

BBB ::

Sudden Strike,
Travian :)

Berserker ::

res priporočam total war serijo mal se pocakaj par let pa bo priso MODERN WORDL At WAR TOTAL WAR (hecam se). Sej če bi spraševal po strelskih bi gotovo reko ofp in arma.

D3m ::

torej iščem vojaško strateško igro za katero mi ni važno kakšno grafiko ima (in iz katerega leta je), ni važno ali je potezna ali realno časovna, katero obdobje pokriva itd... važno pa je da je narejena čim bolj realistično iz stališča poveljevanja (ali taktike, operatike ali strategije)...torej čimbolj strateški vojaški simulator... vaši predlogi?



Slovenska vojska ^^ :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Berserker ::

virtualni igralec simulacij- v službi domovine!!

BBB ::

virtualni igralec simulacij- v službi domovine!!

Namiguješ na Space invaders?

imagodei ::

Nehajte bit offtopic pa odgovorite človeku. Če veste, seveda...
- Hoc est qui sumus -

Berserker ::

počakaj na end at war, red alert 3, dawn of war 2, halo wars, to so vse strategije ki jih trenutno poznam ko pridejo ven zaj. no nekatere čez pol leta.

bluefish ::

TomClancy's EndWar bo za Xbox na voljo nekje do konca tega leta, verzija za PC pa bo sledila dokaj kmalu po končnem poliranju.

Ziga Dolhar ::

Fleet Command, morda?
https://dolhar.si/

jamiroq ::

theatre of war 1 (ww2 - evropa) in 2 (ww2 - afrika), serija combat mission (ww2), serija strategic command (ww2), down in flames (letalska strategija, kolikor mi uspe razumeti :P), tac ops (moderna). vse so naprodaj na www.battlefront.com, kjer lahko snames tudi demo razlicice. najbolj realisticna mi deluje tac ops, btw.
potrebno je se omeniti dangerous waters (in njen 570 strani dolg manual :)) kot izjemno pomorsko strategijo. edit: naprodaj je na steamu za drobiz - 15 usd + davek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

Lama ::

CoH je zame najboljša vojaška strategija iz 2. svetovne vojne :D

Drugače je pa tudi Rome : TW ODLIČNA igra in je tudi zelo dobra grafika :D

Lep pozdrav

bajsibajsi ::

@BuBBle.D, Hidden and Dangerous je bila zelo solidna igra, ampak je v 1st/3rd person view in ne strategija, ceprav izredno takticna na momente. Sploh glede na to, da je stara ze skoraj 10 let. Je pa igra par let nazaj postala free z vkljucno editorjem.

bajsibajsi ::

Drugace pa iz tistih casov bi priporocal dve polni izzivov vojaski "strategiji" Commandos: Behind Enemy Lines in Commandos:Beyond The Call of Duty.

bajsibajsi ::

Lahko preigras vse Command & Conquer (meni osebno najljubsa Tiberian Sun iz 1998), se ena solidna iz istega leta Close Combat 3, mogoce se Silent Storm (te nisem igral tako, da ne jamcim, da je cool), ki je stara le par let. :) Btw, ravnokar opazil, da so naredili tudi Commandos 3; zadnjih par let ne spremljam izzidov iger tako zagrizeno, kot sem to pocel vcasih.

LifeSystem ::

Command & Conquer generals dobra taktična igra probej

Berserker ::

Dobra taktična igra bo Men of war za vsakega vojaka moraš vodit streljivo, zdravje, orožije, za tanke in vsa vozila pa bencin, ammo in damage. V igri lahko tudi vsakega vojaka posebaj vodiš, vozila celo voziš in na njih priklapljaš artelijo, 20 mm tope in podobne teške pokalice v čisto rušljivem okolju tudi kraterje dela.
Je pa res da je igra skoraj kopija theater of war, vendar bo tu 250 enot. Pri multiplayerju bo poleg zda,UK,nemčije,SZ mozno igrat še japonce in italjane.

IVo ::

Edini špil ki pokrije vse kar si je guc zaželel je SUPREME COMMANDER.

bluefish ::

tr33k: v praksi se nadziranje vsakega vojačka posebej ne obnese najbolje.

Berserker ::

Ja no to ne možno pa je v igri.

meandmouse ::

Sudden strike 1 & 2.

Rokomah ::

Meni je žal, da moram to napisat, vendar skoraj vsi napisani zgoraj nimate pojma, kaj je to strateška igra. Omenjate naslove nekih igerc, celo streljačin....;)

Prava strateška igra je za navadnega smrtnika, totalno nezanimiva, dolgočasna, brez prave grafike, ima pa ogromno nekih številk, statistik, potrebno je ogromno razmišljanja, načrtovanja in poznavanja tematike. Za kolikor toliko dobro igranje moraš poleg predhodnega znanja, predelati še nekaj 100-1000 stranske manuale, skratka duhomorno za tistega, ki ga to ne veseli. Strateške igre ne moreš igrati, ampak je moraš jemati kot nek hobi, saj se lahko ena partija vleče tudi nekaj tednov ali celo mesecev.

To kar goraj navajate je čisto mimo in nima veze z (pravimi) strategijami. Prave strategije so včasih bile izključno board gami (namizne igre), kar so pretežno še tudi sedaj. Nekaj se sicer lahko tudi dobi na PCjih:
Tistega ki to res veseli naj raje pogleda naslednje povezave:
http://www.matrixgames.com
Tukaj priporočam strategijo "War in the Pacific", katero tudi sam igram že nekaj časa.
Na isti strani obstaja še ena odlična igra "The oparation Art of War III", vendar res samo za najbolj vstrajne.
Naslednja povezava je tudi tale: http://www.a-d-g.com.au
Tukaj najdete odlično board igro "WIF-World in Flames", ki jo že nekaj let delajo za PC, pa še ni končana.

Skratka, ne se slepit da so razne streljačine prave strateške igre ;), ker s tem ponižujete tiste, ki pristopajo do takšnih iger študijozno, z velikim zgodovinskim predznanjem predvsem je pa povprečna starost takšnih igralcev med 30 in 50 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

bluefish ::

govorili smo predvsem o RTS. Jasno je, da to niso neke ultra realistične igre, vendar so za malo nad povprečjem igralca vsaj zanimive. To, kar pa omenjaš ti, pa so že bolj ko ne simulacije (seveda ne v pravem pomenu besede).

Berserker ::

On omenja namizne karte pa podobno sranje, govora je o RTS igrah. Magari AOE igram kot neke namiznega.

imagodei ::

Mnja... OP je jasno povedal, da ga bolj zanimajo "igralne karte", kot RTS.
- Hoc est qui sumus -

Berserker ::

Ja avtorja pa zanimajo čim bolj realistične potezne in rts strategije ne glede na leto in grafiko. Sicer prvo bi rad strategijo, polj pa že taktično igro z čim več možnosti. Odgovor je avtor že dobil med najbolj realnimi rts-jami boš našel company of heroes in manj poznan men of war, med poteznimi pa prevladuje total war scena, počakaj na e tw mogoče bo še več taktičnih možnosti. Če bi pa rad vojaški simulator pa mi prvo pade na misel ofp, arma do junija bo že dvojka.

Zgodovina sprememb…

air15 ::

poizkusi Cetwar v2
Je zastonj, pa veliko slovenskih igralcev je na serverju.
Nima ne vem kakšne grafike, ampak temelji na strategiji in na voljo je veliko različnih znanosti, ki jih je treba nadgrajevati. Sam sem igral, vendar sem kmalu odnehal, sam mi ležijo bolj preproste igre(prvi Cetwar)

nejko8 ::

ne vem če je bila omenjena: Armed Assault in Armed Assault 2 klik

Berserker ::

Jao ravo dva posta zgoraj sem omenil tole.

Ciklamen ::

Predlagam ti, da si nabaviš World in Conflict!

Genialna igra, predvsem taktična in dokaj zahtevna (vsaj meni se zdi tako).
- End of the Post ->

bluefish ::

seveda v MP načinu. SP je le vaja.

Ciklamen ::

Tako je blueFish :)
- End of the Post ->

Berserker ::

Danes sem igral men of war brez taktike že v prvi misiji cepneš, samo rushanje z tankom je neuspelo vedno moraš pehoto pošiljat zraven pa pazit se na vsako malenkost da ti ne zmanjka streliva ali benzota, če se gosenica pretrže tank obtiči in potrebno je popravilo tečno je da na začetku dobiš 4 do pet mož pobit pa moraš do 200 nemcev. Prvi levele sem z težavo naredo za drugega nevem vem pa da je ogromo res ogromno vozil noter baje do 250 za tiste ki radi rušijo okolje je to prava stvar. Zraven je še seveda editor za ustvarjanje lastnih map.

XsenO ::

Če gledaš z MP vidika zna biti ena najbolj taktičnih iger starcraft ali warcraft 3. Poglejte si kakšen posnetek profesijonalcev in boste videli, da je vse v taktiki in upravljanju.

Drugače hearts of iron 2
1 + 1 = 1

PARTyZAN ::

Supreme Commander.

metek ::

company of heroes, end war,ta c&c generals

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: metek ()

bluefish ::

in po kaki definiciji se to uvršča med strategije? Da seveda ne izgubljamo besed z realizmom.

edit: še dobro, da si popravil :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strategy games (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5611164 (658) mtosev
»

Dobra strategija?

Oddelek: Igre
212838 (2047) GabrieLeo
»

Katera strateška igra ti je najboljša?

Oddelek: Igre
438182 (7112) DiaMonDer
»

Company Of Heroes (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
595519 (3432) Dobrawc

dobre Strategije (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5811305 (9104) Tilen

Več podobnih tem