» »

Nenormalno tih mikrofon?

Nenormalno tih mikrofon?

Lipaza ::

Pozdrav!

Imam problem z zvočno kartico, pa ne vem več, kaj bi še lahko naredil, zato vas prosim za pomoč, če morda kdo zna pomagat.

Problem je v tem, da mi mikrofon ob snemanju glasbe izredno potiho snema, skoraj nič ne slišim. Navijem mikrofon v nastavitvah do konca, celo +20dB v dodatnih nastavitvah obkljukam, pa skoraj nič ne pomaga. Še vedno je vse zelo, zelo tiho in tako povsem neuporabno...:'( Zvočna kartica je integrirana Intelova SoundMax.

Je problem zgolj v zvočni? Če bi kupil novo zvočno, mislite, da bi mikrofon deloval pravilno?

Ima kdo kako idejo, kaj bi bilo lahko narobe?

Najlepša hvala že vnaprej!

Gambino ::

Probi drug mikrofon oz. sprobi ta mikrofon nekje drugje.

Black_ICE ::

Maš prižgan microphone booster?

Lipaza ::

Mikrofon je brezhiben.

Kaj pa je Microphone Booster? Tega pripomočka verjetno nimam, ker uporabljam še Windows 98SE. Edina opcija za "ojačanje" mikrofona, ki jo poznam, se skriva v dodatnih nastavitvah za mikrofon, to je že prej omenjeni +20dB boost.

Še kakšna ideja? A mislite, da je kriva zgolj zvočna, ali zna tičati problem še kje drugje?

Black_ICE ::

Jaz imam v opravilni vrstici (tam zraven ure) zvočnik, na katerega lahko kliknem in odprejo se mi nastavitve za zvok. Tam obkljukam microphone booster, saj tudi pri meni brez tega mikrofon snema čisto potiho.

Ali imaš ta problem že od vsega začetka ali se je to pojavilo čez noč? Poskusi še enkrat inštalirati drajverje za zvočno ali pa na netu najdi novejše.

Zgodovina sprememb…

Lipaza ::

Žal tiste opcije Microphone Booster nimam...

Z mikrofonom pa so se težave začele z novim računalnikom. Na starem (ki je tudi imel integrirano zvočno, le neko drugo znamko) je vse lepo delovalo, prav tako na Windows 98SE, zdaj pa sem dobil drug računalnik, in mikrofon je pretih... Se pa veliko ukvarjam z glasbo in snemanjem, tako da je tale problem za mene kar kritičen.:(

Verjetno bom poizkusil kje dobiti kako novo zvočno, pa bom videl... Upam, da bo problem rešen.

klemen22 ::

Se pa veliko ukvarjam z glasbo in snemanjem

Ja to + ena cheap integrirana zvočna pa ne gre skupaj. Nujno si dobi nekaj bolj kvalitetnega kar se tiče zvočne kartice.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Lipaza ::

He, he, bi moral že v prejšnjem odgovoru dodati, da se *amatersko* ukvarjam s snemanjem.:D Tako da na kako prehudo kvaliteto zvoka se niti ne sekiram...

Ampak sicer se pa strinjam, da je verjetno najbolj smiselno kupiti novo zvočno. Upam le, da bo problem potem res rešen, in da ne tiči stvar kje drugje.

Hvala vseeno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510566 (2691) Machete
»

Težave z zvočno kartico

Oddelek: Zvok in slika
192596 (2347) MaticKregar
»

Katero zvočno in slušalke?

Oddelek: Kaj kupiti
402448 (1807) charlotte
»

realtek ac97 microphone

Oddelek: Zvok in slika
51179 (1101) pixych
»

Kako nastaviti mikrofon?

Oddelek: Pomoč in nasveti
124079 (3932) roli

Več podobnih tem