» »

Kaj kupiti: SAMSUNG SGH Z150 ali Sony Ericson K610i

Kaj kupiti: SAMSUNG SGH Z150 ali Sony Ericson K610i

c0dehunter ::

Ne morem se odločiti, kateri telefon bi raje kupil. Mal bolj mi je všeč Sony Ericsson K610i.



ali





??????

Predvsem bi ga potreboval za dostop do interneta preko UMTS.
Prosim za hiter odgovor! :D
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.
  • zavaroval slike: volkec ()

>>><<< ::

Sony Ericsson K610i ima neke probleme z klici (včasih sploh ne beleži klicev...) in ti priporočam, da vzameš K530i ali pa Samsunga.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

todman74 ::

Sam imam SE 610i in ga uporabljam za instant internet, pa nimam glih problemov z njim....ne morem pa trditi , da je boljši kot Samsung, saj tega telefona ne poznam. Nič pa ne vem o tem, da bi imel (SE 610i) probleme z beleženjem klicev....

>>><<< ::

Nekje sem zasledil nekaj o napaki, vendar ne morem najti linka. Zdi se mi, da probleme nimajo čisto vsi modeli, vendar nekaj že mora biti na tem, če so ga (K610i) zamenjali z K530i ...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Jan987 ::

Meni k610i že kakšno leto in pol deluje skoraj bp. To, da so se mi pobrisala zgodovina klicev pa se mi je do sedaj zgodilo samo enkrat in sicer ko sem telefon update-al. Tudi če ga uporabljam kot modem dela dobro, tako da je to za to ceno sigurno dober telefon. Je pa res da ohišje ni tako kvalitetno kot pri kakšni Nokiji.

strictom ::

Ta problem z beleženjem klicev imam tudi sam. Nekaj telefonskih številk mi beleži ostale pa sploh ne. Namesto da bi mi prikazal neodgovorjene klice, mi samo odpre seznam bližnjic. Imel sem tudi nekaj problemov z kontaktom med baterijo in telefonom, ampak se je dalo popravit preprosto tako da sem kontakte na bateriji z majhnim izvijačem ukrivil naprej.

Poleg te napake (ki je na srečo dokaj redka) imam z telefonom same dobre izkušnje. Vzel sem ga pri mobitel s podalšanjem naročniškega razmerja za 60e. Za ta denar ima zelo dobre karakteristike.

Fotoaparat je zelo dober, snemalnik glasu je zelo dober, ima rahlo majn uporaben MP3 predvajalnik kot Walkman serija (namest ene tipke, do njega dostopaš z pritiskom na dve tipki).

Spominske kartice so dokaj dražje, kot za ostale telefone, ki nimajo M2 kartic. Moraš pa še bolj kot ne nujno eno dokupit, saj tista priložena 64Mb zadošča za en kurc kaj (sploh če ga misliš uporabljat tudi kot MP3 player). Pa slušalk tudi ni priloženih.

Če se ti pa gre za browsanje po internetu pa raje vzemi en telefon z WiFi sprejemnikom. Je verjetno več slovenije pokrite z FreeWiFi kot pa z UMTS :)

Priporočam nakup.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

nejc1337 ::

Sam imam Samsunga Z150. Menjal ga bom verjetno s Samsungom G810, ko bo seveda prišel v Slovenijo. Z njim nimam večjih težav, sedaj pa je vprašanje, za kaj boš telefon uporabljal.

Mene osebno motijo naslednje stvari:
1. Kamera je ločljivosti 640×480 pik. Meni osebno je to premalo. Kamera med drugim tudi nima Flasha(bliskavice),
2. Moti me, da telefon "ne zna" predvajati swf datotek, saj veliko delam v Flashi in bi tudi naredil kakšno igrico/aplikacijo za telefon(saj Flash ni prav za to, ampak meni je všeč;)),
3. Moti me, da na telefon ne moreš nalagati Java aplikacij(.jar), razen preko WAP-a, kar pa seveda stane. Sicer je možno upload-anje na server in potem direkt na telefon, vendar se vseeno plača prenos podatkov,
4. Moti me tudi, da ne moreš početi drugih stvari, medtem ko poslušaš glasbo,
5. Verjetno največja napaka, ki jo je Samsung naredil pri tem modelu, pa je, da ne podpira pomnilniških kartic, ima pa samo 37 MB pomnilnika,
6. Zaslon je 1,9 palčni, kar tudi ni veliko.

Seveda pa ta Samsung nima samo slabih lastnosti=P...

Zelo koristen je UMTS, seveda odvisno, kje živiš(meni osebno ga ne sprejema, razen, ko grem v kakšno mesto(tam je signal UMTS)),
Vredu je tudi, da je telefon tanek in lahek.
Zelo pa me razveseljuje njegov meni. Vsi pravijo, da Samsungi nimajo vredu "User Interface-a", vendar pa je meni, ko pogledam npr. kakšnega Sony Ericssona, vse nekako pusto. Ne vem, zakaj=D...
Super je tudi, da se UMTS kamer lahko uporablja za slikanje tudi tako, slika pa se mi zdi veliko lepša, kot na Nokii N73(govorim o sprednji(UMTS) kameri, ki je na obeh telefonih ločljivosti 640×480).
To je moje mnenje o tem telefonu, sedaj pa se odloči, katerega boš kupil. Upam, da sem pripomogel kaj k odločitvi.

kampdany ::

Ali ima ta telefon vgrajeno bliskavico?
dany


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony ericsson k610i

Oddelek: Mobilne tehnologije
14973 (831) BladE_
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232695 (22368) LuGi
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5517317 (15918) bluefish
»

Kateri mobilni telefon si lastite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
626106 (803) ;-)
»

kateri mobitel kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
303994 (3597) NemecRok

Več podobnih tem