» »

Je možno, da odleti en RAMDAC (v jedru)?

Je možno, da odleti en RAMDAC (v jedru)?

kuglvinkl ::

Čuden problem imam.

Imam dual monitor setup. Vse je na ATIjevih kartah lažje upravljat, če preden vtakneš TV OUT kabel, iztakneš kabel za drug monitor. OK, rebootam mašino, gem v BIOS (če naredim svič kablov na živo - v Winsih, kišta zmrzne), iztaknem kabel za drug monitor, in vtaknem TV OUT kabel.

Pridem v Winse, ne morem vklopit TV OUTa, karta ne zazna, da je drug izhod zaseden. Vklopim nazaj drug kabel za monitor in se zgodi tole: moniotr gori (uička ne utrpa) slike pa ne pokaže oziroma je črna. Z miško grem lahko na drug monitor. Skrat, vse OK, razen, da nimam slike na drugem monitorju.

Monitor ziher dela, sem probal s prvim kablom.

Zdej, je možno, da odleti drug RAMDAC, ki je pri teh kartah že v jedru (R 9600 Pro)?

Bom pa še probal karto na X kišti.

Se je to že komu zgodilo?

Brane2 ::

Glede na to, da govoriš o RAMDACu domnevam, da uporabljaš VGA in ne DVI šteker.

RAMDac je na izhodu zaključen s 75 Ohmskim uporaom proti masi, da ima impedanco enako kablu. Poleg tega je ta izhod relativno konjsko narejen, zato je škoda na njemu relativno redka.

Sta pa sinhronizacijska signala (VSYNC, HSYNC) precej bolj občutljiva, ker gre za navadna 5V digitalna signala,, čeprav verjetno v nekaj močnejši izvedbi.

Da bi te statika zje*ala, se mi zdi precej malo možno, ne pa nemogoče.

Je pa možno,d aimaš zaradi slabbo narejenega napajalnika in slabe ozemmljitve računalnik, "plavajoč" na 100-150V in če se ga v trenutku prvega dotika štekerja z ohišjem mašine dotakneš s kakim občutljivim pinom, namesto s kako maso, ti zna kaj odkuriti.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kuglvinkl ::

Brane2, thnx za odgovor. Sem se pa spomnil, da primerov, ko je karta ( ali vsaj TV OUT) odletel, ko so se v/iztikali prav ti kabli. Slaba ozemljitev veerjetno ne?

Tole prišem na drugi karti in delata oba monitorja normalno (ja, VGA + DVI (konverter).

Azrael ::

Vse kar je napisal Brane drži, dodal bi samo to:

Niti ni nujno, da plava masa na compu, TV je skoraj še bolj nevaren za kaj takega, sploh v primeru , če ni priklopljen na kabelsko ali drugače dobro ozemljeno anteno.
Nekoč je bil Slo-tech.

BluPhenix ::

Za kakšen monitor pa gre? Jaz sem imel enkrat podoben problem s samsung LCDjem.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kuglvinkl ::

Samsung 757NF. Kot pravim, z drugo karto in s skurjeno karto na primarnem izhodu dela kot mora. Ja, Azrael, običajno je bil problem v TVjih. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318270 (11786) Ursus
»

priklopitev dveh crt monitorjev (ati radeon 9100 agp)

Oddelek: Strojna oprema
121618 (1472) monaghz
»

Radeon 9500 PRO in moteče valovanje slike.

Oddelek: Pomoč in nasveti
311281 (922) CaqKa
»

Hercules 3D Prophet All in Wonder 8500 DV - slika na dveh monitorjih

Oddelek: Zvok in slika
291173 (1006) Senitel
»

Hercules 8500, DVI to VGA nemogoce?

Oddelek: Strojna oprema
321534 (1170) jRk0

Več podobnih tem