» »

OCZ predstavil 1100 MHz DDR2

OCZ predstavil 1100 MHz DDR2

X-Bit Labs - Kot poročata Hartware in X-Bit Labs, je vodilni proizvajalec pomnilnika OCZ Technology Group najavil trenutno najhitrejše DDR2-pomnilniške module na svetu, ki bodo tiktakali s kar 1100 MHz in zakasnitvami CL5 6-6-15. Pod imenom OCZ PC2-8800 Gold Edition bodo na voljo v paketih dveh gigabajtnih palčk, torej za dvokanalno tehnologijo, in tudi samostojno. Omeniti velja, da za delovanje potrebujejo 2,2 V napetosti (DDR2-standard znaša 1,8 V), ki jo lahko zvišamo do 2,4 V, ne da bi uničili doživljenjsko garancijo.

16 komentarjev

OZZY ::

BREZ VEZE...Nižanje tajmingov na račun hitrosti..to zna vsak...
Go with the flow.

sirotka ::

Hjah, samo tle so kr orenk zvisal hitrosti. Timingi so res porazni, bo treba pocakat na kake teste. Sj no se zmeri je ddr400 zakon, ce mas prave ploscice seveda:)

Izi ::

Pri DDR2 so timingi praviloma še enkrat višji kot pri DDR.
Seveda tukaj govorimo o 2GB RAMa. Tudi pri DDR ne prideš pod CAS 3 če uporabljaš 2GB RAMa

Tile opisani rezultati tukaj sploh niso videti slabi.

1100 MHz je trenutni rekord pri CAS 5
do sedaj največ doseženo pri CAS 5 je bilo 1066 MHz

Sem malo pobrskal in pri DDR2 so trenutni rekordi:
z CAS 4 do okoli 1050 MHz
z CAS 3 do okoli 840 MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

WhiteWolf ::

DDR 2 giga kompleti komot vozijo boljse kot cas3.

Sam vozim 2*1 giga na 5222 pri 200fsb, ali pa 7322,5 na 250fsb.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

mi345 ::

zdej bo pa letel k sneta skira

MrStein ::

Pri DDR2 so timingi praviloma še enkrat višji kot pri DDR.

Ni res, enaki so.
Razen če ne veš brat številk.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jaka83 ::

Izi: Kaj ga bluziš ...
Napisal si:
Seveda tukaj govorimo o 2GB RAMa. Tudi pri DDR ne prideš pod CAS 3 če uporabljaš 2GB RAMa

Kakšne buče kotališ no. Jaz imam v sistemu 2GB DDR rama pri timingih 2/3/2/6, dobiš tudi bolj zmogljive palčke (ja tudi 1,5/2/2/5 se najde).

Izi ::

A bi se lahko držal teme od DDR2 in ne nakladali bedarij.

Koga briga koliko si ti navil tvoj stari DDR?
Nobenega. Z navijalskimi dosežki se hvali na Forumo pod rubriko Navijanje.
In Jaka83 a misliš, da si frajer če si dal 100k SIT za RAM in imaš sedaj za 2% hitrejši PC kot če bi kupil value RAM ?
Normalni (value edition) 2GB DDR RAMi imajo tovarniško predpisane timinge okoli 3,4,4,8.
Tudu jaz jih imam navite na 2.5,3,3,7 ampak to nobenega ne briga, še vedno je to RAM na katerem piše 3,4,4,8.

Tukaj je govora o tovarniških nastavitvah.
In 2GB DDR2 RAMI imajo tovarniške nastavitve okoli 5,6,6,15, kar je ravno približno še enkrat več kot pri DDR kateri enako kvalitetni 2GB imajo timinge okoli 2.5,3,3,7
Jasno, da imajo 512 MB DDR ploščice timinge 2,2,2,5 ampak to ni nobena primerjava.
Čim več RAMA večji morajo biti timingo tako pač to gre.

Tudi ta RAM o katerem je govora se da naviti.
Sam se odločaš ali imaš raje na 1200 MHz pri 6,7,7,17 ali pa na 900 MHz pri 3,4,4,8

Sedaj se pa držite teme in ne komentirajte komentarjev.
Če pa nimaš kaj pametnega za povedati je pa najbolje da si tiho.

WhiteWolf ::

Izi: Ce ne bi siril dezinformacij ti verjetno ne bi nihce odgovoril.

Ram DDR TeamGroup 2GB (2*1GB) PC3200 DDR ram Dual Channel KIT, PC3200, 400MHz, s hladilnikom cas2.5 448 46.000

Že po defualtu je cas 2.5!
46 tisočakov, pa mislim da ni ravno grozno veliko za 2 giga pomnilnika?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Jaka83 ::

KHM Izi, nič nisem navil svojega rama. Stock je TWINX2048-3500LLPRO XMS3500 2048MB 2-3-2-6 2x184 DIMM Black XMS ProSeries. Lahk ti ga še slikam če češ. Drgač pa mal poglej preden širiš napačne informacije. Recimo tukaj

Izi ::

Ja, pač nisem čisto na tekočem.
Pred enim letom sem kupil 2GB DDR 400 in 3,4,4,8 je bilo najhitrejše kar se je takrat dobilo. Dalk sem pa 60k SIT zanj.
V zadnjem letu je izgleda DDR še kar precej napredoval in cena je tudi precej padla.

Se pa DDR brez dvoma poslavlja. Marsikatera tovarna je ravno v tem mesecu objavila, da so izdali zadnje nove DDR module. Sicer jih bodo še izdelovali ampak jih ne bodo več razvijali.

Tudi AMD je prešel na DDR2 tako, da je DDR takorekoč preteklost.

Jaz sem hotel dati samo malo primerjave, da za DDR2 ni tako slabo če pri 5,6,6,15 doseže 1100 MHz.

Trenutno najhitrejši pri Corsarju (in tudi dragi kot žafran):
800MHz imajo 4,4,4,12
1066MHz pa imajo 5,5,5,15 to seveda pri 2T in 2,2 Volta.

BoLhCa ::

Nekdo je napisal, da je brez veze.. pač nizanje timingov in visanje frekvence posledično pumpanje oznake PC8800 and stuff..

Ni čist tko brezveze --> marketinška fora za 14-18 mulčke, sam da pise več kot pr sosedu&prjatlu pa je super krasno:D

Good Guy ::

pr ddr2 so Latence čist nepomombne.. razn za une k hočjo super piju dobi 0.2 s boliš rezultat
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BoLhCa ::

1. navad se pisat
2. brcnil si v temo...

MrStein ::

Kaki benchmark na to temo bi razblinil dvome, kajne ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Izi ::

Kaki benchmark na to temo bi razblinil dvome

Bi pa ne bi :D
Stvari pri navijanju RAMa niso tako črno bele.

Že leta se na raznih forumih odvijajo razprave na temo:
Ali je pri navijanju RAMa bolje pustiti latence kot so in dvigovati frekvenco dokler gre ali pa je bolje pustiti frekvenco kot je in nižati latence dokler gredo?

Narejeno je bilo morje benchmarkov, pravega odgovora pa nikoli niso našli.
V bistvu imamo dva tabora, ki vsak trdi in dokazuje svoje :D

Kolikor sem preko let spremljal te razprave je bilo včasih (čipovje nForce2) bolje nizke latence kot visoke frekvence.
Z prihodom nForce4 chipsetov in A64 procesorjev pa je ravno obratno. Veliko več se pridobi z večjo frekvenco kot z nizko latenco.
Seveda to velja samo za DDR RAM in AMD procesorje.
Kako je to pri DDR2 RAM-u ali pa pri Intel procesorjih mi ni znano.

Čisto možno, da ima rovtar tukaj prav :P
Trend kaže, da so latence pri RAMu iz leta v leto manj pomembne in da z višanjem frekvence veliko več pridobiš na splošni hitrosti programov in iger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dilema rami

Oddelek: Kaj kupiti
111189 (999) GrimReaper
»

Podražitev ramov za 40%

Oddelek: Kaj kupiti
424144 (2154) opeter
»

Novi RAMi

Oddelek: Kaj kupiti
331680 (982) kmetek
»

OCZ EB ramov ne bo več :( in novi Crucial Technology Ballistix High-Performance Memor

Oddelek: Strojna oprema
91079 (910) OZZY
»

TwinMOS TwiSTERPC2-5300 / DDR667

Oddelek: Kaj kupiti
10872 (790) DjTonic

Več podobnih tem