» »

AMD splavil Socket F

AMD splavil Socket F

Socket F

vir: Wikipedia
Hartware.net - AMD je v torek uradno predstavil nove strežniške procesorje, ki sedejo na novo podnožje Socket F, so zapisali v izjavi za javnost. Najvpadljivejša novost, ki jo opazimo že na prvi pogled, so seveda pini, natančneje kar 1207 njih, ki so po novem na plošči in ne več na procesorju.

Socket F bo tako namenjen Opteronom serij 22xx in 82xx, medtem ko bomo tiste iz serije 12xx posadili na Socket AM2. Vsi našteti procesorji posedujejo dve jedri, vsako opremljeno z megabajtom drugonivojskega pomnilnika, in podporo DDR2. Njihove cene bodo od 255 dolarjev (48.000 tolarjev) za Opterone 2210 do astronomskih 2.649 dolarjev (500.000 tolarjev) za trigigaherčni Opteron 8220 SE, poroča nemški Hartware.

34 komentarjev

Grimlord ::

Malo še, pa bo AMD mel pravo abecedo :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Brane2 ::

Opteroni imajo še vedno zasoljene cene, čeprav mogoče 8xxx modeli niso ravno reprezentativni vzorec tega, kar naj bi folk največ je mal za strežnike, saj so AFAIK namenjeni 8-CPU sistemom.

Tako je bila tudi stara 8xx serija vedno cca 2x dražja od ustreznega modela v 2xx seriji. Čudi me, da še nimajo v ponudbi ustrzenih 2xx modelov, katerih cena bi bila po teh cirah sodeč cca $1300 za 3.0 GHz model.

Ziher gre za najboljše primerke, ki jih še ni toliko, da bi lahko zasitili potrebe tega folka.

Po moje pa bo Intlov Woodcrest alkajježe tudi tu spremenil stvari na bolje, sploh pa, ko se bo prijela platforma 4x4. Takrat bi vsaj seriji 2xxx morala bistveno pasti cena...
On the journey of life, I chose the psycho path.

pivmik ::

Zakaj je dobro, da so bodice na matični?
LP, Gregor GRE^

galimim ::

Zato da majo mn reklamaci če se kaka nožica zvije in na matični je dost težje zadet nožico tko da jo zviješ.
Upam da bodo cene padle k pride AM3 vn>:D >:D
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

Brane2 ::

V bistvu gre za omjetve pri načrtovanju tiskanine. ČE imač kvadrilijardo pinov na majhnem placu, ki zahtevajo vsak svojo luknjo skozi tiskanino, postaja povezovanje signalov nočna mora, ker je preveč nogic in premalo vmesnega placa.

AFAIK je to podnožje SMD in se pini podnožja zalotajo na plato samo površinsko. Cel pin je v bistvu fedrček, katerega spodnja stran se zalota na tiskanino, zgornja pa preko ustrezne špice pritiska na kroglico čipa. Verjetno so v tem času našli tudi kako pot, da so mu zmanjšali induktivnost in bo tako novo ohišje omogočalo višje frekvence. Gre za rahel efekt, ampak ker vsak procent šteje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

mtosev ::

Looks like LGA. :D :D :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

para! ::

Sej je LGA (Land Grid Array).

lp
Death before dishonor!

Brane2 ::

Edit: zbrisal post.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

TribesMan ::

1207 pinov? Smilijo se mi ljudje ki dizajnirajo matične plošče za več kot dvoprocesorske sisteme... :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Brane2 ::

Deloma res, samo tu ni _take_ krize. CPUji so med sabo povezani s HT linki, ne pa s celotnim vodilom...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Ampak vseno je treba tele CPU-je nekam drugam povezati :D

Socket wtF? še malo, pa bodo začeli proce na plate lotat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TribesMan ::

Pyr0Beast to pa res ni nič novega. Pred 486 je bila večina CPUjev lotanih na plate. Pa tud kasneje se je to veliko uporabljalo v prenosnikih. Ubistvu v prenosnikih se še danes. Predvsem v "thin&light". Recimo Appleovi Macbooki in Sony TX serija so vsi lotani.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Łuk@ ::

48.000 za proceosor je dokaj sprejemljiva cena za tak procesor, kako pa bo s platami? Se bo dobilo kompatibilno plato za 30.000?
Pa dvoprocesorske plate bodo tudi za ta socket po 100k?

McHusch ::

Te cene so brez marže v pošiljkah nad 1000.

para! ::

Pa dvoprocesorske plate bodo tudi za ta socket po 100k?

DP plate maš tudi po 60-70k, če pričakuješ cenejše, si naiven.

Te cene so brez marže v pošiljkah nad 1000.

To pa zna za nas biti problem, kajti noben od distributerjev pri nas ne naroča po 1000 cpujev. Tak da cena bo daleč od 48k :\

lp
Death before dishonor!

LedStorm+++ ::

To mi deli AMD :)) Po AM2, Socket F... papa Intel in adijo Core 2 Duo... :D
Pingvin :-)

OChack ::

uf tole pa nevem če je kje v rangu intel core duo, gre bl za strežniške zadeve, v normalnih aplikacijah (igre) core duo še zmer nabuta opterona.
sam se mi pa zdi da AMD pretirava s temle pretiranim menjanjem podnožja, enostavno preveč ih je in vsako takoj zastari, intelu dam to v plus, da na socket 775 al kolk že, ki je za p4 damo lahk tud novga conroeta, zlo pohvalno da ŠE niso šli drucga podnožja delat
Int€l inside, IDIOT Outside

para! ::

Ja, in woodcrest pelje scat opterona. It's that simple.

lp
Death before dishonor!

para! ::

Sicer pa komaj čakam močnejši odgovor AMDja. 4x4 platforma se mi ne zdi lih nek napredek...

lp
Death before dishonor!

TribesMan ::

AMD za naslednje leto ali celo leto in pol nima nobenega pametnega odgovora. 65nm bi blo recimo dovolj da ujame intel... vendar 65nm zamuja. Popravljena arhihektura K8L tud zamuja. Skratka so po domače povedano v p... Tale DDR2 jim bo pomagal malo samo če bodo uporabljali DDR2-800, pri počasnejših RAMih pa je razlika med starim in novim popolnoma zanemarljiva.

Sicer trenutno X2 nudi zlo dober price/performance (sploh za tiste ki že imajo 939 plato bodo upgradeali na dual core), samo ko bo intel izdal E4300 (oskubljeni Core 2 Duo z počasnejšim vodilom in samo 2MB L2) za manjši denar kot danes stane najcenejši X2 bo pa zlo veselo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Romčy ::

A mi lahko kdo pove kateri proci so 939 ki imajo 2xpo 1mb notranjega rama, katero jedro je to. Me zanima ker bi si ga kupu samo me je malo zmedlo vse to skupaj.:\

Jan987 ::

to je toledo jedro. Mislim da sta to x2 4400+in x2 4800+ samo se jih zelo težko dobi.

Romčy ::

Ve mogoče kdo kje se jih da kupit? Jani 123 hvala

Pyr0Beast ::

Konrojček je Dual Core ??
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Luka Percic ::

Dual Core 2

mtosev ::

@Pyr0Beast

Kje si do zdaj živel??:\ :\ :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Kje ?
V hiši v Novem mestu :D
DC2 ??
Kaj ma 4 jedra ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

opeter ::

Romčy, pri nas jih še nisem videl. Sem pa videl pri online trgovinah gori na eBay-u
Recimo: eBay.de - Athlon X2 toledo

nekdo prodaja celo na Poljskem - trenutna cena je 96 $ (cca. 18.500 SIT).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MTm2H37rqt7B ::

PRavo ime je Core 2 Duo :\

Jan987 ::

Ne sej so bli toledoti nekaj šasa tudi pri nas. Sej mogoče ga še celo kje dobiš. Drugač pa pokliči malo po trgovinah pa povprašaj če ti ga lahko zrihtajo

sirotka ::

:\ Uf, toledotov pa ze lep cajt nism vidu pr ns....poglej si kako trgovino, kjer si delajo vecje zaloge, mi to ponavadi narocamo glede na povprasevanje....ki pa takrat ni bilo kaj veliko...zaradi cen

Luka Percic ::

PRavo ime je Core 2 Duo


Ja je:8)
Je bla pozna ura...

PrimozR ::

Poceni opteroni se vračajo :> May the overclocking continue! >:D

Pyr0Beast ::

Jup :D

Torej, videl sem 144 za 27kSit, kje kej ceneje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avgusta štirijedrni Opteroni

Oddelek: Novice / Procesorji
113429 (2544) Mr.B
»

Informacije o AMD-jevih štirijedrnikih

Oddelek: Novice / Procesorji
453909 (2562) gzibret
»

AMD splavil Socket F

Oddelek: Novice / Procesorji
344256 (2730) Pyr0Beast
»

Socket AM2 matične plošče

Oddelek: Novice / Matične plošče
244893 (3646) OChack
»

Slike Socket F za Opterone

Oddelek: Novice / Matične plošče
153451 (2976) PrimozR

Več podobnih tem