» »

Zakaj mi Telekom ne omogoči ADSL-a?

Zakaj mi Telekom ne omogoči ADSL-a?

razzor ::

Mene pa zannima naslednje:
Ne merem dobiti adsl-a ker na telekomu pravijo da morajo nadgraditi centralo, in to govorijo že skor eno leto!!
Pa me zanimam za kakšno nadgradno centrale gre!?
Imam analogen (PSTN) telefonski prikluček, od centrale pa sem odaljen približno pet kilometrov!

MarkV ::

Ne vem koliko je limit oddaljenosti od centrale ma mislim da je 5 km vseeno malo preveč, tko da če "strokovnjaki" na telekomu rečejo da ti ne morejo zagotavljat min hitrosti 1mbit, potem ne bo nič zaenkrat.

Vem pa da če dobiš 15 naročnikov v tvojem kraju, ki bodo vzeli ADSL, naredijo centralo točno tam kjer si, tako da boš imel oddaljenost 0km od centrale:D

Zheegec ::

DSLAM ti morajo postaviti. Lahko jim ti plačaš stroške DSLAMa, pa ga bodo gotovo z veseljem postavili (govoriva o kakšnem milijonču ali več, tako čisto na pamet rečeno)...
5km... hja, ni čisto nujno da boš lahko imel ADSL zaradi razdalje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

roli ::

Bom se še malo poleg vtaknil.Z podobnim vprašanjem glede siol-TV.Z to centralo nas dolgočasijo že celo leto.Ampak še vendar je ni.Kaka pa je MAX odaljenost od centrale za siol TV?
http://www.r00li.com

Jinto ::

Ah dejte no. ADSL v praksi deluje tudi na več kot 7km. Pri nas je enako, že eno leto nas nategujejo. Vsake dva mesca prestavijo rok za dva mesca naprej.

opeter ::

No in ko boste dedki in babice postali, vam bo Telekom za 70. rojstni dan postavil ADSL :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Highlag ::

Kolega stanuje cca 1km stran od telekoma, ter telemacha (Stavbi obeh se vidi z dvorišča) v Ljubljani, pa mu nihče ne more ponuditi interneta. Telefonsko linijo ima multipleksirano, kabel pa menda nima povratnega voda. Gratelu ne dovolijo, da bi svojo optiko speljal pod želežniško progo ......

V glavnem štala.
Never trust a computer you can't throw out a window

razzor ::

Mene pa še vedno zanima za kakšno nadgradnjo centrale gre?
Kaj morajo nadgraditi? In zakaj tega ne storijo?!
Ali bi imel več možnosti za priklop ADSL-a Če bi mev isdn?

razzor ::

Kaj pa je to---> Vzpostavitev navideznega kanala na obstoječem TK priključku

http://www.telekom.si/zasebni_uporabnik...

razzor ::

A mi lahko kdo predlaga kaj naj naredim da se bo telecom premaknil in nardil to prekleto nadgradno!
Ker namreč v mojem kraju skupaj ni 15 ljudi
kaj šele da bi jih bilo 15 zainteresiranih za priklop adsl-a :)

Jan987 ::

Jest pa že mam SDSL pa sm od centrale oddaljen 150m, pa me zanima, kaj morajo nadgradit da bomo meli lahko siol tv?

Matheeew ::

@razor: sklepam, da sta 2 možnost zakaj trenutno ne moreš imet adsl:

1. Centrala na katero si priklopljen nima DSLAM-a (ni nadgrajena)
2. Imaš PCM (pomeni, da vas je več ki uporabljate isto bakreno parico na centrali)

Glede na napisano sklepam da gre za 1. možnost. V tem primeru, bo najbrž prišlo do nadgradnje, če bo za to dovolj interesa. Tukaj ni vprašanje interesa samo v tvojem kraju ampak vseh, ki so na to centralo priklopljeni.

Načeloma vleče adsl cca. 6km. Ti praviš, da si oddaljen 5 km. Preveri a je to zračna razdalja al dejanska. Mislim pa da razdalja ne bi smela biti problem.

sreckom ::

@jani123

A kdo od internetnih ponudnikov že ponuja SDSL?
Če gre za SiOLov ADSL, je problem v številu SiOL TV priključkov. Pasovna širina do DSLAMa je običajno dovolj le za 20 uporabnikov SiOL TV. Če se za SiOL TV odloči 21. uporabnik, je potrebna nadgradnja hrbteničnega omrežja do DSLAMa.

Jan987 ::

na tej centrali še nima nobeden siol tv ker ne pustijo.

MitkoVIP ::

hja pol ocitno je centrala last tlekoma in ne podpira Siol tvja in ne bojo sli nadgrajevat samo za enega uporabnika kar je nesmiselno v njihovem pogledu. pac telekom ima zadnjo besedo in ce je NE je ne in bo tko ostalo se lep cas;)

LP

razzor ::

razdalja je zračna in skor 100% ni dalša od šestih kilometrov!!
Gre pa za centralo v Slovenj Gradcu!!
Drugače sem pa na Sinfonika.si uprašal če mi lahko priklopijo adsl pa so mi odgovorili da je priklop adsl-a pogojno možen?!?!?

MitkoVIP ::

@razzor
razdalja je lahko zracna 5-6km kar pa ne pomeni da je dolg toliko tudi kabel (pac komplicirana Telekomova gradnja) ampak tudi vec :D kolega ma do centrale vidno 100m po kablih je pa dejansko 600m tko da je vse odvisno od infrastrukture in kvalitete kablov...simfonika lahko rece da je mozno tut siol lahko rece sam pol naprimer pa pridejo pomert od telekoma pa vidjo da je presvoh signal pa dobis odgovor NE in je to to...zal

LP

razzor ::

ali bi lahko dobil adsl ce bi imel isdn linijo??

MitkoVIP ::

sj ni fora v liniji lahk mas pstn al pa isdn kabli so isto kvalitetni pac kakrsni so in dolzina ostaja ista tako da tle nima veze al je isdn al ne...
LP

razzor ::

v primeru da imam res prešibak signal za adsl,
ali je potem možno da se kabel od centrale do mene zamenja??

MitkoVIP ::

jah fora je da ne ves kako je kabel spelan in je lahk pac vec k 6km z cudnimi ovinki okt sm reku ze prej telekom je to mal cudn delu (brez logike) in ne bojo sli sam zarad tebe kabl menat razn ce se pogodis da placas kar se ti pa sploh ne splaca...tko da bos pomoje kr mogu na dial up ostat al pa probi ksnga soseda k je blizje centrali nastimat da vzame zate pa postavis na wlan omrezje,kar je pomoje edina opcija in ce imas s kom skupaj se denarno sprejemljiva:D
LP

dolenska ::

tudi pri nas ze kar nekaj casa prosm da bi dobili adsl. no imamo tudi brezžičen prenos ampak tisto orenk šepa (hipkom)...
adsl ti vleče več kot 6km ker imam en tak primer, le hitrosti so manjše tam okol 50KB/s. no to je praktično največ kar doseže. pri nas smo pa ze pobiral podpise pred dvema letoma pa do sedaj ni ne duha ne sluha o adslju. men gre tole orenk na živce...

MitkoVIP ::

@midi
mozno je do 6km mogoce tudi do 7km ampak je spet pogojeno od kvalitete kablov in centrale(Dslam in IPban) ce pa centrala nima niti dslama pa zna bit problem...glede teh podpisov je pa tko lahk folk podpisuje pa posilja,pol je pa sam se odlocitev kadrovske sluzbe al bo postavla centralo oz zakupla od telekoma in ce se jim splaca...majo pac neko svojo teorijo...sam vcasih je treba redno tezit da se kj zrihta...glavno besedo ma pa telekom zal..
LP

razzor ::

Kako daleč pa vleče OZ. kaolikšna je lahko največja odaljenost da še dela brezžična povezava?
Ali dela samo v vidnem polu ali je lahko kej umes recimo hrib?
In ali se dam da ima nekdo Adsl (prek kabla) in da ga naprej spusti z brezžično povezavo?

MitkoVIP ::

@razzor
glede wirelessa je tko da je cist odvisn kasno opremo uporablas skozi hrib pa ne bo delalo razn ce na vrhu postavis usmerjene antene sam najboljse je da imas vidno polje..jz mam 1km vidne razdalje in je samo ena usmerjena antena in mi dela lepo :D ja lej ce bos sosedu reku da uzame pac je adsl vezan na lokacijo kar pomeni na eno mesto in je on lastnik in placnik,ti potem tam postavis wireless router in si nabavs wireless kartico in se powezes.je treba pa pol se vse nastavit to mas pa pol ze v navodilih ce bi pa rabu pomoc se pa lahko obrnes na wlan-sat.com forum ki je namenjen temu kaksne napotke pa lahko dobis pri meni na zs.

LP

razzor ::

A pa bi se dalo tako da bi od odajnika pa na hrib (približno 1,5km) pa ol z hriba do mene (1,5km)
:)

MitkoVIP ::

joj a nimas nobenga soseda blizje oz v vidnem polju?k te antene usmerjene niso pocen ce so dobre da se pa vse sam mors preracunat ce se ti to splaca,mal poglej za to po unmu forumu ce je ze kje kaka tema drgac jo pa lahk nacnes :D bomo vidl ksne ideje ;)
LP

razzor ::

:D ma nimam kakšnega soseda k bi lahk mev adsl v vidnem polju če bi ga mev pol bi tk sam lahk dobil adsl!
Edina možna varjanta je kabelski internet!
sam da pa dobiš kabelsko je pa cena ful velika se mi zdi , sej ne vem točno!
da bi se lahk priklopil na kabelso bi morav kupiti približno 800 metrov kabla+izkop+priklop!
Zdjej me pa zanima če ti kej veš o tem, kok bi me to prišlo use skupaj?!

Jan987 ::

pošlji na kabelskega operaterja. Lahko se tudi z sosedi dogovoriš o kablu in si delite.

razzor ::

koliko pa pride kabel za kabelsko? (800m)

razzor ::

aja kje pa je kabelski operatel mislim kje ga najdem?(naslov)
Jaz drugače spadam pod občino gravograd.

carniolan ::

Kaj pa satelitski priklop preko Astra Sat malo poglej tu po forumu in baje so neki pubeci tam okrog Ptuja zelo sposobni kakor sem opazil na njihovem forumu

MitkoVIP ::

hja 800m vlect za kablesko sploh ne vem ce se splaca...k fora je v kablu da bi se mogu pozanimat kasn je,pa verjetno zna bit zlo drag.vsak kabel pa z razdaljo izgublja prenos tko da se obrn na ponudnika kabelske in vprasaj (ponavad je to UPC Telemach)
@carniolan
mas ti lahko internet preko stalitske samo kokr vem mas samo downstream ne pa upstreama,oz je samo svinjsko draga mesecna narocnina tko da dvomim da bi se mu splacal.nima pa kj zgubit ce vprasa...mogoce se pa motim.jz bi se prej pozanimu na wlan-sat forumu za preko wlana kar je pomoje se zmer cnej od narocanja kabla 800m in sat neta.
stvar je v tem da je treba vprasat da se vid kaj se da pol naprej nardit in ce se sploh splaca.

LP

razzor ::

nekaj me še zanima če sem recimo prevečč odaljen od centrale da bi mi telekom lahko zagotovil 1mega povezavo,
lahko pol uzamem 4mega povezavo pa bo stvvar delovala?!
zanimam me če hitrost povezave vpliva na razdaljo, upam da razumete kaj me zanima :)

Ziga Dolhar ::

Ne.

Razdalja vpliva na možno hitrost, ne obratno.
https://dolhar.si/

razzor ::

pašeto zdej so mi na telekomu rekli da naj bi bil zdaj možen adsl ker naj bi imeli zdej direktno povezavo z cenntralo ( ne vem ka to pomeni? a prej smo pa imeli indirektno???!?) Namreč smo pred tednom dni vzeli isdn( ssamo kokr jst vem isdn naj ne bi smel vplivat na adsl, mogoč se motim) ne zastomin totih telekomovcev! kaj rečete na to?

Opkow ::

kot kaze, se je sprostila parica, oz so napeljali nove, in so te z PCM voda prevezali na samostojni vod.

titan1 ::

Tudi jaz sem občutil ze marsikaj glede adsl-ja. Mislim, da sem tudi jaz izmed tistih ki ga nikol ne bom videl čeprav moja razdalja od centrale ni več kot dobre 3km. Zakaj je tako? Moja centrala podpira ADSL, pač pa je problem le v PCM-mih, ki so med mano in centralo. To pa pomeni da je premalo parni kabel. Tu se pa zgodba zakljuci!!! Sedaj mi se edino preostane, da cakam na brezžičnega operaterja, če bo kdaj dobil koncesijo! Tudi druge variante odpadejo pri meni kot recimo simobil ali mobitel net ker pač pri nas ni signala za te stvari in se sploh ne poveže zadeva! In tudi v okolici nobenga nikjer ki bi si lahko delil net preko brezžičja! Tako pač je ko delajo krivico folku, ki je malenkost bolj oddaljen in ni v centru mesta. Smo pač reveži, ki samo čakamo na boljše čase! B.R.O.N.X
Bronx

Pyr0Beast ::

Tlele je ena zlobna ... sosedom začni skrivati položnice za telefonski priključek .. bo kmalu kakšna parica prosta xD
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siolov ADSL 2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9113646 (7649) Jan987
»

Končno ADSL po "navadni liniji"!!!!!

Oddelek: Omrežja in internet
363708 (2347) Frizzy
»

Adsl in oddaljenost od centrale

Oddelek: Omrežja in internet
463746 (2707) PROTOTIP
»

Kdaj pride vdsl? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816217 (4563) Hux
»

ADSL razdalja

Oddelek: Omrežja in internet
421878 (1182) bf4ed

Več podobnih tem