» »

Program za clone diska

Program za clone diska

urosh ::

Zdravo.

Mam eno vprašanje. In sicer imam problem, ker bi rad kloniral disk. Iz enega na drugega. Tak da če en crkne, drugega vstavim, pa ide dalje. Sedja pa problem. S katerim programom gre to najlažje? Mora ba biti boot varjanta. Norton Ghost ne gre, ker ima na boot disku samo možnost recovery, isto kot Powerquest Driveimage. Ma kdo dako idejo? Ki bi po možnosti naj bila hitra, ker nekak nebi smel biti rač dolgo "down".

Lp

roscha ::

Kar mi najprej pade na pamet je live Linux + dd :D

Ima dva minusa. Disk na katerega kopiraš mora biti VSAJ tako velik kot original, in cepljen je proti hitrosti...
Za 100+GB dik bo trajalo nekaj ur.

urosh ::

hm...

Velikost ni problem. Sta identična 160 Gb. Sem na začetku zajebal, da nisem vklopil RAIDa... Sem ga hotel, pa nisem našel načina na (siemens primergy econel 200 - če kdo ve, se priporočam ;)). Sedaj bi pa rabil (dokler v začetku drugega leta, ne bomo posodobili sistema vsaj nek zanesljiv in hiter clone disk. Gor je naložen ClarkConnect 3.2 R1 in tu se ne da dodati samo tak kakega softverskega raida (baje - tak so mi rekli), ki bi mi avtomatsko vsake tlko naredo kopijo (oz. RAID jo dela non-stop, mislil sem kak clone program).

Lp

DominusSLO ::

Kako da Norton ghost ne gre? Jaz sem to že nekajkrat naredu...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

urosh ::

Grej, ja. Samo ne če bootam iz CDja. Takrat je pa možnost samo RESTORE ne pa tudi CREATE...

Lp

DominusSLO ::

Ja itak... Restore iz image-a, ki si ga naredil. Ma ne štekam, kaj misliš.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

roscha ::

Opala. Se pravi na mašini imaš Linux? Potem pa ni hudega problema.

V grobem:
Kreiraš particije + FS
cp -a /dev/hdaX /dev/hdbX
+ poštimaš boot loader in šibamo.

Been there done that. Nekajkrat. Ob menjavi diska je šel sistem seveda na novega..

urosh ::

Linux je, ja. ClarkConnect (mislim da temelji na RedHat) ki je kao router + vsi možni serverji.

Particije kreiram identično kot na originalnem disku? in potem samo s tem ukazom skopiram Cel disk? To bi naj bilo to? Če je ta, bi bila bomba :D

Sicer, ko bom menjaval sistem (nova verzija, bom preselil vse na nov sistem, potem bom tudi tak dolgo delal, da bo raid laufal, kot je treba. Tokrat me je nekaj zajebaval, pa mi ni špilal, zato ni vključen. Čeprav sta po defaultu že dva identična diska notri...

Bom probal, pa bomo vidli - upam, da bo delalo :D

Tnx in lp

roscha ::

Particije kreiram identično kot na originalnem disku?


Ja.

Skopiraš v bistvu vse RAZEN /proc in /sys. (tudi /tmp je neumnost) Skreiraj jih ročno in pusti prazne.



Za tem bo treba usposobit še bootloader. Če imaš grub preštudiraj: man grub-install.
Za lilo pa sem že pozabil, ga lep čas ne uporablajm več.


Za test raje potreniraj na kakem drugem Linux stroju..
In tudi rešitev je v bistvu slaba. 100x bolše bi bilo imeti softwarski raid in je mir.
Linux to pozna že od pamtiveka.

Vem da je zadevo s precej kolobocije možno usposobit tudi sedaj (ne samo ob installu), ker sem 1x to počenjal, kako pa ti ne vem "iz glave" povedat. V glavnem je jeba ampak gre.


Več navodil lahko najdeš na: www.google.com/linux :D


edit: Še en uporaben LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474943 (3949) gruntfürmich
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015955 (7494) Gapi
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537017 (5437) thebaloh
»

Prenos sistema na drug disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
111262 (1161) gumby
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302400 (2014) Preseren

Več podobnih tem