» »

Računalnik se sam restarta

Računalnik se sam restarta

J_Rotten ::

Zdravo
Včeraj sem sestavil nov sistem (Amd 4200+ dualcore, Asus M2N-E, 2gb rama, gainward geforce 7800GT, 300GB sata, DVD-rw, 480W).
Prva napaka je bila, da se računalnik občasno ni ponovno zagnal (recimo po save&exit v biosu, ali pri nalaganju windowsa, pa tudi v windowsu ponovni zagon ne dela) - ugasnil se je, potem pa kot da bi se ponovno zagnal, le da ni bilo slike.
Druga napaka pa je, da se računalnik med delom (kopiranjem datotek) sam ponovno zažene (včasih pride potem nazaj v windows, včasih pa ni signala na monitorju - nekje štekne).

Prosim za pomoč
Hvala lepa

rhino ::

480W?mogoče maš premali napajalnik...mogoče rabi grafična malo več moči,oz. preveč moči "poje" in potem ne ostane veliko za ostali sistem.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

amigo_no1 ::

Odklopi dvd in trdi disk, in poglej če dela po save&exit v biosu

J_Rotten ::

Bom probal odklopiti to dvoje.
V windowsu sem izklopil funkcijo "ponovno zaženi ob napaki" in potem vedno dobil blue screen s sporočilom, da naj preverim novo vgrajeno strojno opremo in software, če je vredu inštalirano, če ne rabi windows update...
Za napajalnik ne bi rad dal celo premoženje, tako da mi lahko mogoče kdo svetuje kak poceni 550W napajalnik? Ti LC Power 500 so vredu?
Drugače je ta 480W od LC.

Hvala

StratOS ::

Sam mam LC-jevega, je dokaj tih, pa še 550W, 140 cm :)
Dela cool :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

J_Rotten ::

Malo sem sprobal igre - igral sem Brothers in Arms na full pa se ni nič zgodilo - nobene napake nič.
Še vedno se noče restartat.
Ali so za to lahko krivi rami? (Ne bi glih rad pošiljal zopet nazaj in še 2x plačal poštnino, če je vse v redu) - obstaja kak program, ki zagotovo stestira rame in da dober rezultat?

J_Rotten ::

Aja še to.
Odklopil sem disk in dvd-rw in nekajkrat šel save&exit v bioosu, pa se je računalnik navadno ponovno zagnal, se pravi deloval v redu.
Ali vam to kaj pomaga pri reševanju mojega problema?

Hvala

Pyr0Beast ::

Nastavi Master/Slave na pogonih obvezno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

J_Rotten ::

Na DVD-rw mam na master in mi ga tak prepozna tudi bios, disk pa je SATA pa je brez jumperjev, ker piše, da sata ni treba nastavljati. Ali naj vseeno nastavim in nekje dobim jumper?

Pri napaki v windowsu, ki sem jo dobil pri kopiranju (pri igranju iger pa je vse bilo vredu), se omenja ntfs.sys (nekateri pravijo, da so tako lahko krivi rami ali pa da se reši z windows recovery console - vendar to ne bi rešilo mojega problema s tem, da se NOČE restartat)

coti ::

Problem je po moje v osn. plošči ali RAMu. Bo treba dat kar na servis testirat.
Koliko časa pa pravzaprav čakaš, ko se ne zažene ponovno, predno ga ugasneš/resetiraš? Ponavadi ,če ga pustiš dlje časa javi kako napako.

povso ::

men se je tud kr sam restartal... pol po kakšnm pol letu pa je napisov, da je unčn disk, tko da pazi kokrat se ti restarta, ka lohk da maš preobremenjen procesor, pa da se ti zato restarta, s tem pa se ti sprot uničuje disk.

J_Rotten ::

Zdravo

Zdaj sem dal dvd-rw na ide slave in vklopil eno funkcijo hdd smart monitoring (karkoli že to je) v biosu in ga lahko normalno restartam - tako z biosa kot z windowsov. - saj nisem naredil nobene neumnosti, ne? (glavno pa je da dela :))

Igre tečejo normalno in do sedaj mi še windows ni javil napake - bom pa vseeno še formatiral, če je slučajno kaj narobe z ntfs.sys - ker reinstall windows baje pomaga.

Pyr0Beast ::

Baje pomaga, resnično sploh ne pomaga.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

J_Rotten ::

Zdaj mi dela, je pa zanimiva stvar.

Rami so 800mhz in zato sem jih dal naj delajo na 800 mhz. Pa sem zdaj za šalo probal dati auto in zdaj delujejo na 667 mhz. Sedaj deluje vse brezhibno - lahko restartam in ni napak v windowsu.
Mi pa ni jasno zaaj ne deluje na 800, sem pa zadovoljen da lepo vse dela :))

schwabspenk ::

No glavno da ti dobro dela...Pomoje so bli krivi rami, sem mel podobn problem...Ker se rad igračkam pa navijam, pa nimam kaj extra ramov, sem z 230 FSB-ja dosego, da se mi je sistem kr resetiral, če je prišlo do močne obremenitve...Zdaj mam FPS na 226 in špila vse ok! Če maš pa rame 800MHZ, pa ti delajo zdaj na 667, to tud ni dobro. Delujejo ti zagotovo, samo vseeno se nekoliko pozna v hitrosti. :D

LP

amigo_no1 ::

AMD 4200+ X2 ima najbrž še DDR rame...

Poglej če je pri tebi isto (pri frekvenci procesorja , slika iz cpu-z)
http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews...

Sc0ut ::

Na anadtech forumih pišejo, da vdimm ne moreš nastavljat v 15 korakih ampak v 4 in še to gre samo do 1.9V . Bios zaenkrat še ni nič popravil.

http://forums.anandtech.com/messageview...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
303199 (2350) crniangeo
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
327098 (6491) smotanc
»

Premajhna frekvenca rama ?

Oddelek: Strojna oprema
141350 (1064) Xserces
»

Nov računalnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
191866 (1448) croatia21
»

zakaj mi vn meče v špilih

Oddelek: Navijanje
421651 (1298) Primoz78

Več podobnih tem