» »

Nakup grafične kartice/nasvet

Nakup grafične kartice/nasvet

Struss ::

Lep pozdrav

Po dolgem času sem se tudi sam odločil za nadgradnjo grafičnega sistema in potrebujem nasvet kaj in kako.
Zanima me, kaj od ATI-ja je po performansu (dejanskem) v enakem ali podobnem nivoju z Nvidio Geforce 6600gt agp. Kakšne so vaše izkušnje? Seveda je dobro, da je tudi cenovno na istem ali nižjem nivoju.

Zdaj pa še druga stvar. Na trgu je en kup proizvajalcev 6600gt. Asus, Gigabyte, msi, gainward, blabla. Kateremu zaupati? Original firma je Nvidia ne?

Za zakjluček me pa še zanima, če ima kdo kakšne izkušnje z navijanjem geforce Ti4400. Ali bi bil V700 ventilator dovolj? Verjetno da, kajne?

bastadu ::

Original firma je Nvidia ne?
nVidia je samo proizvajalec grafičnega čipovja, ostalo na grafičnih karticah (rami, hlajenje, uporčki in drugi sestavni deli) pa se razlikujejo od posameznega proizvajalca kartic. Na kratko to pomeni, da vse grafične kartice npr. tipa 6600GT različnih proizvajalcev vsebujejo enak čip (torej od nVidie), barva kartice, hladilni sistem, uporabljene komponente pa so (ponavadi) različne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Veron ::

trenutni se ti zlo splača kupit novo 9800PRO za 9.900 SIT v comshopu, ker ne zaostaja tako veliko v performacih kot v ceni ;)

MEDENA ::

Kok novih tem boste odpirali o eni in isti zadevi ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA "Fermi" benchmark

Oddelek: Strojna oprema
402229 (1328) Senitel
»

nVidia in XFX se ločujeta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
595809 (4536) Jst
»

Grafikulja za 3 monitorje

Oddelek: Kaj kupiti
132173 (1855) huelz
»

Kaksno graficno kartico izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
71477 (1322) Jan987
»

Asus x800pro ali gigabyte x800pro pri jaetu?

Oddelek: Kaj kupiti
231324 (918) rekunius

Več podobnih tem