» »

Kateri SATA disk kupiti ?

Kateri SATA disk kupiti ?

schwabspenk ::

Dandanes že vsak prisega, kot pri vsem ostalem, tudi pri proizvajalcih diska, na "svojo" firmo. Zanima me kateri disk kupiti v cenovnem razredu od 20 pa do 25ksit? Hitachi-ji vem da so dobri za ATA diske ( ga mam tud sam ), za SATA ne vem, gledam sicer WD-je in pa Maxtorje...Če ma keri kakšen dober predlog ( lahko da link od izdelka, pa ceno ) mi naj prosim svetuje..

LP :))

Klemzz ::

jst mam skos WD diske ata in sata, sm zlo zadovoln...tihi so dost cena pa tut ni pretirana 0:)

Izi ::

schwabspenk, če se ti zdijo dobri ATA diski od neke firme potem se ti bodo dobri zdeli tudi SATA diski iste firme.
Med ATA in SATA je razlika samo v elektroniki, ki sprejema in pošilja podatke. Vse ostalo je popolnoma isto.
Se pravi bistvene stvari diska kot so Glasnost, Temperatura in Hitrost so popolnoma enaki pri ATA ali SATA disku.

Z SATA diski se je spremenil samo način priklopa diskov, ki je sedaj lažji.
Hitrost diskov, njihova glasnost in segrevanje pa je ostala popolnoma ista.

Torej če si bil "fan" ene firme za ATA diske potem brez problema ostaneš "fan" iste firme tudi pri SATA diskih :D

schwabspenk ::

Hvala Izi za pomoč...Mika me že nekaj časa da bi sprobal WD-je, in mislim da bom to kr nardil...Gledam tega, za zelo dobro ceno, pa da vidmo kako bo.
http:// stran na www.mimovrste.comwww.mimovrste.com/katalog/product.php?p...

Kak se vam zdi? :D

rhino ::

daj 6ksit zraun pa maš 320 gb
Seagate

schwabspenk ::

Ne rabim tolko, ker že mam enga 250GB not...Samo je tisti U-ATA 133, pa razmišljam celo, da bi kupo še enga na ATA vodilu, pa Raid naredo...Bi pomoje blo skor bol pametno..Edino je problem, ker mam ogromno podatkov gor, in jih ne želim zgubit...

LP:)

robbe ::

Tegale katerega ti gledaš sem ravno dans dobu. :D Prvi vtisi so vredu, samo edino kar me je motilo da sem v paketu dobil samo disk zavit v foliji, nobene enbalaže in teh stvari. Sicer to nima veze samo vseeno.

Jan987 ::

sej pri mimovrste je večina stvari tako pakiranih. Sem dobil tud dvd pekač tko pakiran.

schwabspenk ::

V zadnem trenutko sem si premislo...Bom vzel enga Maxtor Diamondback 10, ista velikost, 16MB cache-ja...:D

LP:))

Grimlord ::

V Funtechu imajo Seagate 320GB SATA2 16MB NCQ v akciji za 27k. Mislim da ga bom v prihodnjih dneh kar nabavil.... :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

schwabspenk ::

To je kr vredu mašinca :D Mam zdaj enga Seagata in je super...Tih in hiter, edino malo ga velikost muči ( 160GB )...Stric ma enga maxtorja in sem nad njim navdušen..Hiter je res, pa ko kaj bere al pa kaj delaš gor, se tak malo sliši da je zabral...Vsaj občutek maš da maš disk v gajbi not..Zato sem se odločil za nakup Maxtorja.. :)) Pr teh diskih ki ju mam se sploh nič ne sliši...More bit res izjemna priložnost, da slišim Hitachi-ja da malo škrtne...

LP8-) Pa, da ti bo dobro služil!

Ursus ::

Zanima me ali so res take razlike od modela do modela? Glede Seagate diskov sem zasledil izjave od tega da so neslišni pa do tega da so grozno glasni?? Ima kdo 250 ali 320GB? Drugače bo treba Samsung Spinpoint vzet...

Melanholija ::

jst mam samsunga spinpoint pa je res tih sem pa mel s seagate 300gb same probleme je zdaj na poti k servisu in mi je en računalničar reku da je dobu že veliko novih defektnih diskov 0d 250 do 400gb kaj ti nuca 5 let garancije če pa pol nimaš nič od njega. Priporočam samsung!

schwabspenk ::

Jaz mam Seagatea, pa nimam nobenih problemov...Veš kak je to...Maš pri vsaki firmi recimo 100 diskov..3 od tega so pokvarjeni, in ravno ti enga izmed tistih dobiš...Pol pa se ti firma zagabi totalno...Jaz npr. pa dobim vredu model in dela super...Tak je to. Če maš res nesrečo lahko dobiš kaki komad, ko ma več bad sektorov gor ko placa ;)

schwabspenk ::

Lahko pa ti rečem, da je Seagate čisto neslišen...Jaz še ga nisem slišal brat. V bistvu nobenga od teh diskov, ki jih mam not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup tredega diska

Oddelek: Kaj kupiti
211568 (1170) pozitron
»

Trdi disk 250gb - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
171671 (1504) @LOL
»

Kater 250GB disk

Oddelek: Kaj kupiti
211616 (1258) KandazaR
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262621 (2293) muzičar
»

Kateri trdi diski so zdej in?

Oddelek: Kaj kupiti
362845 (1712) elToro

Več podobnih tem