» »

HDTV

HDTV

Dekinio ::

Zanima me kako je zaj s temle digitalnim signalom na TV-jih. Kupil sem si LCD Samsunga 81cm pa me zanima kako je možno gledat na HDTV. Nekaj sem slišal, da se lahko kupi en sprejemnik ki ti pol prikaže na TV-ju. Vglavnem kako bi maksimalno izkoristil svoj TV.

Hvala!

Hitri ::

Ali si kupil HDTV televizor? Ker če nisi, ti vse skupaj nič ne pomaga.
Sicer je pa tako, da zemeljskih HDTV programov pri nas še ni (ni niti digitalnih zemeljskih programov...balkan), da pa se preko satelitske; ampak tudi za sprejem satelitskih hdtv programov potrebuješ ustrezen sat sprejemni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hitri ()

Dekinio ::

Ja telivizor je HDTV. Baje pa, da nemški kanali oddajajo v HD signalu...

javaman ::

Jest bi rajs SLO ali pa angleske. Kaj je pa SIOL TV?

Hitri ::

Za nogometno prvenstvo so na siolu sicer imeli prenos v hdtv, pa še to le na javnih mestih ali nekaj podobnega. Kako pa imajo sedaj to urejeno pa ne vem.
Saj tudi na satelitski ni ravno veliko programov v hdtv; tukaj si poglej seznam programov hdtv po satelitih.

Je pa to prava stvar, slika je neverjetna; definitivno televizija prihodnosti.8-)

mitja_i ::

SiOL ni imel nikoli HDTV, ker so nekaj sami kodirali v dosti manjšo kvaliteto... Le T-2 ima zaenkrat testno a zelo kmalu čisto pravo HDTV.

Scorpia ::

Siol je imel HD, sam da je original imel med 20 in 30mb/s prenosa, so naredili kompresijo da je prišlo na okoli 3mb/s kokr premore ADSL2. Zgleda podobno kot bi dvd pretvoril v divx, da ne opaziš velike razlike če nisi zahteven. Tko da je resolucijaše vedno ostala ista(torej prava HDTV) in si lahko vžival ob gledanju nogometne tekme(pa še to da vidi širše, pa veš kam podaja žogo). Za normalne uporabnike ni videt večje razlike, čeprav so ful skrčili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tv tuner dvb-c, kaj kupiti in kje?

Oddelek: Kaj kupiti
53419 (2840) Cosmo
»

24ur res v HD (15.12.2008)

Oddelek: Loža
434578 (2412) TgT
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637437 (19880) mrheker
»

Kopiranje HD DVD in Blu-Ray vsebine uspešno

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
325593 (4190) Looooooka
»

HDTV se širi po Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
568104 (6502) Jaka83

Več podobnih tem